Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hálátlan vagyok, mert nem...

Hálátlan vagyok, mert nem akarok apával nyaralni?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, már évek óta nem élek együtt apuval, több éves párkapcsolatom van. Apának és a barátnőjének (együtt élnek) nincsenek pénz gondjaik, szinte minden hónapban mennek valahova több napra wellnessezni, üdülni. Nekünk a párommal nem telik ilyesmire, örülünk, ha nyáron el tudunk menni 3-4 napra valahová, ezt apu is tudja. A múltkor, mikor mondta, hogy hova mennek éppen és mennyi időre, megjegyeztem, hogy de jól megy nekik. Erre azt mondta, hogy csak egy szavamba kerül, és elvisz engem is akárhová, ahova akarom. Ez persze nagyon rendes és kedves tőle, csak mintha valahogy azt felejtette volna el, hogy nem biztos, hogy 24 évesen a lassan 60 éves apámmal szeretnék kettesben nyaralni, mint bő tíz évvel ezelőtt. Ezt persze nem mondtam neki, de biztos észrevette, hogy nem vagyok lelkes annyira az ötlettől, mert kicsit megsértődött és azt mondta, hogy minden gyerek örülne rajtam kívül, ha elhívná az apja, hálátlanság visszautasítani az ilyet. Mondjuk ő még mindig úgy kezel általában, mintha a 10 éves kislánya lennék. Szerintetek hogy lehet finoman visszautasítani ilyesmit? Mégsem mondhatom neki, (ha már magától nem jött rá) hogy bocsi, de inkább a párommal mennék valahova. Nem akarom megbántani, elég sértődékeny is.
2016. márc. 29. 20:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

28 vagyo,k tavaly Velencében voltunk társas utazáson a szüleimmel és a tesóm családjával. Szóval így baromi jó kikapcsolódás, nagyon jól éreztük magunkat együtt.

De én a férjem nélkül nem mennék sehova. Mikor még csak jártunk és én még otthon laktunk már akkor hívtuk a páromat is magunkkal. Aki nem várta el hogy az övét fizessék hanem állta a saját részét.

Most meg ha a család közös városnéző kirándulásra megy mindenki fizeti a saját számláját.

Apukád még a múltban él, nem volt igazán melletted amikor felnőttél. Azt szeretné amit kb 10-15 éve kellett volna. De fura az is hogy magától eszébe sem jutott volna ez a történet ha nem szólsz bele.

Hálátlan nem vagy, de mindenképp finoman el kell mondani hogy felnőttél és a pároddal akarsz elsősorban nyaralni. Apuka ideje már elmúlt. Ha nem mondod el akkor meg azért sértődik meg. Szerintem nem bántó ha azt mondod, bocs apu de a Gézával szeretnék elsősorban nyaralni, szeretem és vele tervezem a jövőm. Ebben egy normális embernek semmi sértő nincs.

Nálunk együtt élnek a szüleim és sokszor voltunk együtt kirándulni, nyaralni, de szükségük volt arra hogy kettesben is menjenek. Így soha nem ítélnének el azért mert a párommal akarok menni. Hanem megértenének.

2016. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!