Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ítélik el apát a rokonok?

Miért ítélik el apát a rokonok?

Figyelt kérdés
Azért ítélik el a rokonok apumat, mert megszokott kínálni engem is, és a barátaimat is (nyílván olyat akik bírják is) alkohollal. Legtöbb esetben pálinkával. Most ez miért olyan nagy baj? Múltkor is mentünk ki, kértem fél liter pálinkát 3 emberre, és adott is, meg is ittuk, semmi bajunk nem lett tőle. Azóta ha itt vannak keresztszüleim, akkor mindig felhozzák ezt témánat, hogy így felelőtlen, meg úgy felelőtlen.. Szerintem nem, jobb mintha valami olcsó rosszat innánk, akkor inkább adjon nekünk néha ő.. A másik meg hogy nem nevel burokban, de szerintem így a jó. Unokatesóm meg 22 évesen volt először fiúval, és lett is egy nem várt gyereke neki :). Egyébként 15 éves fiú vagyok.

2016. márc. 26. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Pedig a rokonoknak igaza van. Nagy felelőtlenség apád részéről, hogy 15 éves gyereknek alkoholt ad, főleg pálinkát. Lehet te 15 évesen azt hiszed milyen menő már ennyi idősen alkoholt inni, de így kezdődik a szervezet leépülése, és az alkoholizmus is. Én anyád helyében fel is pofoznám apádat, mert egy idióta.
2016. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Hát...azért 15 éves kölyköket nem kínálgatnék pálinkával. Egyszer-egyszer sörrel, egy pohár borral még csak-csak, de a töménnyel bőven ráérnek még.
2016. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert 15 évesen baromira nem kéne még rövidet innod. (sőt 15 évesen még egyáltalán semmit se kéne innod, de ha már annyira nagy vagy, hogy neked már piálnod kell, akkor maradj a sörnél és a bornál.) Ha már most kezded 20 éves korodra teljesen ki fogsz égni, és a szervezeted is tönkre b*szod vele. Nagyon szomorú, hogy ehhez az apád még asszisztál is, úgyhogy a rokonaidnak teljesen igaza van, én még így látatlanban is elítélem. Mielőtt megjegyeznéd, nem egy beposhadt 60 éves nyanya, hanem normális társasági életet élő, partyzni járó, de a mértékletességet ismerő 20 éves fiú vagyok.
2016. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Azon túl, hogy bűncselekményt követ el? Ja, tök oké kis gyökereket leitatni és ivásra biztatni... Olyan szépen mutattok az éjszakában, kész röhej az összes nagy mellényes kis csíra.

Nézd, hogy családon belül mennyire nevel szigorúan, az egy dolog. Téged itasson, aztán ha baj van, előveszi a gyámhatóság.

De más gyerekét ne itassa. Vagy ne lepődjetek meg nagyon, ha rátok jár a családsegítő meg járhattok a bíróságra.

2016. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az aztán leitatás, hogy 1-1x megkínál minket.. Meg nem olyanokat, akik nem bírják.. Nekünk pl semmi bajunk nincsen tőle, nem őrjöngünk :D.
2016. márc. 26. 14:16
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező!

Neked még fejlődésben van a szervezeted! Szerinted jó hatással van rá az alkohol?

Úgy gondolom nem attól lesz valaki jó fej, ha piát ad. Inkább tanítana meg felelősségteljesen gondolkodni!!!

2016. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Jogosan ítélik el. Tizenéves kis takonyként nem kéne piálni. Alkalmanként sem.
2016. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem az eddigi hozzászólásokat, egy kis pálinka nem a világ vége. Gondolom nem rendszeresen szoktál inni, kedves kérdező, hanem amikor valamilyen alkalom vagy buli van. Szerintem teljesen természetes a dolog, főleg faluhelyen, a legjobb barátaim szüleinél is az az első, hogyha megyünk, hogy koccintunk. Én nem szeretem a pálinkát, de mindig megiszom, nem szeretném őket megsérteni. Nálunk nem nagyon jellemző ez, de ha megkérem a szüleimet, akkor vesznek nekem pár üveg bort, szerintük is jobb, mintha 500-ért vennék 2 liter koccintóst. Szerintem akkor lenne apukád felelőtlen, ha tiltaná az alkoholt, te meg minden héten háromszor részegen mennél haza. 17/f
2016. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Fél liter pálinka 3 emberre az valóban kissé soknak tűnik.


A válaszolókkal viszont nem értek egyet. Engem is megkínálnak 15 éves korom óta, akár pálinkával is, a lényeg, hogy mértékkel igyak. Most 17 vagyok, és egyszer se rúgtam még be.

Ellenben van olyan ismerősöm, akinek tiltani próbáltak mindenféle alkoholt, erre ő azért is inni akart, csak nem a szülei előtt tette, hanem bulikban, és nem mértékkel, hanem többször is berúgott.

2016. márc. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Főleg faluhelyen? Tehát a falusiaknak már úgyis mindegy?


Szerintem szánalmas. Apád főleg. Az, hogy ki bírja, tök mindegy, ugyanolyan káros.

2016. márc. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!