Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben mi a helyes?...

Ebben az esetben mi a helyes? Ha az édesanya szerint a lánya rosszul főz?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek??

Ha az édesanyátok azt mondaná többet ne főz mert neki nem jó? Túl különleges, például csirkepaprikás és fokhagymakrém leves.

Illetve ha ti lennétek az édesanya akkor hogyan mondanátok meg hogy ez nem ízlik?



Kort és nemet írjatok, főleg ha férfiak is írnak. Köszönöm


2016. márc. 15. 19:49
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Az anya 49 éves a lány 23
2016. márc. 15. 19:50
 2/30 anonim ***** válasza:
74%
vagy extrém rossz a főztöd vagy csak anyád túlreagálja. Szerintem inkább terelnie kellene, de nincs nagy türelme hozzá. Vagy apádnak jobban ízlik a te főztöd és anyád féltékeny. Ennyiből nehéz megmondani.
2016. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
61%

Az anya örüljön, hogy a lánya főzőcskézik, főleg neki! Ha tudná, hogy ez milyen ritka, értékelné! Én ezt megmondanám neki: anya, inkább boldog lehetnél, hogy a lányod főz neked!

Értelemszerűen ha anya lennék, és tényleg rossz lenne, építő jellegű kritikát adnék, normális stílusban, esetleg közösen, hogy megmutassam. Ha csak az a bajom hogy maga az étel nem tetszik, azt nem mondanám, hanem megenném. Nem is értem, hogy lehet, hogy semmi nem ízlik neki.

2016. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
42%

Mond meg neki, hogy mindig írja ki, hogy mit is főzött,

hogy ne kelljen találgatnia a családnak.

:)

2016. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%

Ha nekem ezt mondaná anyukám, valószínű azt felelném, hogy semmi probléma, akkor csak magamra főzök ezentúl, ő meg oldja meg másképp az étkeztetését.

(Egy háztartásban élnek, gondolom.)

2016. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Simán meg lehet mondani, hogy ez nekem nem ízlik. Nekem a férjem aggódott mindig hogy ugyan mit szólok, ha közli, hogy ez az étel nem ízlik neki. Semmit. Nem készítem el többet, vagy csak magamnak csinálom meg, ha nekem ízlett.

Mondjuk az is kérdés, hogy mi a gond. A rosszul főz nekem inkább azt jelenti, hogy technikailag van gond: tulfozi, nyers marad, oda ég. Ebben is lehet segíteni.

2016. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Picit oda kapott a hagyma leves, a második pedig szerintem nem paprikás csirke hanem tejfölös csirke, és a hús beszívta a szaftot.
2016. márc. 15. 20:06
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Én felhúztam az orrom, azt teszem. :D De minden szitu màs. Mi anyóssal élünk(3 hónapot, most vettük meg a saját lakást, külföldre ingáztunk). Semmi nem jó neki, amit csinálok. Apósomnak és páromnak ízlik. :D Nyilvân féltékeny. Most meg mivel nem fõzök, mártír, hogy neki kell.
2016. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Ez esetben talán mondja el vagy mutassa meg ő, hogy hogy csináld úgy, hogy ne kapjon oda/ne szívja be a szaftot. De az, hogy ne főzz, mert "nem jó", nem építő kritika, hanem kissé önbizalomromboló megjegyzés.

Inkább bátorítania kellene téged, nem pedig elvenni a kedved a főzéstől.

Én nem főztem, amíg együtt laktam a szüleimmel, mert anyám meg volt győződve róla, hogy úgysem csinálom jól, így aztán nem is volt kedvem hozzá.

2016. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%

A hús nem tudja beszívni a szaftot egy leves pedig nem tud odakapni.

Más baromság?

2016. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!