Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy ne mindent ők álljanak?

Figyelt kérdés
Május elsején lesz a párom születésnapja, az enyém április 30-án, úgy gondoltuk, hogy a születésnapunkat a párommal együtt az eljegyzési partin/bulin (ki hogy mondja) tartanánk meg, a párom születésnapján. Az a gond, hogy a szüleim akarnak mindent állni és szervezni. A szervezéssel nem volna semmi gond (anya amúgy is rendezvény szervező volt) de egy ilyen anyagilag nem kis összeg, nem tudom, hogy mondjam meg nekik, hogy mi is segítenénk a (leendő) férjemmel, úgy, hogy ne legyen kellemetlen egyikünknek se.

2016. márc. 31. 07:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ez a világ elözö véletlen kérdés arról szólt tanácsi házasságkötés két tanúval mert kutyának nincs köze az esküvöhöz.... Itt már eljegyzési buli gondolom 10+ a létszám. Egy ellentmondást látok ebben, anyukád leszervezi,tehát ö rajta múlik mennyibe fog kerülni, szervezésbe nem írtad mennyi beleszólásotok van de, ha magatoknak fizetitek akkor nem ártana ha beleszólnátok a szervezésbe is . Szóval ti fizetitek amit ti intéztek...
2016. ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Olyan 25-30 fő. A párom testvérei és unokaöccse, anya és apa valamint az anyai nagyszüleim (sajnos az apaiak nem élnek) valamint pár kollégánk családostul.
2016. ápr. 2. 20:58
 13/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most olvastam át rendesen a hozzászólást. Anya mondta, hogy ő mindent leszervez, ebbe mi bele is egyeztünk, mert se a párom, se én nem értünk az ilyen szervezéshez, anya meg ebben dolgozott. Mi leadtuk a vendéglistát neki. Anya megszervezi, hogy melyik esemény (születésnapi köszöntés,ebéd, lány kérés stb) mikor legyen, ez rendben. Az a nem mindegy, hogy mennyibe kerül, mert anya kap közel 70 apa olyan 110 ezer forint nyugdíjat. Ez az egész meg kerül olyan 200 -300 ezerbe. Ezért is szeretnénk ha nem az egészbe, de egy részébe mi is beszállni.
2016. ápr. 3. 06:57
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

"mi is segítenénk a (leendő) férjemmel" - az eljegyzésetekben????

Szerintem korai az - majd, ha felnőttök.

2016. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A párom 41 én 27 éves leszek. Szerintem eléggé felnőttünk.
2016. ápr. 11. 09:26
 16/21 anonim ***** válasza:

Ezek csak számok,- a felnőttség inkább életmód kérdése.

Szóval, ha a szüleid szegények volnának, akkor nem lenne eljegyzés, esküvő, semmi?

2016. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 omba ***** válasza:
100%
41 évesen én égőnek tartanám, ha a menyasszonyom szülei fizetnének bármit a mi eljegyzési bulinkból, - mondjuk nem is tartanék nagy hepajt, de akkor is csak olyat, amit mi finanszírozunk.
2016. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%
Te vagy anyukàd egyetlen kicsi lànya??? Most ellentétben màsokkal nem arra gondolok, hogy elég felnőtt vagy e. Hanem ha igen,gondolj(atok kedves kommentelők) bele: szituàció anya legnagyobb öröme kicsi lànya férjhez megy szakmailag élete munkàja jön a legnagyobb és legtökéletesebb kihìvàs az esküvődet leszàmìtva. Szóval engedd önmegvalósìtani magàt aztàn, okosan addjàtok vissza nekik. Befizetitek utazàsra őket vagy a szülöi hàzat ujjìtatod fel részben m tudom ti mihez értetek de ott kell keresni. Igen sok felesleges költség keletkezik de hàt majd ràjössz ha lessz neked is szemed fénye kicsi lànyod akit mondjuk 27 éves koràban férjhez fogsz adni ..
2016. ápr. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, én vagyok az egyetlen gyereke a szüleimnek.
2016. ápr. 12. 06:29
 20/21 anonim ***** válasza:
46%

Ez borzalmas....... mi köze pár kollégának és hozzátartozóinak a párod szülinapjához, meg lánykéréshez??? Mi ez a rongyrázás??? És mindezt egy "felnőtt" 27 éves kérdezi, hogy mit tegyen egy 41 éves "férfi"emberrel az oldalán???


Ez valami rettenet!


Először is pofámról lesüledezne a bűrke, ha a 41 éves felnőtt, túlkoros kereső "férfi"ember ezt így hagyja, hogy számára hót ismeretlen emberek köszöngessék és ebbe pénzt invesztáljon leendő anyósa!


Kettő: nem tudom milyen kapcsolat van anyád és közötted (feltehetőleg jó), de milyen már az a 27 éves, amelyik felnőttnek képzeli magát házasodni és gyereket vállalni is akar feltehetőleg, de annyit nem tud mekegni az anyjának, hogy érvényesítse az akaratát és meggpendítse , hogy mit óhajt????


Te úristen.... te még ne akarj házasságot+gyereket, ha még erre se vagy képes! Az életben elég sok minden lesz még amit meg kell oldani és a helyzetet kezelni, de egy ilyennél elakadni, az vicc......


Egyáltalán azon csodálkozom, hogy eddig életben maradtál!!!


Mi a franc köze van hót ismeretlen embereknek (párod kollégái ÉS annak családtagjai) a te szülinapodhoz???


Vicces család vagytok ti! A rongyrázás az megy kifelé rendesen, de közben a két szerencsétlen szülő alig keres valamit! Vicc!!!


A 41 éves meglett ember meg hagyja, hogy szüleid ilyen költségekbe verjék magukat és ismeretlenek, meg azok családtagjai miattatok kiöltözzenek és eljöjjenek, akiket nem is ismertek, éd muszáj szerencsétleneknek felköszönteni, meg jópofizni???


Mi közük van ahhoz is kollégáknak (férfiember részéről, meg te kollégáidnak + ezek családtagjainak), hogy lánykérés lesz ahhoz is??? Ez csak a 2 család tagjaira tartozik!!


Ti teljesen meg vagytok zavarodva?! Úristen....

2016. máj. 2. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!