Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetett segítség igénybe...

Fizetett segítség igénybe vétele? Miért számít olyan nagy luxusnak?

Figyelt kérdés

Én lettem a családban a királylány,meg úrinő,mert felvetettem.

Előre leszögezném,hogy 12 év munkaviszonyom van illetve 2*1,5 évet voltam,vagyok gyeden,így tudom mi a munka,nem azt várom el,hogy kiszolgáljanak és lébecolhassak.

Tehát 1,5 éves a kicsi,szeptemberben megy bölcsibe,én pedig novemberben kéne,hogy munkába álljak,de nem tudok visszamenni a munkahelyemre,mert azt a munkát ilyen pici gyerek mellett nem lehet csinálni.Ezt már a baba vállalása előtt megbeszéltük a férjemmel.

Évek van egy "hobbim",amivel pénzt is keresek,úgy beszéltük meg,hogy ezzel szeretnék foglalkozni vállalkozóként.Mivel hobbi szinten már űzöm,így anyagi plusz ráfordítás nem sok lenne és rálátásom szerint életképes is az ötlet,így nem emiatt aggódik a család!(Mielőtt még valaki megkérdezné.)

Itt jön viszont a DE,hogy egyszerűen nincs időm a "felfuttatáson dolgozni" a 2 gyerek,házimunka és a nagybetűs élet mellett.

Felvetettem a férjemnek,hogy a szomszéd hölgy (akit vagy 15 éve ismerünk) vigyázna minden hétköznap a kicsire reggel 8-10 között 800Ft/óra!

Nem,nem,inkább vigyem le valamelyik mamának,majd ő vigyáz rá.A legközelebbi mamához levinni,hazajönnöm,értemenni,hazajönnünk minimum 1 óra és 800Ft benzinköltség.A távolabbi mamát meg sem említem.

Tehát ha leviszem az 800Ft és 3 óra "munka" összesen,

ha a szomszéd vigyáz rá az 1600Ft és 2 óra munka.

Amióta a család is meghallotta úgy reagálnak rá,hogy jó dolgomban nem tudom mit csinálni és sajnos a férjem is ellenzi.

Ez szerintetek is ekkora luxus?

A mamák nem akarnak itt vigyázni rá,évente ha 3-4 alkalommal feljönnek,én meg ezét pitizni 35 éves fejjel nem akarok.

Bőven állunk úgy anyagilag,hogy beleférjen és mivel benne vagyok,tudom,hogy már az 1. hónap se jönne ki veszteségesen.

Mit tanácsoltok?

Akik vettek igénybe fizetett segítséget,ők milyen módon beszélték meg vagy győzték meg a párjuk,férjük?


2016. márc. 15. 07:50
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Szia!


Éppen tegnap találkoztam néhány régi ismerősömmel, hárman mondták, hogy takarító jár hozzájuk rendszeresen. De itt nem is az a kérdés, hogy luxus vagy nem, hanem hogy neked megérné - vagy legalábbis meg lehetne próbálni, hogy megéri-e. Ha pénzügyileg is pluszban jössz ki (pár hónap után legalább, ha beindul a dolog), akkor egyáltalán nem luxus.

2016. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!