Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetett segítség igénybe...

Fizetett segítség igénybe vétele? Miért számít olyan nagy luxusnak?

Figyelt kérdés

Én lettem a családban a királylány,meg úrinő,mert felvetettem.

Előre leszögezném,hogy 12 év munkaviszonyom van illetve 2*1,5 évet voltam,vagyok gyeden,így tudom mi a munka,nem azt várom el,hogy kiszolgáljanak és lébecolhassak.

Tehát 1,5 éves a kicsi,szeptemberben megy bölcsibe,én pedig novemberben kéne,hogy munkába álljak,de nem tudok visszamenni a munkahelyemre,mert azt a munkát ilyen pici gyerek mellett nem lehet csinálni.Ezt már a baba vállalása előtt megbeszéltük a férjemmel.

Évek van egy "hobbim",amivel pénzt is keresek,úgy beszéltük meg,hogy ezzel szeretnék foglalkozni vállalkozóként.Mivel hobbi szinten már űzöm,így anyagi plusz ráfordítás nem sok lenne és rálátásom szerint életképes is az ötlet,így nem emiatt aggódik a család!(Mielőtt még valaki megkérdezné.)

Itt jön viszont a DE,hogy egyszerűen nincs időm a "felfuttatáson dolgozni" a 2 gyerek,házimunka és a nagybetűs élet mellett.

Felvetettem a férjemnek,hogy a szomszéd hölgy (akit vagy 15 éve ismerünk) vigyázna minden hétköznap a kicsire reggel 8-10 között 800Ft/óra!

Nem,nem,inkább vigyem le valamelyik mamának,majd ő vigyáz rá.A legközelebbi mamához levinni,hazajönnöm,értemenni,hazajönnünk minimum 1 óra és 800Ft benzinköltség.A távolabbi mamát meg sem említem.

Tehát ha leviszem az 800Ft és 3 óra "munka" összesen,

ha a szomszéd vigyáz rá az 1600Ft és 2 óra munka.

Amióta a család is meghallotta úgy reagálnak rá,hogy jó dolgomban nem tudom mit csinálni és sajnos a férjem is ellenzi.

Ez szerintetek is ekkora luxus?

A mamák nem akarnak itt vigyázni rá,évente ha 3-4 alkalommal feljönnek,én meg ezét pitizni 35 éves fejjel nem akarok.

Bőven állunk úgy anyagilag,hogy beleférjen és mivel benne vagyok,tudom,hogy már az 1. hónap se jönne ki veszteségesen.

Mit tanácsoltok?

Akik vettek igénybe fizetett segítséget,ők milyen módon beszélték meg vagy győzték meg a párjuk,férjük?


2016. márc. 15. 07:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, de ez nem olyan horderejű döntés, mint az pl., hogy hány gyereketek legyen, vagy hol éljetek. A háztartás és a gyereknevelés ezek szerint szinte kizárólag a te reszortod hétközben, ergo bátran dönthetsz úgy, hogy ezt te a szomszéd nénivel oldod meg. A tágabb família meg söprögessen a maga portája előtt.
2016. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem luxus. Aki itt azon a véleményen van hogy luxus az nem gondolkozik, csak irígykedik. Teljesen mindegy mennyibe kerül(ne)a szomszéd hölgy órabére. Ha Te kiszámoltad hogy neked megéri van rá kereted akkor senkinek semmi köze hozzá. Eleve mindenkinek más és márt jelent a luxus. Ezért nem értem a hozzászólókat. Van akinek luxus az is hogy pápai sonát reggelizzen, mert a parizer olcsóbb. Kinek mi, jövedelem és gondolkozási mód függvénye ki mit tekint luxusnak. 200 000 Ft nem sok pénz aszolut értelemben. Viszont he egy család jövedelmi helyzete olyan hogy ez a 200 000 Ft kiadás/bevétel kiesés azt okozza hogy nem tudnak normálisan rezsit fizetni vagy hitelet törleszteni van elegendő élelmiszert vásárolni akkor meg sok. Ezért mondom elsősorban a hozzászólóknak hogy nem mindegy milyen jövedelmi helyzetben gondolkozik valaki egy ilyen lépésen. Szerintem tedd meg, ha ez látszik a legkézenfekvőbb megoldásnak ahhoz hogy a vállakozásodat felfuttasd. Anyósnak mag rokonoknak ehhez semmi köze.
2016. márc. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
89%
A férjeddel azt próbáld megértetni, hogy ha ő nem tud a gyerekre vigyázni, akkor miért szól bele, hogy Te hogy oldod meg a gyerekvigyázást. Egyébként ha úgysincs otthon, akkor rá se jön, de nyilván nem jó, ha titkolódzni kell egy házasságban. Hozni-vinni a gyereket pénzbe kerül és elviszi az idődet, energiádat, amit másra fordíthatnál. Mondd, hogy legalább próbáljátok ki, hogy működik a dolog, a gyereknek is jobb, ha megtanul máshoz is alkalmazkodni.
2016. márc. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Szerintem ez egy rossz beidegződés. Én egyrészt azt mondanám, hogy ha munkát adsz másnak, azzal másnak is jót teszel. Nem kell zsugorinak lenni. Másrészt, ha a fenti számítás objektív, akkor azt is elmondhatod neki (felteszem, hogy az olyan típusú érveket, mint hogy objektíve nem érdemes a város másik végébe átautózni, mert 10 Ft-tal olcsóbb a tejföl, megérti.)


Ezen kívül mondd azt a férjednek, hogy próbáljátok ki ezt a rendszert pár hónapig, hogy beválik-e. Így talán jobban érezni fogja, hogy ez nem egy olyan súlyos döntés, mivel csak kipróbálásról van szó. Talán pár hét alatt a gyakorlatból ő is rájön, hogy nem olyan ördögtől való dolog ez.

2016. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
91%

Nem luxus.


Hozzánk takarítónő jár amióta visszamentem dolgozni a 2. gyerek után. Az én férjem sem örült neki: egyrészt mert egy idegen matat a dolgaink között, másrészt (és ez volt a nyomósabb érv) mit gondol majd a család... Hát eléggé kibuktam, főleg mert előtte sosem mondott ilyet, pedig vívtunk pár harcot a gyerekek születése óta (hozzátáplálás, hordozás, bébikomp stb).


Végül azt javasoltam, hogy legyen egy 3 hónapos próbaidő: 3 hónapig nincs takarítónő és mindent együtt csinálunk (ahogy a gyerekek előtt), aztán 3 hónapig jön egy takarítónő. Utána leültünk megbeszélni, de elég rövid beszélgetés volt :-)

2016. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
91%

"a 2 gyerek,házimunka és a nagybetűs élet mellett."


Ha a férjed ellenzi, akkor legyen olyan kedves, és vegye ki a részét házimunkából.

2016. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
87%

Nálatok az a probléma, hogy konvenciók mentén gondolkozik a család, idegenkednek attól, ami eltér a megszokottól. Vállalkozók között dolgozom, én is az vagyok. A leterheltségem nem egyenletes, idónként éjjel nappal dolgozom, ezért számomra teljesen természetes, hogy pénzért veszek olyan szolgáltatásokat (pl nagytakarítás, kertrendezés), amit mások meg tudnak oldani maguk is.

Neked azt kellene megértetni a férjeddel hogy az nem az ördögtől való, ha a lakástokban pár órára valaki vigyáz a gyereketekre addig, amíg Te a vállalkozásodat építgeted. Ezt még akkor is el kellene fogadnia, ha kezdetben nullszaldós lenne a vállalkozás, hiszen el kell indulni valahonnan, de ha az így nyert többlet idővel egyre többet tudsz majd keresni, akkor nem kérdés, hogy Te döntöttél jól. Mi történik, ha nem jön be a számításod? Semmi gond, akkor is válthatsz más tevékenységre, de legalább megpróbáltad.

A többség retteg mindentől, ami eltér az általánosan elfogadottól és el is utasítja az újat, ezzel persze beleragad egy olyan életbe, amit végső soron nem annyira szeret. Te ne tedd ezt, hajrá!:)

2016. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy amiatt vannak ellenérzései, hogy így idegennel lenne a gyerek (szemben a nagyis "megoldással")? A napközit is ellenezné? Esetleg nem kedveli a szomszédot? Vagy meg akarja tartani a 3 lépés távolságot a szomszéddal?

(Szomszéd segítségét tartósan igénybe venni azért is "veszélyes", mert így elég sokat megtud rólatok, esetleg pletykál, vagy ha összevesztek valamin, akkor pokollá tudja tenni az életeteket. Persze, jó, hogy közel van, de talán nem kellene, hogy ennyire közel legyen:S)

Amúgy ha a nagyik nem vállalják, annál jobb érv nincs a világon:) De a plusz idő és benzinköltség is elég logikus érveknek tűnnek, ezért ez inkább érzelmi, semmint anyagi problémának tűnik.

2016. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Sopronban egy napközi csillagàszati àron megy,ràadàsul időigényesebb is jóval és azért 1,5 évesen igen pici is hozzà!
2016. márc. 15. 10:10
 30/41 anonim ***** válasza:
0%
De miért nem tudsz várni még fél-egy évet, amíg bölcsibe mehet a gyerek? Az megoldaná a problémát. Addig csinálhatnád ugyan így hobbi szinten, szeptemberig csak kibirod valahogy így is.
2016. márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!