Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon élés húszon évesen,...

Otthon élés húszon évesen, hogyan csináljam konfliktus nélkül?

Figyelt kérdés
Mielőtt engem hibáztattok a megoldást keresem. Tehát 24 éves vagyok, még otthon élek csonka családban a nálam 3 évvel idősebb testvéremmel és édesanyámmal. A probléma az,h dolgozom és még tanulok mellette és a diákhitelemet is törlesztem. Pályakezdőként nem keresek annyit hogy önállóan eltudjam tartani magam. Engem nem zavar, hogy otthon kell élnem,amit kell sztem megcsinálom. Kimosom a ruháimat, csinálok kaját, felmosok, fürdőszoba csempét sikálom stb. De semmi sem jó, ahogy egy kicsit leülök úgymond kikapcsolódni vagy nem itthon vagyok hanem valahol vagyok, h ne kelljen itthon lenni megkapom... anyámtól, h elad mindent éli világát. Most ne legyen fiatal korom? nem elég, h mindenhol meg kell felelnem még itthon is. Min változtassak? ne üljek le internetezni a lap topom elé, ne nézzek tv-t hanem ha itthon vagyok kerüljem és mindent sikáljak?
2016. márc. 28. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt anyukáddal kellene megbeszélni. Ülj le vele, és tisztázd, hogy mit vár el? Ha elmondta, hogy mi nem tetszik neki, és miért gondolja úgy, ahogy, akkor te gondold át, hogy van e igazság benne, és beszéld meg vele.
2016. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Általában az szokott lenni a probléma, hogy nem segítesz anyagilag.
2016. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem állhat abból az életed, hogy sikálsz vagy elkerülöd. Fiatal vagy, élned kellene. Vagy anyukad nincs rendben! Az idegeire értem...

Miért akarná eladni a dolgaidat?

2016. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jó, tudom, h az a baj, h nem segítek anyagilag... de nekem sem segített az egyetemi éveim alatt... még nem is sikerült befejeznem lóg a levegőben, mert fizetős lettem...nincs meg az a végzettségem, amivel tudnék pénzt is keresni... addig a meglévő végzettségemmel (technikusi) dolgozom, és csinálok egy olyan technikusit, amiért nem kell fizetnem mégis többet keresek majd... havi 67000 Ft-ból amiből elmegy a diákhitelre, a havi utazgatásra sztem ne várja el senki. Reggel 6-kor elmegyek itthonról este 9 körül érek haza, alig eszek itthon valamit ne várja el senki. Ha a meglévő pénzt nem teszem félre, soha nem lesz meg a jogosítványom,a tandíjam stb.
2016. márc. 28. 12:58
 5/8 A kérdező kommentje:
nem az én dolgaimat akarja eladni, hanem a házat... aztán ha eladja ezt a kertes házat egy panel lakást kap max cserébe, amivel aztán előrébb van :(
2016. márc. 28. 12:59
 6/8 A kérdező kommentje:
mind1 nem panaszkodom, majd lesz jobb is... sokkal jobb... megteszek azért mindent, h átvészeljem ezt a pár évet és húzok innen messze, ha kell külföldre, h legyen pénzem és megtudjak állni a saját lábamon. Köszönöm a hozzászólásokat!
2016. márc. 28. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele bezsélni, hogy mégsi mit vár el, mert pénzt nem nagyon tudsz adni, ellenben a ház körüli munkát megcsinálod, mi egyebet akar még. Ezt tisztázd le vele.
2016. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

felnöt ember vagy és pár órát ülsz a suliban pár órát a melóban a többit otthon

nem csod hogy csesztet

2016. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!