Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetett segítség igénybe...

Fizetett segítség igénybe vétele? Miért számít olyan nagy luxusnak?

Figyelt kérdés

Én lettem a családban a királylány,meg úrinő,mert felvetettem.

Előre leszögezném,hogy 12 év munkaviszonyom van illetve 2*1,5 évet voltam,vagyok gyeden,így tudom mi a munka,nem azt várom el,hogy kiszolgáljanak és lébecolhassak.

Tehát 1,5 éves a kicsi,szeptemberben megy bölcsibe,én pedig novemberben kéne,hogy munkába álljak,de nem tudok visszamenni a munkahelyemre,mert azt a munkát ilyen pici gyerek mellett nem lehet csinálni.Ezt már a baba vállalása előtt megbeszéltük a férjemmel.

Évek van egy "hobbim",amivel pénzt is keresek,úgy beszéltük meg,hogy ezzel szeretnék foglalkozni vállalkozóként.Mivel hobbi szinten már űzöm,így anyagi plusz ráfordítás nem sok lenne és rálátásom szerint életképes is az ötlet,így nem emiatt aggódik a család!(Mielőtt még valaki megkérdezné.)

Itt jön viszont a DE,hogy egyszerűen nincs időm a "felfuttatáson dolgozni" a 2 gyerek,házimunka és a nagybetűs élet mellett.

Felvetettem a férjemnek,hogy a szomszéd hölgy (akit vagy 15 éve ismerünk) vigyázna minden hétköznap a kicsire reggel 8-10 között 800Ft/óra!

Nem,nem,inkább vigyem le valamelyik mamának,majd ő vigyáz rá.A legközelebbi mamához levinni,hazajönnöm,értemenni,hazajönnünk minimum 1 óra és 800Ft benzinköltség.A távolabbi mamát meg sem említem.

Tehát ha leviszem az 800Ft és 3 óra "munka" összesen,

ha a szomszéd vigyáz rá az 1600Ft és 2 óra munka.

Amióta a család is meghallotta úgy reagálnak rá,hogy jó dolgomban nem tudom mit csinálni és sajnos a férjem is ellenzi.

Ez szerintetek is ekkora luxus?

A mamák nem akarnak itt vigyázni rá,évente ha 3-4 alkalommal feljönnek,én meg ezét pitizni 35 éves fejjel nem akarok.

Bőven állunk úgy anyagilag,hogy beleférjen és mivel benne vagyok,tudom,hogy már az 1. hónap se jönne ki veszteségesen.

Mit tanácsoltok?

Akik vettek igénybe fizetett segítséget,ők milyen módon beszélték meg vagy győzték meg a párjuk,férjük?


2016. márc. 15. 07:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem luxus. A férjem véleménye persze számítana, de a családot nagy ívben le kell tojni.
2016. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
76%
nem olvastam sehol, de gondolom itt az lenne a lényeg, hogy mennyi idő ráfordítással mennyit hoz ez a vállalkozás. Ha 32 ezret kiadsz egy hónapba dadusra, akkor legalább 100+ legyen az adózott bevételed, mert egyébként én se látom értelmét havi 30-40 pluszért szenvedni ezzel.
2016. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Valahol pedig el kell kezdeni.Szívesen szenvednék napi 2 órát 30-40ezerért.Azt ugye tudod,hogy az főàllásban 120-160ezer?Vagy szerinted milliókkal indul egy vàllalkozás?
2016. márc. 15. 21:06
 34/41 anonim ***** válasza:
31%
jaa, hogy te csak napi két órát dolgoznál? Azt hittem annyi kell pluszba, ennyit nem tudsz megoldani. Miután sehol se említed se a munkaidőt, se a munkát (pedig már a 4. oldalon járunk), így nehéz bármilyen bevétel betippelni és természetesen nem hiszem, hogy a te vállalkozásod milliókkal indulna, messze nem tűnsz olyan intelligensnek, ill akkor nem nyavajognátok havi 30-on.
2016. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Ahogy ezt leírtad így el is mondhatod a férjednek. Semmi rossz nincs ebbe.
2016. márc. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Olvasd el újra.Aki tud szöveget értelmezni,annak lejött elsőre.
2016. márc. 16. 07:09
 37/41 anonim ***** válasza:
51%
Nézd. Ha én azért nem tudnék visszamenni a melóhelyemre, mert egyedül az én dolgom a gyerek nevelése, és azért nem tudnék vállalkozni, mert egyedül az én dolgom a gyerek nevelése meg a házimunka, akkor leültetném a férjem és közölném vele, hogy mivel minden tekintetben egyedülálló anyaként funkcionálok, egyedül hozom meg ezt a döntést, tehát vagy marad ő a gyerekkel reggel 8-tól 10-ig, vagy viszi ő a mamáékhoz, vagy nem szól bele. Bocs, de hócipőm tele van a "megcsinálom a gyereket, onnantól a te dolgod, én meg belepofázok" pasiktól. Ő miért nem filozofál azon, hogy hol legyen a gyerek, amíg ő dolgozik? Ja, neki evidens, hogy nem az ő dolga?
2016. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Sehol nem írtam,hogy a férjem egy alja gazember,aki nem foglalkozik a gyerekével.

Írtam viszont,hogy az a kategória,aki az utolsó csepp erejét is kisajtolja és dolgozik keményen,és igyekszik helyt állni mindenhol.

Megbeszéltük,hogyne beszéltük volna meg,hogy vigyáz ő a kicsire,csak nem 8-10ben,hanem a munkájához igazodva.

Csakhogy ez ritkán jön össze,mindig beüt valami.

És nem az ő fene nagy kényelme miatt.

A héten felborult a munkarendje,szinte folyton dolgozik az ünnep miatt.

Múlt héten elutaztunk,előtte autót vettünk,annak a papírjait és egyebeket intézte.Az elött a nagyszülei kertjét és megrendelt tüzifáját rendezte,mert képesek lennének majd 80évesen saját maguk cipekedni.

Tehát nem egy naplopó,a családjával mit sem törődő ember,hanem pont az ellenkezője.

Mindent megold,nem kell segítség,mindenkinek segít,de neki nem kell segítség.

Nehéz úgy "babysittert" fogadni,hogy nekem kényelmes legyen,ő meg az utolsó lélegzetét is kigürizi!

2016. márc. 30. 08:13
 39/41 anonim ***** válasza:

Lefordítva: megbeszéltük, hogy vigyáz a gyerekre, de hol ezért, hol azért nem csinálta, bébiszittert viszont nem enged.

Fizesd csak a bébiszittert, akkor beindíthatod a vállalkozásod és nem leszel annyira kiszolgáltatva a párodnak, hogy még a netes vadidegenekkel szemben is védened kell.

2016. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Látom nagyon nem érted!!!
2016. márc. 31. 08:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!