Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan tudhatom meg, ha anyám...

Honnan tudhatom meg, ha anyám kitagad az örökségemből?

Figyelt kérdés

Nos, igen, az egyik előző kérdés ihlette meg az enyémet, elgondolkodtatott...

Anyámmal sosem jöttünk ki jól, és régóta nem is beszélünk egymással. Részemről a hajára is kenhetné az örökséget, ha az őfelőle érkezne... csakhogy nem így van.

Soha életében egy percet nem dolgozott, ami van, azt mind apu teremtette meg. Ő már rég elment, viszont egy lyukas zoknit sem örököltünk tőle, mert ez a remek asszony minden vagyontárgyat a maga nevére írattatott, nehogy apu előző házasságából született gyerekei is hozzájussanak bármihez.

Így, amennyiben erre sor kerül, foggal-körömmel harcolni fogok azért, hogy hozzájussak ahhoz, amit édesapám még szeretettel épített fel, többek közt nekem is.


Nyilván nem kívánom a halálát, éljen békében az öreglány a jóban még sokáig :D De azt nem hagyom, hogy kitúrjon onnan - már az ő logikájával élve azért se, mert apunak én vagyok az egyetlen gyereke, a testvéreimet mind anyu "hozta", tehát semmivel nem lenne több joguk hozzá, mint azoknak a szerencsétlenek, akiket már sikerrel kigolyózott onnan, de az más ugye :))

Na, lényeg a lényeg, honnan tudhatom, ha ki akar zárni az örökségemből?


2016. márc. 17. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Házassági közös vagyonról van szó?

Az bármelyik félnek is van a nevén, az házassági közös vagyon.

2016. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát, házasok voltak, mikor építették, de az úgy húsz éve volt legalább, apukám pedig 16 éve halt meg szegény, gondolom, akkor még más volt a rendszer.

Legalábbis én úgy tudom semmi nincs a nevemen, és anyám is mai napig büszke magára, hogy ilyen módon gond nélkül kitúrta a féltesókat...

Akkoriban még bőven kiskorú voltam, így sajnos nem vagyok képben vele, mi történt pontosan a "hagyatékkal".

2016. márc. 17. 17:39
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha az apukád meghalt, akkor már megvolt az öröklés, és ti, a gyerekei voltatok az örökösök. ...??
2016. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Szóval nem anyukádtól fogod megörökölni, hiszen már megörökölted, csak nem tudni, hova lett.

Hány éves vagy és mikor volt az öröklés?

2016. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

28 éves vagyok, akkor voltam 12, 2000-ben.

Én úgy értesültem - bár igaz, jóanyámtól -, hogy akkor még nem létezett házastársi közös vagyon, csak az ő nevére volt írva a ház, így aputól nem örökölt senki.

Azóta sem tudok róla, hogy bármilyen érték lenne a nevemen.

A hagyatéki tárgyaláson nem vehettem részt, ezért a nagy homály... bár lehet, nem is emlékeznék rá :)

2016. márc. 17. 17:54
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Ügyvédnek való feladat, keress fel egyet.
2016. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

5: "nem volt kozos vagyon.."

Ez nem igaz.

A neten "öröklési rend" címmel találod a Ptk-ban.

Van új Ptk. 2013-tól, tehát az azt megelőzőben kell olvasd.


Anyukádnak meg kellett volna őriznie a számodra az örökséget a Te neveden, mert a Te tulajdonod.

2016. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Na, itt a régi száma:

[link]

2016. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így már kezd érdekes lenni a dolog :D

Pénz nem nagyon volt, csak kisebb nagyobb vagyontárgyak, de inkább csak a ház érdekel, azt apa a saját két kezével építette, soha nem hagynám elúszni. Még megvan... Ezek szerint kellene, hogy legyen örökölt tulajdonrészem, és nem is tudok róla?

Ezt vajon honnan kérdezhetem le? Mindenképpen utána fogok nézni!

2016. márc. 17. 18:05
 10/18 A kérdező kommentje:
Lehet az a legegyszerűbb, ha lekérem a tulajdoni lapot, azon minden rajta van...
2016. márc. 17. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!