Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben mi a helyes?...

Ebben az esetben mi a helyes? Ha az édesanya szerint a lánya rosszul főz?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek??

Ha az édesanyátok azt mondaná többet ne főz mert neki nem jó? Túl különleges, például csirkepaprikás és fokhagymakrém leves.

Illetve ha ti lennétek az édesanya akkor hogyan mondanátok meg hogy ez nem ízlik?



Kort és nemet írjatok, főleg ha férfiak is írnak. Köszönöm


2016. márc. 15. 19:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
22%

"Picit oda kapott a hagyma leves,... és a hús beszívta a szaftot."


Ezt a hülyeséget még le is írod?!

Arcoskodás helyett tanulj meg főzni!!

2016. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%
De, utolsó, a leves simán oda tud kapni, ha tejszínes vagy tejfölös. Mondjuk azt nem értem én se, hogy tudja a hús beszivni a szaftot. .. A paprikás pedig elvileg pörkölt tejfölös habarassal
2016. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%
De, a krémleves oda tud kapni. A szaftot valószínűleg tényleg nem szívta be a hús, ellenben el tud főni, ha nem sűrű.
2016. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
65%

Volt már úgy, hogy édesanyám megjegyzést tett a főztömre, teszem hozzá jóindulattal. Volt, hogy eltérően vélekedtünk, de én mindig közlöm, hogy akinek nem ízlik az ne egyen belőle, aztán mindig elfogy. Hmm..a fent említett ételeket elég egyszerű elkészíteni és nem is költségesek.

Emígy Anyum sokat sürög forog a konyhában, de nem zavarjuk egymást, ha egyszerre csinálunk valamit. Nem mond nekem olyanokat, hogy ez nem ízlik stb. Szokta mondani, hogy : próbáld meg úgy, hogy hozzá teszel még egy kis ezt vagy azt, meglátod mennyire feldobja majd..- ilyeneket mond, próbál segíteni, de tuti nem degreadálna, és venné el a kedvemet a főzéstől egy életre.

2016. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
75%
Köszönöm, tudok főzni. A krémleves le tud egni. Te tudod az is elofordulhatott, hogy a hagymát égette meg, ettől lett olyan az íze.
2016. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem, építő jellegű kritika bármikor lehet, ha meg is tanítja, hogyan kell elkészíteni. Pasi vagyok, de mindig megmondtam lányomnak, fiamnak, ha nem ízlett. Viszont azt is mindig elmagyaráztam, miért lett olyan, mit hogyan szoktunk. Következő alkalommal, meg is mutattam. Viszont, ha valami újdonságot főztek, azt nem kritizáltam. Egyszerűen meg mondtam, tetszik, vagy nem nekem való:)
2016. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Tegnap még volt rajta szaft, ma pedig nem nagyon, nyílván azért is mert hideg helyen volt.

Na meg lehet én voltam a hibás, lehet nem a lányom mert a kajáról még mikor főtt, levettem 1 liter folyadékot, és talán ezért is alakult így.

2016. márc. 15. 20:33
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Igen, te voltál a hibás :D

Most azért, mert egyszer véletlenül elcseszett valamit, ne főzzön soha többet? Gratulálok. Főleg, hogy a másodikat te cseszted el.

2016. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
32%

Ott már nagy a gond, ha a 23 éves lány az anyja szerint rosszul főz!

Az alatt a 23 év alatt mit tanított neki az anya, semmit? Vagy kímélte és most szakadt a lány nyakába a háztartás? Ha ez utóbbi, akkor segíteni kell neki.

Ha a lány külön él, akkor meg semmi köze hozzá. Én is ettem pár napja az egyik rokonomnál. Szerintem minősíthetetlenül rossz volt a kaja, de a férjének és neki ízlett. Ha meg így van, akkor egészségükre. Ahány ház annyi szokás.

A feleségem se úgy főz mint az anyám, de nem is úgy, mint az ő anyja, de nekem ízlik a főztje.

2016. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
72%

Julia Child mondta, hogy a fozesben az a legjobb, hogy a hibainkat megehetjuk.

Ennyi. Egyikotoknek se kene tulreagalni.

2016. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!