Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy ne mindent ők álljanak?

Figyelt kérdés
Május elsején lesz a párom születésnapja, az enyém április 30-án, úgy gondoltuk, hogy a születésnapunkat a párommal együtt az eljegyzési partin/bulin (ki hogy mondja) tartanánk meg, a párom születésnapján. Az a gond, hogy a szüleim akarnak mindent állni és szervezni. A szervezéssel nem volna semmi gond (anya amúgy is rendezvény szervező volt) de egy ilyen anyagilag nem kis összeg, nem tudom, hogy mondjam meg nekik, hogy mi is segítenénk a (leendő) férjemmel, úgy, hogy ne legyen kellemetlen egyikünknek se.

2016. márc. 31. 07:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Így, ahogy ide leírtad.
2016. márc. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyit mondanék.

"Anyu,apu,nagyon szépen köszönjük amit tesztek értünk,de az anyagi részébe mi is szeretnénk beszállni. "

2016. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%
Én meg nagyon szépen megköszönném és kész. Örüljetek hogy kaptok ilyen ajándékot a szülőktől. Egy szülő úgy is ott segít a gyereknek ahol tud.
2016. márc. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, kedves hármas! Teljesen igazad van, de a szüleim nem állnak úgy anyagilag, hogy ekkora költségbe verjék magukat.
2016. márc. 31. 08:02
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom egy eljegyzés nem milliókba kerül. Biztos megtehetik a szüleid ha fizetni akarják. Én csak akkor tiltakoznék ha tudnám hogy utána nem lesz mit enniük. Amúgy régen szokás volt mifelénk hogy az eljegyzést a lány családja fizeti.
2016. márc. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Úgy számolták a szüleim, hogy olyan 2-300 000 Ft lenne.
2016. márc. 31. 08:17
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Én vagy akkora eljegyzést tartanék amit a szüleim is tudnának állni, mert úgy látom a szüleidnek ez fontos hogy ők tartsák, vagy tényleg komolyan meg kell mondani hogy majd ti fizetitek.

Szerintem egy szülőnek ezeket a dolgokat megmondani nem lehet kellemetlen, hiszen a szüleid nem idegen emberek. Anyu, apu, ne verjétek magatokat költségekbe mert ezeket a dolgokat mi fizetjük, nem a régi világban élünk hogy a szülőknek kell fizetni.

És az a baj ha most nem tisztázod, és egy eljegyzésre százezreket költötök, akkor az esküvőn ők még jobban akarnak majd bizonyítani, hogy tudják támogatni a lányukat és vannak akik képesek még hiteleket is felvenni. Szóval jobb ha most lerendezed, ne hogy az esküvőnél még nagyobb problémák legyenek.

2016. márc. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
Foglald jegyzőkönyvbe a problémád, írd alá meg a szüleid is, egy másolatot tegyél el belőle, és vizsgáltasd ki az ügyet :D
2016. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Velünk is ezt csinálják. Eljönnek hozzánk, elvisszük őket étterembe, apám egy random vécézés után úgy jön vissza, hogy fizetett is már a pultnál...


De ugyanez van a nyaralással, elvisznek minket, mert pici a gyerekünk, majd ők unokáznak, mi meg poroszkálunk. Oké, megbeszéljük, erre előre kifizetik az egészet...


Próbáltuk már tukmálni, szép szóval kérni, követelni, most már csak rájuk hagyjuk. Max azt lehet, hogy ezentúl pénzt kezdek el utalgatni a számlájukra, aztán ők meg visszautalgatják, és így tovább, míg el nem fogy az utalások díja miatt.:D

2016. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan hagyhatod hogy fizessék.
2016. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!