Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben mi a helyes?...

Ebben az esetben mi a helyes? Ha az édesanya szerint a lánya rosszul főz?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek??

Ha az édesanyátok azt mondaná többet ne főz mert neki nem jó? Túl különleges, például csirkepaprikás és fokhagymakrém leves.

Illetve ha ti lennétek az édesanya akkor hogyan mondanátok meg hogy ez nem ízlik?



Kort és nemet írjatok, főleg ha férfiak is írnak. Köszönöm


2016. márc. 15. 19:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk a fiam szeret főzőcskézni, főleg új dolgokat kipróbálni, kreatívkodni. Van, amikor kiváló az eredmény, van, amikor nem...:-) Mindig megdicsérem azért, hogy készített kaját (jólesik úgy hazajönni, hogy már tálalva van:-)), a kevésbé sikerültről elmondom, hogy jó pl. a fűszerezés, ha nem sül át eléggé, akkor milyen eljárással lehet helyrehozni, legközelebb hogyan csinálja stb. Lényeg, hogy érezze, értékelem az erőfeszítését, van jó is abban, amit csinált, a kritika pedig segítő, építő jellegű legyen. Nem is esik nehezemre, mert tényleg örülök, hogy tüsténkedik a konyhában, és sokszor kifejezetten jó kajákat készít, ebből pedig sikerélménye van.
2016. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
95%

Az én anyám szerint nem tudok főzni meg sütni, de mindig repetázik, ha készítek valamit, és elkéri a receptet... (anyukám 56 éves, én 31)


Ha esetleg fordított helyzetben lennék, én segítenék a lányomnak, ha tényleg nem annyira ügyes benne, apám a rizs sózásával áll hadilábon, vagy sokat használ vagy keveset, ezt leszámítva jól főz, de ezt meg szoktam neki említeni. :-)

2016. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Mivel nem érdekel a főzés vagy hogy jó legyek benne, nem zavarna, ha szerinte szaar. Neki évek tapasztala van benne, én meg csak rádobom a húst a grillre.
2016. márc. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
88%

"Túl különleges, például csirkepaprikás és fokhagymakrém leves. "


És akkor mi a nem különleges? :)

2016. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ha nem ízlik, amit nekem főztem, egyértelműen megmondom, hogy nem ízlik, így meg, amúgy szeretem inkább. Ha nekem mondják, akkor nem főzök az illetőnek vagy ha van építő jellegű tanácsa, meghallgatom.
2016. márc. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
97%

Anyósom ilyen hülye... Akármit főzök, az neki nem ízlik. A tojáslevest nem így szokás főzni, a salátára márpedig cukros öntet való, a csirkemell túl száraz, a muffin szintén, és különben is, nem is így szerepel az eredeti receptben!

Annyit ért el vele, hogy nem főzök rá, meg se kínálom, mi járunk hozzájuk kizárólag, de meg kell mondanom, a könyökömön jön ki az állandó rántott hús-sült krumpli kombó. -_-

A férjem szerint jókat főzök.

Arra meg, hogy odaégett a leves, meg elfőtt a szaft, nem az a megoldás, hogy soha többet nem főz a gyerek, hanem az, hogy sokat gyakorol, és idővel ezek az apróságot rutinból elmúlnak.

2016. márc. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
97%
Senki sem úgy pottyan ki az anyaméhből, hogy tud főzni. A hibáinkból tanulunk, aztán hogy később mennyire válik az emberből profi szakács, az nyilván attól is függ, hogy mennyire élvezi a főzést és még persze rengeteg minden mástól. Amúgy érdekes egy hozzáállásod van. Arra volt eszed, hogy főzés közben levégy a víz mennyiségéből, de arra már nem futotta -ha már egyszer bele kellett kontárkodnod- hogy megkavard a levest és akkor le sem ég? Nem értem, ha érdemi segítséget akarsz nyújtani, akkor inkább kedvesen javasolj neki a tapasztalataid alapján, ne belerondíts, aztán kritizálj, azt a legkönnyebb. Megbántódott, lehet jobban, mint kéne, de szerintem semmilyen területen nem szabad letörni, pláne leszólni az ember szárnypróbálgatásait. Amúgy meg mitől különleges? Létezik, hogy valaki tényleg annyira "gyöpös", hogy csak a húsleves, rántott hús, vagy a pörinoki fér bele? Jók ezek persze, de nem enném egy életen keresztül. Akkor lettél volna gondban, ha nálam kell ebédelned, én satay-t készítettem és thai zöld curryt. Mondjuk nem tudom megetted-e volna, de tény, hogy nem rontottam el, bár gyanítom, az se tűnt volna fel, ha neked a lányod menűje már különleges. Empátia gyerekek, tolerancia! MIért kell mindig a kákán is csomót keresni és mindenben csak a rosszat látni? Miért nincs az emberek zömében manapság már semmi segítőkészség és jóindulat?
2016. márc. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
63%

Mivel nem velünk él, így sok beleszólása nincs. Szerinte sem főz jól a lánya, szerintünk pedig nem kell mindenbe fél vödör zsír, hogy csak úgy guruljon mindenhol. Állattartóknál persze divat, hiszen 2 levágott disznó után van zsír bőven. Azt sem szereti hogy nincs mindenben erőspaprika, nála még a leves gőzétől is lever a víz. Nem vészes a helyzet, tehát nincs emiatt állandó zsörtölődés, csak megjegyzés ritkán.

Én nem mondanám meg, mert a vendég nem válogat. Mindenhol megettem és megeszem a mai napig a leghajmeresztőbb ételeket is, és meg is dicsérem utána.

2016. márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
96%

27-es sajnos jól látja. A kritizálás az megy mindig ezerrel, de arra már lusták, hogy a gyereknek valamit elmagyarázzanak, megmutassanak.

Ismertem olyan családot is, ahol a gyereket úgy "tanították" főzni, hogy odab.ták a kezébe a cuccot, és csinálja, majd árgus szemekkel figyelték, hogy hol, mit ügyetlenkedik el és azon gúnyolódtak a családtagok. Eszükbe sem jutott azt mondani, hogy "Mancikám, gyere megmutatom, hogy kell ezt csinálni. Segítek."

2016. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
91%

Én kb 4 éves koromban segítettem először "komolyabban" a konyhában, valami főzeléket főztünk anyámmal, ami csomós lett. Ezt látva anyám megkérdezte tőlem, hogy tudom-e, miért lett ilyen. Mondtam, nem. Azért, mondta, mert én nem jól segítettem neki.

Nem tudom, tényleg így volt-e, de az biztos, hogy ez az eset hosszú időre letörte a lelkesedésemet, csak muszájból segítettem utána a főzésben. Már amennyire hagyták, mert "úgysem tudom jól megcsinálni". Aztán 12 évesen kaptam a megjegyzéseket, hogy micsoda szégyen, hogy én még krumplit sem tudok hámozni, teát sem tudok főzni stb, bezzeg ő már 6 évesen tudta ezeket.

Főzni akkor kezdtem tanulni, amikor 18 évesen kollégiumba költöztem. Ma szeretek főzni, de ez kizárólag a felnőttkori önálló próbálkozásaim eredménye.

Gyerekem még nincs, de ha lesz, én nagyon más stratégiát fogok alkalmazni nála.

2016. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!