Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya mindenben csak a nemtetsz...

Anya mindenben csak a nemtetszését fejezi ki. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Sziaszok. Már egy ideje gondolkoztam, hogy kiírom ezt a kérdést, most is 5x elkezdtem, míg idáig eljutottam :D Csak még néhány hónapja is írtam ide, de akkor is annyira sok bunkó hozzászólás ért, hogy elment tőle a kedvem. Most viszont azért fordulok hozzátok, mert már nincs ötletem. Az az opció, hogy beszéljek vele, kilőve. Próbáltam már nem is egyszer, de mindig én voltam a rossz.


Szóval egy 16 éves fiú vagyok. Egy kéttannyelvű középiskolába járok, angolból megvan a nyelvvizsgám, most németből készülök. Plusz egy olasz sráctól tanulok olaszul skype-on, aki élt egy ideig Mo-n, de angolul tanít olaszra mert annyira nem tud magyarul. Még télen egyébként jött Mo-ra, mert a barátai elhívták és velem is találkozott és akkor vált szinte a legjobb barátommá. Erre anya mondta hogy minek barátkozom külföldiekkel. Apropó, nekem Mo is külföld és aki magyar az nekem mint külföldi, tehát akkor senkivel se álljak szóba? (Ukrán vagyok és abban az országban is születtem. 6 voltam, amikor ideköltöztünk)

Amikor középiskolába mentem, mindenki különlegesnek talált emiatt. Bár mondták, hogy a teljes nevemet kimondani kész nyelvtörő :D


Tehát a problémám a következő. Egy ideje a anya mindent tilt minden ok nélkül. Pl egyik barátommal megbeszéltük hogy átmegyek hozzá, mert eddig mindig ő jött, kb 10-15 percre lakik Bp-től. Erre anya mondta, hogy olyan messze ne menjek, a jegyeimre koncentráljak inkább. Alapjáraton nem szoktam elmenni bulizni, nem szeretem sem a cigit sem az alkoholt. Apa általában megszokta engedni, hogy menjek, de anya mindig elkezd vele veszekedni emiatt.

Valamint van barátnőm és anya mindig úgy beszél róla, hogy "a k__va" vagy "nagyságos asszony". Aztán még csodálkozik ha barátnőm nem áll vele szóba. Mindig mondja, hogy miért vagyok vele, ez csak egy nagyszájú, megbízhatatlan senki. Mondtam, hogy engem nem érdekel a véleménye, mert én szeretem, nekem úgy jó, ahogy van, ráadásl nem is ismeri. Jó, volt hogy egyszer este 9kor jött át hozzánk, de egyáltalán nem zavartunk, mert direkt csendben voltunk.


Ilyen emberrel most komolyan mit lehet csinálni?


2016. márc. 24. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Esetleg apukáddal beszélgess négyszemközt, hogy téged zavarnak anyukád bántásai, tiltásai. Lehet, hogy ő négyszemközt beszél anyukáddal és kicsit javul a helyzet. Azt legalább el kéne érni, hogy a barátnődről ne mondjon ilyen csúnyákat.


Egyébként ezerféle oka lehet annak, hogy anyukád feszült. Munkahelyi problémák, változókor stb., amikről te nem tehetsz, de sajnos ezek mindig a családtagokon és még inkább a gyerekeken csapódnak le.

2016. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Hétvégén menj a barátaidhoz, hétvégén csajozz, legyen kész a lecke és le fog róla szállni. Engem is piszkált, pedig nem voltak olyan rossz jegyeim, négyes voltam, pontosabban 4,1-es átlagom volt. Utána javítottam 4,6-ra és azóta békén hagy. Tulajdonképpen ugyanannyit tanulok, csak a testnevelés, a rajz meg a földrajztanár megkönyörült és valamiért eggyel jobb jegyet adott. Első kettőre nem is lehet kimondottan tanulni, viszont földrajzból korábban meg peches voltam. Szóval kellett a szerencse, meg, hogy jó kedve legyen anyának. Egyébként a barátnőt nekem se tűri meg, ezért nincs is.
2016. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elolvashatod a "Mérgező szülők" c. könyvet, durva címe van, meg durva dolgok vannak benne, de ott le van írva, hogy ez nem változik. Anyád "irányító" típusú szülő, és soha semmi nem lesz jó neki, amit csinálsz, és nem fog megváltozni. Nem lesz jobb, sőt, a kor előrehaladtával rosszabb lesz.


Amit a barátnőddel csinál, azt egyenesen undorítónak tartom.


Azt tudod tenni, hogy továbbtanulsz és kollégiumba mész, később szobát bérelsz munka mellett, és így tovább.


Jelenleg annyit tudsz tenni, hogy minnél inkább kiállsz magadért, mivel megfelelni úgyse fogsz tudni neki soha.

2016. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!