Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valamit tenni? Szüleim...

Lehet valamit tenni? Szüleim nem támogatják az elképzelésem?

Figyelt kérdés

Szeretnék katona vagy tek-es lenni.

Szüleim azt mondják, hogy ne legyek az, menjek iskolába. Mondtam, hogy elmegyek tiszti főiskolába vagy altiszti akadémiába. Ez lenne a tökéletes megoldás: iskolába megyek, de katona leszek, méghozzá tiszti pozícióban.

De szüleim ezt sem támogatják. Azt mondják, hogy "túl okos vagyok katonának".

Mit lehet tenni? Még van idő, jövőre fogok érettségizni.


2016. márc. 27. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem tusz semmit tenni ez ellen. Attól hogy ők, azt mondják ne menj oda nem kell engedelmeskedned nekik.

Beszéld meg velük, hogy ez a te életed és neked ez kell a boldogsághoz. Ha nem fogadják el akkor a támogatásuk nélkül kell oda menned.

2016. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Mintha én írtam volna ki a kérdést :)

Pontosan ez a problémám nekem is. Annyi különbséggel, hogy érettségi után egy 4 éves egyetemet akarokelvégezni, utánna mennék katonának.


Bele fognak törődni. A Te életed, ezt közöld velük, azt teszel amit akarsz. Ha normális szülőként támogatni fognak jó, ha nem akkor pápá.

2016. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Azért jófejek,hogy úgy gondolják,hogy aki védi a hazáját az feltétlen kő buta.Magyarázd el neki hogy ez abszolút nem ész kérdés,sőt nem árt ha egy katonának van sütnivalója.
2016. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A katonaságnál vannak alkalmazásban nem katonai felsőfokú végzettségű emberek is.
2016. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fizikumommal nincs semmi probléma, évek óta edzek, kb fél éve ( akörül határoztam el, hogy katona leszek ) külön arra, amit a neten írtak felvételi követelményt.
2016. márc. 27. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha mégsem leszel alkalmas, mik a terveid?
2016. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jogi pálya.

Amennyiben nem lehetek katona, amit szeretnék csinálni, akkor az emberek megsegítése lesz a célom. A legtöbbet politikusként tehetek. Ezek után nem rajtam áll a dolog: én minden tőlem telhetőt megteszek az emberekért a saját ideológiám szerint ( mármint aszerint, amit én jónak tartok ), ők pedig vagy támogatnak vagy nem. Vagy elhiszik, hogy van politikus aki az ő érdeküket szolgálja, vagy nem.

2016. márc. 27. 23:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Katonaságal,jogászal,rendőr,orvos ,stb jó ötlet .politikus nem jó ötlet .
2016. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!