Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya otthagyott, apa üvöltözöt...

Anya otthagyott, apa üvöltözött vele. Kinek van igaza? Jogos, hogy úgy érzem, itt anyában csalódtam a legnagyobbat? Egy ilyen helyzetben mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Röviden:

Vidéken ragadtam (180 km-re Budapesttől) tegnap pénz és iratok nélkül, egy hordozható töltő, valamint a telefonom volt nálam, plusz a kulcsom.

Felhívtam anyát, aki annyit tett, hogy elkezdett üvöltözni, hogy biztosan nem jön értem, most fejezte be a tornát, megy fürdeni, oldjam meg, ahogy akarom, nem érdekli. Amúgy is zokogtam, erre még jobban elkezdtem, mire rám csapta a telefont.

Felhívtam apát is, akivel amúgy elég keveset beszélünk, de mondta, hogy ő a Balatonnál van tárgyalni, minimum 6 óra lenne az út még akkor is, ha azonnal elindul, de hívjam fel a feleségét, szerinte ő ráér (otthon van a másfél éves gyerekükkel). Az első szóra értem jött, nem kiabált, meg semmi ilyesmi nem volt, tök rendes volt, pedig én alig álltam vele szóba eddig.

Hazajöttünk, mire anya még jobban összeveszett velem, hogy reméli jól kitárgyaltuk apa feleségével.

Ma felhívta apa, hogy mi volt ez az egész és hogy hagyhatta, hogy egyedül legyen az ország másik végén a semmivel (normális kabát sem volt nálam, csak egy vékony bőrkabi). Eddig szinte alig beszéltek, most apa úgy kiabált vele, hogy még a telefonon át is hallottam, miközben anya a konyhában volt, én a nappaliban...

Ő most engem hibáztat ezért az egészért, de hát ő mondta, hogy oldjam meg, nem fog eljönni értem.

16/L


2016. márc. 24. 19:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Mindenféle rosszindulat nélkül mondom, hogy anélkül, hogy tudnánk, hogyan alakult ki ez a helyzet, mi volt a háttere annak, hogy te vidéken ragadtál minden nélkül, nem fogunk tudni megfelelő választ írni neked.
2016. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Nem akartam leírni, mert úgy szerintem hosszú lett volna.


Volt egy barátom, összevesztünk.

Nem beszéltünk, majd tegnap írta, hogy már jó lenne valamit lépni, mert ez a köztes állapot nem túl jó. Mondtam, hogy én délelőtt nem érek rá, délután beszélhetünk. Jó, mondta, hogy akkor elmehetnénk kocsikázni, legalább nyugodtan tudunk beszélni. Beültem az autóba, mire mondta, hogy elmegyünk vidékre az egyik haverjához, mert a srác lehet eladja a motorját és megakarja nézni, mert ha jó, megveszi.

Odaértünk, összevesztünk és ennyi. Mivel nem gondoltam, hogy így végződik, semmi nem volt nálam.

2016. márc. 24. 19:50
 3/32 anonim ***** válasza:
13%

Amit kihagytál: hogy sikerült "vidéken ragadnod" pénz és iratok nélkül? Kiraboltak?

Előre is bocsi, de anyukád reakciójából arra következtetek, hogy a saját hibádból kerültél ebbe a helyzetbe, pl. este jól beb.sztál, és elhagytad a pénztárcádat, és még jó, hogy neked nem lett más bajod.... de ez csak egy példa a sok közül. Ebben az esetben jogos, hogy anyukád kiakadt (bár normális anya kis idő után lehiggad, és elindul a lányáért).

2016. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Bocsi, egyszerre írtunk, már látom...
2016. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen ha már nem tudott érted menni édesanyád, akkor legalább nem édesapáddal kellett volna veszekednie, hanem egy köszönömöt azért mondhatott volna, hisz édesapád új párja mégiscsak egy 1,5 éves gyermek mellett szó nélkül oldotta ezt meg.
2016. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Mindegy, hogy miért ragadtál vidéken, én a lányomért a világ végére is elmennék, bármi is az ok.

5-ös voltam

2016. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nem nem tudott. Nem akart.

Nem volt semmi dolga, a kocsija is itthon volt.

2016. márc. 24. 19:56
 8/32 anonim ***** válasza:
38%

Amit leírtál, az alapján igazad van. De nem tudjuk, mindent leírtál-e (nem feltétlen szándékos elhallgatásra gondolok, hanem olyasmire, amit nem tartottál fontosnak, pedig az).


Először fordult elő ilyen? Hogy kerültél oda? Figyelmeztettek előtte a szüleid, hogy baj lehet abból, ami csinálsz? Amúgy milyen a kapcsolatod édesanyáddal, édesapáddal és a feleségével? Hasonló helyzet, amikor édesanyád cserben hagyott, előfordult már?


A 16 éves még gyerek, de valamennyire már kezd felnőni. Nem igazán tudok elképzelni olyan szituációt, amikor helyes döntés lenne az, amit anyukád tett, de ettől még lehet, hogy létezik.


Más: ha valaki hasonló helyzetben ragad, és a szülei nem segítenek rajta vagy nem elérhetők, akkor tárcsázza a rendőrséget - egy egyedül a semmiben rekedt kiskorúért biztosan kimennek. Lehet, hogy a szülők is bajba kerülnek emiatt, de valamennyire az ő felelősségük is.

2016. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Jogos. Anyaként írok (igaz csak 3 éves a fiam), ha ilyen adódik, azonnal megyek érte, de nem dícsérem meg érte, az tuti. De egy tinit nem hagynék vidéken, hogy "oldd meg"...

Sőt, ha már felnőtt lesz, és felhív, hogy ez a helyzet, megyek érte, ha tudok.

2016. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
apádnak van igaza, anyádat meg fenékbe kell billenteni
2016. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!