Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szükségem van a vérszerinti...

Szükségem van a vérszerinti apámra! Mit tegyek? Ezek után neki kell lépnie?

Figyelt kérdés
Szuleim születésem utan (2001) sokkal elváltak. 3-4 eves koromig rendszeresen nyaraltam apamnal es az elettarsanal. Egy idő utan ez megszűnt, nem mentem tobbet. Született egy testverem, apámtól. Amikor ez a kisgyerek masfel eves volt akkor veletlenul osszetalalkoztam a kisfiúval es az édesanyjával, illetve apámmal. Nem voltam hajlando odamenni apámhoz. Regen beszélgettünk telefonon. De nem sokat. Átlagos beszélgetések voltak. Pl. Szia mizu? Semmi veled? Ja oke. Akor beszélgessünk angolul. Na de könyörgöm! 6-7 éves voltam! Ekkor beszeltem vele utoljára. 2007 karácsonyán eloszor es utoljara kaptam tole egy ajándékcsomagot, melyet postán küldött el. (o az orszag masik felen el boldogan az új családjával). Nemsokára megszuletett a masodik testverem apam reszerol. Közbe nekem neveliapam lett, akit ugy szeretek mintha sajátom lenne. Tole kaptam ketto idősebb mostoha testvért. Ugy élek mintha ez lenne a rendes családom. Vérszerinti Apámat letagadtam. Mamám fülébe jutott ez es megpróbált 2015 nyaran meggyőzni arrol hogy rosszul cselekedtem. Felébredt bennem valami. Hiányzott az apám. Nem akartam elhinni hogy ez az. De igen... Hianyzik. Fajt a tudat hogy van masik családja es o csak akkor veszi eszre hogy van meg egy gyereke amikor levonják a számlájáról a gyerektartást. Állítólagos híreket hallva erdeklidik felolem. Akar engem. Nem tudom mi az igazsag. Sokat szenvedtem miatta. A tanulás szeptembertől elvonta errol a figyelmem, igy könyebb volt. Aztan jott a teli szünet, es nyaralás apai nagyszuleimnel. Nem került most szoba apám. Csak felhivta nagymamamat. Mindent Hallottam. Annyira fajt hogy rólam bem is kérdezett semmit. Elhataroztam hogy ezt a dolgot egyszer es mindenkorra megoldom. Mivel most vagyok nyolcadikos, igy felev előtt nem akartam meg jobban felzaklatni magam, hogy ne rontsam le a jegyeimet. 2016.01.16-an irtam apámnak Facebookon. Bejelöltem. Annyit irtam szia :) hogy vagy? :) nem válaszolt.... Vissza se igazolt.... Nagyon ki voltam borulva. Nem volt olyan nap hogy ne sírtam volna. Irtam neki január 28-an is. Jo lenne ha ram írnál... Nem irt semit megint... Meg se nézte, vissza se igazolt. Ra egy hétre irtam hogy szeretnélek megismerni. Erre sem válaszolt. Közben kiderult hogy azert nem mert nem az a nevem amikent fent vagyok Facebookon (1 betűvel különbözött). Megvaltoztattam a nevem. Egy hónapja mar ennek. Azota sem irt... Most nem tudom mit csináljak.... Mar addig fajult a helyzet hogy az iskolában is elsírom magam. Pl ma is. József Attila Tiszta szívvel c. Verset kellett (volna) felmondani ami ugy kezdodik hogy nincsen apám.... Elsírtam magam. Ugy érzem ez nem lehet igy tovabb... Remegek folyamatosan, nem tudok enni, allandoan vorcsbe áll a gyomrom, hányingerem van az idegességtől. Miert nem foglalkozik velem? Mit tegyek most? Varjak meg ra vagy felejtsem el? Kell ennél tobbet tennem? Most tudjatok az egesz tortenetemet... Kerlek irjatok rola véleményt. Mit rontottam el? Miert nem tud elfogadni?

2016. márc. 22. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Apai nagyszülőkkel beszélj vagy kérd el a számát,ők tudnák továbbítani vagy megadni az elérhetőségét.
2016. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem fogják megadni a telefonszámot (cime, email cime megvan, csak nem tudok ertelmes levelet fogalmazni probalkozasaim ellenére sem) mert felnek hogy akkor eltiltjak őket az unokaktol (a testvereimtol). En ezt tiszteletbe tartom es nelkuluk probalom megoldani az ügyet.
2016. márc. 22. 18:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj édesanyáddal. Mond el neki, hogy mit érzel. Pszichológus kellene, aki segítene feldolgozni ezt a dolgot. Mert úgy tűnik egyedül nem tudsz vele megbirkózni. Sajnos azt gondolom, hogy nem akarja apád felvenni veled a kapcsolatot. Tehetsz bármit.
2016. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jaaaj Facebook,ebből aztán ne vonj le messzemenő következtetéseket,lehet fel se szokott lépni,vagy a leveled,mivel bem vahy ismerőse egyből megy a további levelek közé,amit ki se jelez egyébként,nekem volt ilyen,nem is egy, nem győztem bocsánatot kérni,hogy nem reagáltam vissza. Szerintem mondd meg nagyszüleidnek,hogy szeretnéd felvenni vele a kapcsolatot,esetleg ha van mobilod,adják meg neki a te számodat,hogy ő el tudjon érni,ha úgy gondolja.Vagy mikor náluk vagy,kérd meg őket,hogy nem hívhatnád-e fel onnan,nem kell a számot megadni,tárcsázzák ők.
2016. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyukámmal. Nem tud mit kezdeni a helyzettel. Szoktunk erről beszélgetni, de az, hogy pszichológus segítségét kérjük, még eszünkbe sem jutott igazából. Lehet hogy igazad van. Azért még reménykedem.


Facebookon azért csak látja hogy ismerősnek jelöltem. Én nem fogom erre. Főleg hogy a nevemmel is volt problémája. Nagyszüleim tudnak a dologról. Tehetetlenek az ügyben, mert ha segítenek nekem, amit apám lehet hogy nem akar, akkor akár az unokáiktól is eltilthatják őket. Nem szeretném őket ezzel büntetni, sem másképp. A baj az, hogy legközelebb nyáron találkozom velük. Messze laknak.


Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat! :)

2016. márc. 22. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neki kéne tepernie utánad, nem neked utána...

Irj neki egy mailt, fészbukra én se léptem be kb 1.5 éve, mert nem érdekel, így az se ki jelölt be vagy ilyesmi... akik kíváncsiak rám, azok érdekes mindig megtalálnak.

Szóval írj neki, hogy hiányzik, sajnálod hogy "megtagadtad" (bár ez nem tiszta nekem miben nyilvánult meg, nem lehet hogy haragszik rád?), és szeretnél nyitni felé.

Nem kell regényt írni.


Ha arra se válaszol,ami valószínű, ha a saját anyját eltiltaná, ha megadná a címüket, telefonszámukat(???), hagyd a csudába, örülj, hogy normális nevelőapukád van!

2016. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
nem is ismered
2016. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg beszèlj a nagyszülőkkel.Te ugyan olyan unoka vagy mint a tőbbi!Mond el nekik ezt amiket ide le irtál nekünk,hogy menyire hiányzik az apukád.Nem hiszem ,hogy ezèrt eltiltanák tölük az unokákat.Ha meg más miatt nem akar találkozni veled az apukád akkor ne bánd,meg sem èrdemel tèged.
2016. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul ítéled meg a nagyszüleidet,nem tudom,miért gondolod,hogy ha segíteni próbálnának,akkor eltiltanál tőlük a gyerekeket,ezt meg tudod magyarázni? Csak mert nem látom a logikát,hogy akkor a nyáron minek tömte a fejedet,ha apád sem akarna veles kapcsolatot.
2016. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim mondtak, hogy apám megtenné, ha nem akarná. Nem tudom én sem hogy mi ez a keverés. Azt várják hogy egyedul oldjam meg. Koszonom a válaszokat,bvarom a továbbiakat! :)
2016. márc. 23. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!