Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnak, ne dolgozzak, de...

Támogatnak, ne dolgozzak, de amit kapok nem elég, így munkát találtam, ezért hálátlan vagyok?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva, egyetemista vagyok, komoly egyetemen, nehéz szakot választottam. A szüleim azt ígérték, mindenben támogatnak, büszkék rám, ők majd minden költségemet fedeznek, erre nem lesz gondom. A helyzet viszont az, hogy amit ők minden költségnek számoltak, csak arra elég, hogy vacsorára vajas kenyeret egyek és ne járjak szórakozni- soha. Szóltam nekik, hogy mi a helyzet, de többet nem tudnak adni, mert mindenféle extra kiadásaik vannak (külföldi nyaralás nagyobb összegben, betegség miatti kiesés, háztartási eszközök cseréje). Nem kell félreérteni, nem vagyunk gazdagok, de egyáltalán nem élünk rosszul, amit pedig konkrétan ők adnak, az a bevételük 5-6 százaléka. (Plussz egy kevés ösztöndíj, családi, ilyenek.) Gondoltam rendben van, már felnőtt vagyok, akkor keresek valami diákmunkát, amit sikerült is találnom. Ezen felháborodtak, hogy nem azért fizetnek annyit, hogy ne a tanulással foglalkozzak, de a luxusholmikat ők nem fedezik- mondjuk otthon sem számít annak a finom vacsora, de rendben van. Viszont most nem tudom, hogy mi legyen, mert így nem lehet élni, ez csak létezés, de semmi több, de a jó kapcsolatot sem akarom egy ilyen hülyeség miatt tönkretenni. Az álláspontjuk szerint rosszul gazdálkodok, miután pedig tételesen elszámolok, csak néznek, a hibát nem látják, amit elkövetnék, de biztos sok hülyeséget veszek. Ilyen helyzetben mit csinálnátok?

2016. márc. 17. 18:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmégy dolgozni, és erről eztán nem számolsz be nekik. Mindenki boldog. Level completed.
2016. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

mért kelet egyáltalán elmondani hogy dolgozol?

egyáltalán hogy képzelted hogy munka nélkül te külföldön majd bulizni jársz meg húst eszel vacsorára...

2016. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
mondom ez az önállóság első néhány lépése egyike melyben az ember óhatattlanúl követ el hibákat
2016. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
Pont ez volt,van nálunk is,és sajnos én is elmondtam a szüleimnek ,emiatt vissza kellett mondanom a munkát,kétszer is!!! Azóta megbántam már százszor,és arra jutottam én is,hogyha ezután kapok bárhol is munkát biztosan nem mondom el a szüleimnek! Már csak azért sem,mert akkor azt mondják,hogy te úgyis dolgozol,nem adok neked pénzt,költsd el azt,és nem tudja megérteni ,hogy az evésen kívül az embernek lehetnek más szükségletei is..én csak Budapesten vagyok egyetemista,de havi szinten a tiédnél kicsivel több "zsebpénzem" van és nagyon szűkösen jövök ki a kajával,persze én nem kenyeren élek,de nem is húsokon,hiszen vega vagyok,de horribilis a zöldségek,gyümölcsök stb ára..
2016. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
36%
na ezt a fekete vállalkozók űzik profin. minnél több pénzük van annál jobban nyavajognak, hogy nincs pénzük, hogy a NAV-nak ne legyen gyanus.
2016. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy otthagytad a melót, közben meg dolgozz tovább. nem kell mindent tudniuk
2016. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

en 2500-at kaptam egy hetre anno - ehenhalni is keves volt :(

Nem fejeztem be az egyetemet, dolgozom kulfoldon.


Szerintem ne mondd el h dolgozol. En elmondtam, akkor meg annyit se kaptam, mint elotte...

2016. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!