Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogadja el anyám a...

Miért nem fogadja el anyám a feleségem?

Figyelt kérdés

Elég gátlásosnak neveltek,a feleségem egyben az első komoly kapcsolatom is,27 voltam amikor összekerültünk. Hamar összeköltöztünk (fél év), 3 év után házasodtunk,5 éve vagyunk együtt,boldogan.

Anyám első perctől nem bírja, szerintem féltékeny, feleségem csinos okos talpraesett,anyám az ellentéte. Hasonló munkájuk volt amikor összejöttünk,csak mig anyámnak az 40 éve a meloja,feleségemnek csak egy ugrodeszka volt egyetem után,mára nagyon jó poziban van. Mig anyámék közelében laktunk próbált neki jobb melot szerezni,de anyám mióta ismerem jobban szeret panaszkodni mint lépni.

Aztán 2 éve elköltöztünk,feleségem adfig birta anyám állandó ellenőrizgetését jótanácsait,beleszólását mindenbe. Nem ellenkeztem, itt sokkal jobb a fizu, jobb környezet,és nyugi van.

De anyám nem áll le,minden telefonjában a feleségemet bántja,ha látogatjuk őket akkor apro beszólogatásokkal piszkálja.

Már jóideje nem mondok el semmit neki,igy nem tud mibe belekötni,igy gyakorlatilag az idojarasrol beszélgetünk, ha ott vagyunk,akkor meg a kajáról,feleségem meg a telefonját nyomogatja. Egyre kevesebbszer megyünk.

Szeretnénk gyereket,szeretném ha jó nagymamája lenne,de igy nem fogjuk fél percre se ott hagyni vele.

Ezerszer leállitottam már,de ujra kezdi akkor más megközelitésből.


2016. márc. 26. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Kedves anyukám, én nagyon szeretlek, de ez az élet rendje, hogy a gyerekek felnőnek és saját családot alapítanak. Én úgy érzem, hogy megtaláltam azt a nőt, aki nekem tökéletes, szeretjük egymást, nagyon jól megvagyunk, ez nem jelenti azt, hogy téged nem szeretlek, de jól megvagyunk a feleségemmel és szeretném, ha nem bántanád őt folyamatosan, örülnél a boldogságomnak. Amennyiben erre nem vagy képes, onnantól fogva ez számomra azt jelenti, hogy nem akarod, hogy boldog legyek és akkor többet nem kell egymással beszélnünk!

Lehet kicsit durva, de benne van minden!

2016. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Le a kalappal előtted! Bár az én férjem állna így az anyósom piszkálódásaihoz!

Fogadd meg az első hsz. tanácsát,ezt mondd el neki nyugodt, de határozott hangon, reméljük,megérti, és változtat.

2016. márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezt már eljátszottuk,nem változtatott,ezért költöztünk messzire.

Akkor fél évig nem is mentünk hozzájuk,csak a feleségem mondta hogy az apámat ne büntessük,ő örül nekünk,látogassuk őket.

Azóta anyám kevésbé nyiltan,de alattomosabb modon furná a kapcsolatunk,de átlátok rajta.

Ez is a nagy baja,mig nem volt senkim,hagytam hogy irányitson,azt csináltam amit mondott. Ez azóta teljesen megváltozott,már látom milyen,ha rajta múlik velük öregszem meg sajátcsalád nélkül

2016. márc. 26. 10:09
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem akarod, hogy a feleséged megúnja ezt a beteg anyóst, vele téged is, akkor építsd le anyádat..


...nem ide tartozik, de apád is más utakon járhatott, mert ilyen nővel nehéz lehet minden perc(egy idő után, persze)...


Anyám egy áldott jó nő, a feleségem imádta, jól megvoltak amíg el nem ment közülünk..fantasztikus ahogy ápolta, sokat tettek egymásért..

anyósom pont az ellentéte..amikor már túlzásba vitte velünk, és a többi gyerekével, és az unokákra kezdte a megjegyzéseket tenni, na akkor megszakítottunk vele minden kapcsolatot(a férje is)..az összes idegen szám letiltva, az övé is, úgyhogy még hívni sem tudott.Aztán üzent, és bocsánatot kért mindenkitől, mert tudta, hogy gonosz ember volt egész életében..de akkor már órái voltak hátra...


Szakíts meg minden kapcsolatot, mert ő egy (lelki) beteg ember...

Lehet nélküle is élni..tölts le egy olyan alkalmazást, ami minden nemkívánatos, akár ismeretlen számot is blokkol..


Nem bedőlni a szirénhangnak, az ilyen (ferde)jellem nagyon sunyi.Rámehet a házasságod, akár úgy is, hogy észre sem veszed. azán mehetsz anyukádhoz.(aminek nem biztos, hogy örülne)


Mint nagymama, totálisan alkalmatlan lenne, ugyanis mint írtad, te is keményen lettél nevelve(most finom voltam)

Más világ van ám, az ilyen nagymamától őrizzen meg az evolúció..csak a bajt okozná.

2016. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Apám nem jár más úton,ismerem,minden percét tudja anyám hol jár,ellenörzi,ő meg hagyja magát.

Amiért tartjuk a kapcsolatot anyámmal,az leginkább apám. Őt büntessem anyám miatt? (Tudom,ha erősebb lenne,megoldaná hogy találkozzunk anyám nélkül,de nem az)

2016. márc. 26. 10:38
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

A nemlétező evolúció... :D


Bocsi, hogy ilyet mondok, de anyád elmebeteg. Nekem nagyanyám volt dilis, bár az nem ilyen téren, hanem úgy minden másban.

Tojd le, néha apudat fuvarozd el hozzátok és kész. :D

2016. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ildike87 ***** válasza:
12%
Kedves kérdező, csak kíváncsiságból kérdezem, mi az a munka, amit édesanyád és a feleséged is csinál(illetve ez utóbbi ugye már nem, de azt is leírhatod, hogy milyen pozícióban van azóta).
2016. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Feleségem mérnök,anyám gyártósoron dolgozik minőségellenőrként. Egyetem végén feleségem is ezt csinálta,csak más cégnél amignem lett meg a nyelvvizsgája a diplomához. Aztán lett mérnök,miután elköltöztünk,itt már emberei is vannak,egy kisebb osztályt vezet.

Bár kérdés szempontjából nem tudom miért érdekes.

2016. márc. 26. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Habár nem ugyanaz a melóm mint anyósomnak, de hasonló utat járt a férjem. Végül több beszélgetés próbálkozás. Gyakorlatilag az lett a vége, hogy kitagadták, avval a felkiáltással, ha majd válás lesz, akkor hazavárják. Anyós különösen, sajnálja, hogy tönkrement a kapcsolat, és egy feleség így átmosta az agyát. (hahaha... átmosás... szoktam evvel viccelődni, hogy legalább néha hadd legyen már igazam itthon, ha már evvel vádolnak, hogy mekkora agymosó vagyok :) :) )


szóval az én férjem feladta a magyarázatokat, hogy szidnak.. az utsó csepp az volt, amikor született egy kislányunk is, aki külsőre nagyon hasonlított rám az első perctől, erre pedig úgy reagált a férjem anyja, hogy mégcsak ölbe se volt hajlandó venni, semmi.


Én nem tudom féltékeny irigy, mi baja. A férjem szerint egyszerűen irányításmániás, és ezért menekült már 14 évesen is hazulról az anyjától.


Nem tudom nálatok mi van. Ha igaz a történeted mérlegelt. Mi már bő 10 éve együtt vagyunk. Nevetünk sírunk, küzdünk, mikor mi van. Ez is csak egy dolog volt. Én meg bízom benne, nem hülyülök így meg fiús anyukakánt majd sose mint anyósom. Mondjuk a mi családunkban nem szokás. A párt mindenki magának választja, nem szól bele se szülő se rokonság, senki. A saját választásának minden következményét mindenki maga viseli. tedd te is ezt. Az anyád nem te választod, de a társad igen.

2016. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12.41 es vagyok. Hja én is jóval képzettebb vagyok anyósomnál...
2016. márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!