Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig köteles az apa a...

Meddig köteles az apa a gyerektartást fizetni? Gimnáziumi évei végéig vagy az egyetem végéig?

Figyelt kérdés
2016. márc. 17. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha nappali tagozatos egyetemista, akkor az egyetemi tanulmányok végéig. Annyi, h asszem akkor már rokontartásnak hívják.
2016. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Egyetem végéig.
2016. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha a gyerek már nem tanul, vagy épp nem nappali tagozaton, akkor 18 éves koráig. Egyébként addig, amíg nappali tagozaton, megszakítás nélkül tanul, de max 25 éves korig. Tehát, ha a gyerek 26 évesen is tanul nappalin, akkor se köteles már az apa fizetni.
2016. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Alapból 18 éves koráig. Utána mivel már felnőtt az illető, nem az anyukának megy a gyerek után a pénz, hanem a "gyereknek" kell kérvényezni a rokon tartást.

Persze ez nem úgy megy, hogy a "gyerek" él egy villában, az apuka meg egy 10 négyzetméteres albérletben sokad magával.


Azt a részt nem tudom, hogy ugye most van ez a 16 éves korig tankötelezettség, tehát ha valaki 16,5 évesen elmegy állandóra dolgozni, akkor közben még apuka is tejel neki? Erről fogalmam sincs.


Azzal viszont számolnod kell, hogy ha mondjuk tényleg az idők végezetéig fizet az apuka (ugye 25 éves korig), és mondjuk a gyereke tök sokat keres majd, de apuka közben szinte már hajléktalan lett, akkor apuka is kérvényezheti a szülő tartást.

2016. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
Jaj, szegény-szegény, gyerektartás miatt nyomorgó elvált apukák... mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet...
2016. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

"Jaj, szegény-szegény, gyerektartás miatt nyomorgó elvált apukák... mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet..."


Ha nem tudsz semmit a körülményekről akkor ne ítélkezz!


Nekem pl. van a rokonságban olyan apuka, aki TÉNYLEG áldozat.

Mindig erején felül teljesített mindent, és tényleg mindig a gyerek volt az első.

Inkább nélkülözött és akár éhezett, csak hogy a lányának amit csak tud megadjon.

A gyerek nagykorú lett, most meg lesz....a az apját!

A telefont nem veszi fel, meg sem látogatja.

Kb. szégyelli, hogy milyen csóró apja van, (lett) holott anno rá való tekintettel maradt ott lakás és minden.

2016. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Oké, ezt értem, szép dolog az önfeláldozás (ami amúgy egy anyától alap elvárás, egy apa viszont eszméletlen erkölcsi magasságokba emelkedik tőle), az általad vázolt szituban valóban nem az apa a g..ci. De azért ne tegyünk úgy, mintha ez lenne az általános (ugye nem úgy gondolod, hogy ez az általános...?).
2016. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Nekem meg olyan van a rokonságomban, ahol az apa milliókat keres, a gyerek pedig nyomorog, aztán a minta apa viszi a bíróságnak a minimálbéres papírt.
2016. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

"Oké, ezt értem, szép dolog az önfeláldozás (ami amúgy egy anyától alap elvárás, egy apa viszont eszméletlen erkölcsi magasságokba emelkedik tőle), az általad vázolt szituban valóban nem az apa a g..ci. De azért ne tegyünk úgy, mintha ez lenne az általános (ugye nem úgy gondolod, hogy ez az általános...?)."


Femináci. Így hívják a fajtádat.


Közvetlen ismerősi körömben 4 elvált szülős eset van.

- Keresztapám esetében a felesége konkrétan le se sz..rja a gyerekeit, az apa szakadt meg abban, hogy több helyen dolgozott kőművesként, külföldön is.

- Húgom barátnője: anyánál vannak papíron a gyerekek, gyakorlatilag meg elmenekültek nagymamájukhoz. Képes volt az anyjuk úgy otthon hagyni őket hétvégékre, hogy nincs egy fia kaja se otthon és hagyott nekik 200 forint költőpénzt. Az apja se sokkal jobb, de azért ő legalább keresi néha, meg segíti anyagilag.

- Egyik barátom: mindkét szülő normális.

- Öcsém egyik barátja: mindkét szülő normális, az apja baromi pénzes és segíti is őket rendesen.



Szóval az én környezetemben ha van hunyó, akkor mindig az anyuka az.

2016. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%

A te "fajtádat" (köszönöm ezt a megtisztelő megnevezést) pedig úgy hívják, hogy tudatlan, beszűkült hímsoviniszta majom.


Te magad mondasz ellent saját magadnak, nem tűnik fel? :)

Vázoltál 4 esetet, amiből 1, ismétlem 1 esetben egyértelműen anyuka a szemétláda, majd ebből levontál egy olyan következtetést, hogy a te környezetedben mindig anyuka a hunyó. Biztos velem van a baj, de nálam nem így jön össze a matek...

Az meg, hogy apuka meeeeennyire segíti őket (amit vérbeli hímsoviniszta lévén nem felejtettél el kiemelni), az nem jófejség, hanem ALAP, TERMÉSZETES, ELVÁRHATÓ cselekedet.

Vagy szerinted az, hogy egy szülő (és tök lényegtelen, hogy nő-e vagy férfi - ezt kellene már végre megértenie a "magadfajtának") a lehetőségeihez mérten anyagilag segíti a gyermekeit, az nem természetes...?

2016. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!