Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Névnapi köszöntés! Szerintetek?

Névnapi köszöntés! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Az édesapám nem mintaapa, sőt még egy fél apát sem tenne ki. Nem igazán foglalkozik velünk, elférünk egymás mellett, de ennyivel kb. le van tudva.. Ha komolyabb baja van természetesen foglalkozunk vele, de ő velünk sosem. Ha nem kérdezzük meg tőle hogy hgy van akkor megsértődik, akkor ingyenélők vagyunk stb. Régen mindig felköszöntöttük, de ő minket csak akkor ha épp eszébe jutott, de egyáltalán nem erölteti meg magát ilyen téren. Sőt, egyáltalán nem. Én már évek óta nem köszöntöttem fel, de a tesóm meg anyukám még vesznek is mellé valamit. Ő minket az elmúlt 10 évben talán 1x köszöntött fel. Nem az ajándékról van szó, hanem a gesztusról... hogy gondolsz a másikra. Most anya azt mondta h mégis köszöntsem fel, de én nem akarom, mert ő sem tisztel meg engem vele, akkor minek???


És most itt rágják a fülemet vele. Tényleg sz**r ember vagyok azért, mert nem köszöntöm fel, amiért ő sem veszi a fáradtságot?? Ne érezzem magamat ezért megalázva? Anyukám édesapjának a temetésére sem ment el mert nem volt kedve. Ilyen embernek minek??


Szerintetek?


2016. márc. 19. 14:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah és 45 éves!
2016. márc. 19. 14:14
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ez a gesztus oda-vissza működik csak. Ha ő nem hajlandó téged köszönteni, neked sem kell.
2016. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

És ő miért köszöntene fel téged bármikor, ha te sem vagy hajlandó őt felköszönteni soha?

Én is évekig dacoltam egy idősebb, közeli rokonommal emiatt, aztán rájöttem, hogy csak magamat járatom le azzal, ha hisztizek és játszom a sértődöttet.

Azóta, kb. 2-3 éve, ha találkozunk, mindig örülök nekik, kedves vagyok, ha alkalom van, viszünk ajándékot, stb, és lám, azóta sokkal oldottabb mindig a hangulat, persze azóta sem kapok/kapunk annyit vissza, amennyit adunk, de ezen túl kell lépni. Van, aki ilyen, és kész. Ettől még nem kell neked is ugyanolyanná válni. Tudod, az okos mindig enged ilyen helyzetben.

2016. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó. Én felköszöntöttem az apámat, nagyon sokszor és évek óta nem viszonozta. Idén döntöttem úgy, hgy én is befejeztem. Ezt írtam le fentebb is....


Azt hiszem egy apa és egy távoli ismerős nem ugyan az...

Velük nem találkozol naponta, nem hallgatod őket naponta. Azt hiszem a kettő között horribilis különbségek vannak..

2016. márc. 20. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez bizony a te döntésed, nem anyukádé. Én sem köszönteném fel.
2016. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Idén döntöttem úgy, hgy én is befejeztem."

"Én már évek óta nem köszöntöttem fel"

Akkor most melyik?

2016. ápr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!