Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merek elköltözni otthonról...

Nem merek elköltözni otthonról. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Már 1,5 éve van munkahelyem így saját keresetem. A szüleim viszont kijelentették, hogy amíg otthon élek addig azt kell csinálnom amit ők mondanak. Ha elmegyek valahova elszámoltatnak, hogy kivel-hol-meddig voltam, mit csináltam. A barátomat utálják, mert szerintük nem hozzám való (mert neki nincs diplomája, szerintük semmirekellő stb), keressek mást. Mondtam, hogy elköltözök, mert én ezt nem bírom, hogy ők akarnak irányítani, erre megtiltották, hogy ezt megtegyem, különben többé haza nem mehetek még látogatóba sem. Félek elmenni, mert tudom, hogy bármi bajom lenne, vissza soha nem engednének, illetve látogatni se jöhetnék őket és ez rossz nekem. Beszélni nem lehet velük, ha a fejem tetejére állnék, akkor sem értenék meg, hogy már nem vagyok gyerek. Nem tudom mit tegyek, minden nap örlődök, hogy biztos jó döntés lenne-e? Ti mit tanácsolnátok? Volt valaki ilyen helyzetben?
2016. márc. 25. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Nehogy elhidd már, hogy be is váltják a fenyegetést! Nyugodtan költözz el,ők fognak utánad menni és kérlelni!
2016. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen szülőkhöz én az életben nem akarnék többet visszamenni.
2016. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%

Koltozz el az unokajukra ugyis kivancsiak lesznek.

Komolyan az ilyen onzo rohadek szulok akik nem hagyjak a sajat gyerekuket onallo eletet kezdeni...

2016. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Drága! Ha 25 évesen a szüleid még ennyire tudnak manipulálni, zsarolni, akkor talán jobb lenne ha tényleg nem költöznél el, és azt csinálod amit a szüleid mondanak. Még nem vagy elég érett/ felnőtt ahhoz, hogy a saját lábadra állj.

Aki már felnőtt, azt nem lehet ennyire hülyére venni.

2016. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Addig tartanak sakkba, még hagyod magad zsarolni.

19 évesen úgy léptem le, hogy ki is tagadott anyám. Fél év múlva már keresett, üzent, többször, látogassak haza.

2016. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom miért ilyen félénkek a mai fiatalok nagy része. Van aki 18 évesen költözik tök egyedül külföldre, a többség meg képtelen kibújni a mami szoknyája alól. Felnőtt igazán akkor leszel ha külön költözől. Otthon kontrollálnak, zsarolnak és fenyegetnek. Most őszintén nem érné meg költözni és végre élni az életed?
2016. márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Én korom okán a másik oldalról nézem. Lehet, hogy ez csak részedről egy kamaszos érzékenység. Nem tudhatom a stílust, a szóhasználatot, lehet, hogy te elszámoltatásnak ítéled meg, ami valójában egyszerű családtagi érdeklődés arról, hogy merre jártál, mivel töltötted a napodat. Családtagok ilyenről beszámolnak egymásnak, mert érdeklik egymást. Azt is el tudom fogadni, ha a barátodat nem szeretik, jobbat akarnak neked a te érdekedben, lehet, hogy később te is ugyanerre jutnál, csak most nem objektíven látod. A "ha elmész, haza se gyere" szöveg pedig első indulatból születhetett, amit maguk se gondolnak komolyan. Egyszerűen érdekled őket és a szerintük legjobbat akarják neked. Ettől függetlenül ebben a korban ha van rá pénzed, nagyon is itt van az ideje a különköltözésnek, de nem örök harag közepette, hanem mint az élet természetes velejárója. Szóval ne veszekedj, hanem keress lakást, és tényként, de barátságosan közöld velük, hogy különköltözöl, magyarázd el, hogy ennek itt van az ideje, de természetesen rendszeresen látogatod őket.
2016. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Én voltam/vagyok ilyen helyzetben.

Látom, sokak számára elképzelhetetlen - és örülök neki, de tényleg, hogy ilyen jó szüleik vannak :) -, de sajnos előfordul, hogy nem üres fenyegetőzésről van szó.

Az én anyám jelmondata: "Aki innen elmegy, többet nem jön vissza". Be is tartja.

Kitagadott, amikor összeköltöztem 19 évesen a férjemmel, 4 évig nem beszéltünk, majd fél év "nem gondoltam komolyan" után újra eltűnt :D

Húgomat megállás nélkül vegzálja, amiért össze mer járni a barátjával, szegényke ugyanazon megy át ,mint én, a menekülést fontolgatja.

Az első lányát úgy 30 éve nem vallja a sajátjának, ha nem több. Az ő sorsa se volt semmi, de bármi történt vele, sosem engedte vissza.

Neki vannak gyerekei is. Anyám szarik rájuk, sőt, megsértődik, ha bárki nagymamaként meri emlegetni, mert ő senkinek nem a nagyanyja, és nem érdekli senki más kölyke!


Hogy mit tanácsolok? Menj. Mindenhol csak jobb lesz, már amennyiben van benned annyi tartás, hogy kimássz a gödörből.

Én 0 tudással vágtam neki az életnek, de magamtól tanultam meg főzni, háztartást vezetni, mindent gyakorlatilag. Nem vesztem el :)

Igaz, hogy ha szétmegyünk a férjemmel, valószínű a híd alá kerülök, de magamtól is azt választanám, mint hogy visszamenjek ODA. 26/N

2016. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%
Hatos made my day :D (Poénnak szánta egyébként, segítek) :)
2016. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

úristen.

ez tényleg a legalja viselkedés a szüleidtől.

fogd magad és keress egy albérletet,költözz össze a pároddal.

hogyha durciznak a szüleid, hát szarni rá.. úgyis megenyhülnek majd. de szerintem nem neked kell majd bocsánatot kérni.

ez az élet rendje, hogy a gyerekek kirepülnek a családi fészekből.. 25 évesen 1,5 munkaviszonnyal meg teljesen érthető lépés. főleg,hogy párod is van.

amúgy arra lennék kíváncsi, hogy a szüleid hány évesen költöztek el hazulról? és ők mit szóltak volna, hogyha így próbálják őket otthon tartani a nagyszüleid? mindenképpen kérdezz rá.

de mondom, költözz nyugodtan.

2016. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!