Igaza lehet anyának?

Figyelt kérdés

Röviden elmesélem!

A bátyám párját soha nem tudták elfogadni a szüleim, még egyetemisták voltak mikor a lány terhes lett. Hatalmas viták voltak itthon, végül megengedtték, hogy beköltözzenek az addig albérlöknek kiadott lakásunkba. Nemrég anya kijelentette, hogy keressenek albérletett, mert eladta a lakást! Persze kicsi babával és kutyával 3 hét alatt nem könnyü. Mivel pénzük se volt ( tesóm még tanul) én adtam kölcsön 100ezer forintott titokban mert anyáék azt mondták, hogy oldják meg az életük ha gyereket tudtak csinálni. És be sem voltak jelentve oda, a tesóm és a baba ide hozzánk a lány meg vidékre a szülei házába.

Szóval nem találtak lakást, és itt kezdödnek a bajok.

Jöttek az új lakók, így nekik költözni kellett, a lány nem jöhetett ide mert anyáék csak a tesómat meg a picit engedték. A lány nem vihette haza a szüleihez, mert a szüleinek problémáik vannak (isznak) és azt mondta, hogy a védönő elvitette volna a koszos és sokszor fütettlen házból a babát (árám sem volt karácsony elött mert kikapcsolták és ö küldött pénzt)

Szóval haza ment és a tesóm a picivel ide jött.

A lánnyal mindennap beszélek és szerintem napról-napra rosszabbul van, mindig sír. Most kiadó szobát keress, hogy vissza jöjjön és dolgozni tudjon, és a sulit is szeretné befejezni.

Tesóm sokat tanul, szeretne munkát válalni és albérletbe költözni, hogy vissza tudjon jönni a párja. A pici jól van anyáék vigyázznak rá, éjszaka még sír és így elég nehéz (nekem) megszokni, hogy ott van, de persze ez a legkisebb baj.

Tegnap elmondtam anyának őszíntén, hogy mit gondolok.

Okosan kitalálta, hogy költözzenek oda abba a lakásba és a költözés elött szinte pár nappal elmondta, hogy menni kell, hogy esélyük se legyen ( amugy sem lett volna sok)

És ha akart volna tudott volna segíteni nekik, de ő ügyesen szétszakította őket.

Erre azt mondta, hogy az a lány a semmiböl jött és csak a testvérem hátán akart felkapaszkodni és megfogni a gyerekkel. Nem tudott volna tőle tanulni, és csak kihasználta a lány, mert más esélye nem lett volna.

16 éves vagyok és nem tudom, hogy kinek van igaza. sajnálom őket, de mi va ha anyának igaza van?


2016. márc. 12. 22:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim válasza:
57%
Milyen anya az ilyen.. elobb rakna ki az utcara mint hoyg elfogadja a gyermeke valasztottjat,szerelmet. Szerintem nincs igaza
2016. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy nem sajnálja őket? De amit mondott, hogy a lánynak tényleg nincs semmi amiből "épitkezhetne" és csupán másokra támoszkodva gyereket szült 20 évesen, mert az anyóséknak van..

Most elbizonytalanodttam, hogy beszéltem anyával.

2016. márc. 12. 22:57
 3/51 anonim ***** válasza:
7%

mégis hogy kereül a kicsi gyerek egy munkanélküli apához

mégis milyen jogon nevelik gyakorlatilag a te szüleid az anya helyet a pár honapos csecsemöt

a lusta idiota tesodat meg utcára kéne rakniu akkor is a suliba mereszti a segét mikor épp felcsinált valakit

röhejes és fut haza anyucihoz a jó melegbe ti meg az önző gyerekes seggét kényelembe helyezitek

ha enyi esze van minek jár még mindig suliba attól hogy elvégzi még nem lesz esze

2016. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
89%
Legalább az unokájára lenne tekintettel, akinek bizony az anyjára lenne szüksége...
2016. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
78%
fuj, milyen gané emberek vannak - egy kisgyereket elszakítanak az anyukájától -
2016. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
82%

Ritka szar anyád van! Elszakítani az anyát a gyerekétől és a nőt a férfitól, csak mert nem tetszik valami? Én a tesód helyében ezerrel keresnék albérletet jó messzire tőle!


Nyugodj meg, az anyádnak nincs igaza! Nagyon vigyázz, mert sajnos a te életed a bátyádét fogja követni!

2016. márc. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
84%

Anyukádat nem szeretném minősíteni. Nincs igaza, viszont te nagyon rendes vagy, hogy segíteni próbálsz nekik.

A gyerek vállaláshoz két ember kell, gondolom a tesód is akarta a babát, ezt kellene édesanyáddal megértetni.

2016. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Apasági elismerő nyilatkozatott tett, mert nem házasokat és csak így letett a nevén. A lakás nem messze tőlünk volt és mikor eldöntötték, hogy ideiglenesen ( míg más megoldás nem lesz) ide jön tesóm a picivel, akkor anya beszélt azzal a nővel (nem jut eszembe a neve) az aki mindig jön megnézzni a babát, hogy ide költöznek.

Hát abban reménykedtek, hogy majd ugyis megengedik hogy a lány is ide költözzön de nem így lett.

Mondjuk tanulni muszály, mert jövöre diplomázik és akkor majd sokkal könnyebb lesz. Nyáron meg majd dolgozik.

És a lány is keres kiadó szobát, hogy Budapestre tudjon jönni dolgozni, és majd visszaakar menni ő is az egyetemre.

2016. márc. 12. 23:07
 9/51 A kérdező kommentje:

Persze nem akartak gyereket, a lány gyógyszer mellett lett terhes (na anya még ebbe is belekötött anno, hogy vetesse el, mert beteg lehet ha valóban szedett gyógyszert)

Szóval még nem laktak együtt, mert tesóm itt lakott és anyúék fizetik az egyetemet. Jövöre már legalább mentőzhet így lesz valami pénze.

2016. márc. 12. 23:19
 10/51 anonim ***** válasza:
18%
Lehet van, amiben igaza van anyukádnak, sok vidéki nő tesz hasonlót, mint a bátyád párja, hogy ráakaszkodik egy városira, egy esetleg nála jobbmódúra. De ha már megtörtént a baj, nem kellene így reagálnia, a fia és az unokája miatt. Szívtelen, vagy nagyon dühös és nem képes józan ésszel végiggondolni ezt a helyzetet.
2016. márc. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!