Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hálátlan vagyok, mert nem...

Hálátlan vagyok, mert nem akarok apával nyaralni?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, már évek óta nem élek együtt apuval, több éves párkapcsolatom van. Apának és a barátnőjének (együtt élnek) nincsenek pénz gondjaik, szinte minden hónapban mennek valahova több napra wellnessezni, üdülni. Nekünk a párommal nem telik ilyesmire, örülünk, ha nyáron el tudunk menni 3-4 napra valahová, ezt apu is tudja. A múltkor, mikor mondta, hogy hova mennek éppen és mennyi időre, megjegyeztem, hogy de jól megy nekik. Erre azt mondta, hogy csak egy szavamba kerül, és elvisz engem is akárhová, ahova akarom. Ez persze nagyon rendes és kedves tőle, csak mintha valahogy azt felejtette volna el, hogy nem biztos, hogy 24 évesen a lassan 60 éves apámmal szeretnék kettesben nyaralni, mint bő tíz évvel ezelőtt. Ezt persze nem mondtam neki, de biztos észrevette, hogy nem vagyok lelkes annyira az ötlettől, mert kicsit megsértődött és azt mondta, hogy minden gyerek örülne rajtam kívül, ha elhívná az apja, hálátlanság visszautasítani az ilyet. Mondjuk ő még mindig úgy kezel általában, mintha a 10 éves kislánya lennék. Szerintetek hogy lehet finoman visszautasítani ilyesmit? Mégsem mondhatom neki, (ha már magától nem jött rá) hogy bocsi, de inkább a párommal mennék valahova. Nem akarom megbántani, elég sértődékeny is.
2016. márc. 29. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Fizesse ki a párodnak is ;)
2016. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Egy kicsit szerintem illetlenség csak téged hívni, és a párodat meg nem. Vagy hívjon titeket együtt, vagy ne hívjon. Meg ez az egy szavadba kerül is milyen már. Ki az, aki kérné, hogy vigyék el? Ha el akar vinni, akkor hívjon meg tiszetességesen magától mindkettőtöket, ha meg nem, akkor nem kell itt tenni a durcit.
2016. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Hogyha elfogadjátok, akkor meg az már a ti dolgotok, hogy mennyivel szálltok be a költségekbe.
2016. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Elég pofátlanság lenne szólni, hogy a párodét is fizesse.
2016. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Még csak nem is a férjed.

Neked lenne képed elfogadni, hogy a párod szülei fizessék a te nyaralásod?

2016. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha a párjával egy háztartásban élnek, akkor igenis nem illik csak őt elhívni nyaralni. Akkor illik a párját is, ha annyira el akarja vinni. Mégis hogy nézne már ki, hogy a kérdező egyszer csak szól a párjának, hogy én elmegyek apukámmal nyaralni, te meg maradsz itthon. Ugyan már!
2016. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Kerdesedre valaszolva, sztem egyszerü szavakkal, ugy, h magadrol beszelsz es nem kevered a szavaidba öket. Tehat nem mondod, h a paromat miert nem hivOD meg, mert abban mar benne van a "te", hanem magadrol.

Pl. "Köszönöm, de egyedül nem mennek, csak ha a parom is tudna fizetni a reszet es ö is jönne velem". "Szerelmes vagyok a paromba es az en koromban a fiatalok együtt jarnak wellnessezni, en is igy ereznem jol magam." De ezekhez hozzatennem, h "igazan jolesett, h ram is gondolt", mert ugye nem akarod, h azt higyje, elvarod, h a parod reszet is fizesse, csupan finoman akarod visszautasitani.


En elmennek egy-egy wellnesshetvegere velük a parom nelkül, miert ne? Attol, h a parod, sztem meg belefer, megcsak nem is a ferjed... Bar akkor is beleferne, es vannak is ismeröseim, akik külön jarnak wellnesshetvegere, nincs ebben semmi. Sztem a wellness nem nyaralas, hanem feltöltödes. (Egyikük addig a gyerekekkel van, majd következö alkalommal forditva, de neha a velünk szemben lako gyermektelen hazaspar is, bar közösen is jarnak.) Vagy: En pl. elmennek meditacios jellegü hetvegekre, amire ra nem lehetne venni a paromat...


Es mit szolsz ahhoz, h igent mondassz, de a parod is menne veled, es a különbözetet ö fizetne, ezt megbeszelve a paroddal es apaddal is?

(Az 2 agyas szoba felarat es a sajat wellnessköltsegeit.) Persze ehhez a parodnak vmi plusz munkat kell esetleg vallalni...

2016. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem beteg dolog, mikor valaki a párja nélkül már sehova nem megy. De esetedben nem ez van, szerintem te amúgy sem szívesen mennél vele, ha egyedülálló lennél.
2016. márc. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Te meg minek teszel megjegyzést, hogy de jól megy nekik?

Amugy meg semmi egetrengető nincs abban, ha a lassan 60 éves apaddal mész 24 evesen nyaralni, de ha nem akarsz, meg lehet mondani. Csak önmagában nem érv.

2016. márc. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok, és nagyon szeretnék a szüleimmel nyaralni :) Szóval ebben semmi rossz nincs.


Azt viszont megértem, hogy a párod nélkül nem mennél, de lehet, hogy apukád neki is fizetné, vagy legalább részben?

2016. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!