Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a felháborodottságom?

Jogos a felháborodottságom?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell a helyzetről: 16 éves lány vagyok, és egy nagyon erős gimnáziumba jelentkeztem anyukám akaratára, mert szerinte "bírni fogom a tanulást". Bírom, de olyan áron, hogy minden nap este kb 9ig tanulok, ezután még belerakom a táskába a következő napra a könyveket, ki készítem a ruhámat, zuhanyzok, fogat mosok, stb. Kb 10, fél 11re kerülök ágyba. Reggel hajnali 4kor kelek, hogy amit még előző nap nem tudtam, azt reggel megtanuljam. ki lehet számolni, kb 6 órát alszom ha minden zökkenőmentesen megy, ugyanis nagyon rossz alvó vagyok, kitudja hányszor felriadok éjjelente és utána nem tudok vissza aludni órákig. ENNEK ELLENÉRE: minden héten a hétvégét várom, hogy végre kialudhassam magam. Anyukám reggel 7 órakor elkezdte porszívózni az egész házat. Tudta jól, hogy tegnap este sem tudtam elaludni sokáig, tudta jól, hogy mennyire rosszul alszom, azt is tudta, hogy reggel hétkor még mindig húzom a lóbőrt (egész napra semmit sem terveztünk, nem azért kellett reggel takarítani, mert mentünk volna valahova, még ebédet sem kell főznie). Szerintem várhatott volna még egy órát. Mitöbb, szívesen porszívóztam volna mindenhol, a ház összes szobájába miután felkelek-ezt is tudta. Nem az első eset, hogy még ilyenkor sem hagynak aludni, pedig azzal is tisztában vannak, hogy a vérszegénységem miatt nagyon fáradékony vagyok. Kimentem a szobából miután felriadtam a porszívó hangjára, SZÉPEN megkérdeztem, hogy muszáj e ezt most csinálni, összeporszívóznék később, és még én lettem lecseszve... Túlreagálom?
2016. márc. 20. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Jogos a felháborodásod. Nem csak a gyereknek kellalkalmazkodni a szülőhöz, hanem fordítva is. Sajnos sok sokszülő önző és azt hiszi hogy ő a főnök a lakásban,az azt jelenti hogy neki a tini gyerekének a bioritmusát nem kell figyelembe venni. Ebben a korban fokozottan fontos az alvás, én biztos nem tennék ilyet mint anyukád. 46/N
2016. márc. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem irigyellek.Szoktak ide írni olyanok,akik valójában csak tinihisztiznek,de amiket leírtál,szerintem jogos volt a felháborodásod.Kialvatlan vagy,eleve rosszul alszol,nehéz suliba jársz,anyukád ezeket mind tudja,mégsem segít annyiban,hogy,legalább hétvégén pihenj.Vannak ilyen szülők sajnos.A maximumot várják a gyerektől,és úgy vannak vele,hogy nekik fárasztóbb az életük,dolgoznak,háztartást vezetek,ezért direkt akkor csinálják a takarítást,mikor a gyerek aludna még,jelezve ezzel,hogy fel kéne kelni és csinálni valamit a ház körül is.Pedig nem halna,bele,ha egy-két órával később kezdené.Pucoljon addig budit,az nem zajos.Sajnos érdemi tanácsot nem tudok erre adni,esetleg te lazíts egy kicsit,ne akarj görcsösen megfelelni,tanuld azokat a tárgyakat,amik később kellhetnek,amilyen irányba menni akarsz,a többiből meg legyen meg a minimum.És ajánlok valamilyen sportot,mondjuk jógát,attól ellazulsz,a helyes levegővétellel kiengeded a stresszt,vannak fél órás videók a youtube-on is.Tudom,nincs időd,de a te érdeked.Ha a lelked rendben van,akkor az a testedre is kihat majd,jobban fogsz aludni.
2016. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is jogos, ez kb alapvető etikett,hogy ilyen korán hétvégén nem zajolunk, mert vagy a családtagunk, vagy a szomszéd..akárki még aludna.Tekintettel kell lenni a másikra. Nálunk pl a szomszéd hajnal 6 körül szokta vágni a füvet.Ilyenkor amikor még nem kell füvet vágni, akkor flexel.Órákig is akár. És csakis hétvégén reggelente..Szóval vannak ilyenek máshol is.De anyukádtól nyilván nem szép dolog.

Annyit tudok tanácsolni,hogy kezeltesd a vérszegénységedet. Valamint próbáld jobban beosztani az idődet. Én is nagyon erős gimnáziumban végeztem, tudom miről beszélsz, nagyok az elvárások. De ha nem alszod ki magad rendesen, akkor másnap nem is tudsz olyan jól teljesíteni, kevésbé fog vágni az agyad feleléskor.Meg nem is tudsz úgy figyelni órán. Én azt ajánlom,hogy tanulj meg előző nap este.Ne kelj fel hajnalban még tanulni. Max reggel fél órával hamarabb kelj fel, olvasd át még egyszer az anyagot. De ne hajnal négykor kelj. Ez hosszú távon eléggé kimerítő.

A jó alváshoz meg azt tudom ajánlani,hogy járj el mozogni, sportolni.Nem kell nagy dolgokra gondolni.Napi 20-30 perc kocogás is segít,hogy éjszaka jobban aludj. Tapasztalat!Amúgy is kell egy kis kikapcsolás.

Ja és még annyi,hogy nem kell tökéletesnek lenned. Nálunk is a gimis osztályomban szinte mindenki kitűnő volt.Volt akinek egész évben csak ötösei voltak.Semmi rosszabb jegy. De most őszintén, mi van akkor, hogyha néha becsúszik 1-1 rosszabb jegy?Esetleg nem is vagy olyan jó egy tárgyból? Semmi nem történik. Azokból legyél jó, amilyen irányban szeretnél tovább tanulni.

Anyukáddal meg beszéld meg, hogy máskor ne reggel hangoskodjon, mert szeretnéd legalább hétvégén kipihenni magad.

2016. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az empatikus válaszokat. Hiába próbálok vele szépen beszélni erről, abszolút nem érzi magát hibásnak, nem gondolja, hogy változtatnia kellene ezen. Ha a húgom alszik akkor természetesen lábujjhegyen jár mindenki, nehogy felébredtem, mert ő "kicsi, és neki ki kell pihennie magát" (8 éves) Igen, vigyázok nehogy felébredtem, nem zajongok soha ha valaki alszik a házban. Csak kiborító, hogy mindenki elvárja, de ha ugyan ezt kellene tenni, akkor nekem már nem kell annyi alvás, én már 16 éves vagyok. Pedig kell, nagyon is! Állandón beteg vagyok, legyengült az immunrendszerem és le merem fogadni, hogy az állandó kialvatlanság is közrejátszik. A vérszegénységem kezelve van, minden nap gyógyszert szedek, de nem vettem észre túl sok változást.

A teljesítményről még annyit, hogy eléggé szigorú vagyok magammal, belédnevelték, hogy jól tanuljak, megfelelési kényszerem van, és anyám is elvárná hogy abszolút ne csússzon be rossz jegy.

2016. márc. 20. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Hagyd ott azt a gimnáziumot, ezzel csak tönkreteszed magad egy életre. Apukád veletek él? Talán hatni tudna anyukádra hogy téged is emberszámba kéne venni és kivenni abból a beteg iskolából. 3 órával korábban kelsz mint az átlagos kortársaid. Ettől szenvedsz. Innentől pedig a szüleid kötelessége hogy segítsenek, ha kell, iskolaváltással. Hozzáteszem, te is hibáztál egy kicsit, amikor anyukád akaratára abba az iskolába mentél. Zuhanyzás helyett ajánlok egy kiadós fürdést, az segít elaludni.
2016. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Apukám természetesen velünk él, de engem jóformán nem is ismer, ő is furán néz rám ha aludni akarok akár délután vagy bármikor ha van pár szabad percem. Szeretem az iskolámat, a barátaim és a szerelmem is oda jár, csaj sokat kell tanulni. Egyébként is legkésőbb 5kor kellene kelnem, hogy elkészülhessek, mivel egy órával később megy a buszom.
2016. márc. 20. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:
6kor megy a buszod? O.o Hánykor van az első órád?
2016. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fél nyolctól, de messze lakom az iskolától, sokat kell buszoznom.
2016. márc. 20. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ribah
2016. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!