Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szerettek minket gyereke...

Miért szerettek minket gyerekeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, átalában, akkor kedvelek/szeretek valakit, ha van valami olyan tulajdonsága, ami megfog. Azért szeretem mert kedves, vicces stb. De akik semmi ilyesféle tulajdonsággal nem rendelkeznek, azokat is szeretik a szüleik. De miért? Én nem vagyok vicces, szép, vagy kedves a szüleim mégis szeretnek. Pedig lehet csak a vérünk közös. Akkor azért szeretnek, mert "belőlük" vagyok? Azért szeretik a tulajdonságaimat, mert a szemük láttára alakult ki?

2015. dec. 11. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem szeretem a gyerekeket.
2015. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ezt nem lehet szavakkal elmondani. Csak azt tudom bármikor bármit megtennék értük. Csak boldogok legyenek ez úgy jön és természetes is. Asszem.

31f

2015. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

Én a jól nevelt, normális gyerekeket szeretem. Egyszer vigyáztam egy ismerősöm két gyerekére. Jól éreztem magam velük és a humoruk is jó :)


A neveletleneket viszont nem tudom szeretni, pedig tisztában vagyok azzal, hogy NEM az ő hibájuk, csak mert a szüleik mindent rájuk hagynak. Egyik rokonomnak ilyen gyerekei vannak. Amikor náluk voltunk vendégségben, a gyerekek a kanapén ugráltak. Okés, hogy ebben a házban laknak a szüleikkel, de miért kell tönkretenni a drága holmijukat? Emellett le is eshetnek és megüthetik magukat. Rájuk szóltam kedvesen, hogy ez nem jó dolog és le is eshetnek és az esés fáj. Ők meg bamba képpel néztek rám. Megismételtem, de akkor sem hallgattak rám. Erre az anyjuk mondta nekem, hogy hagyjam őket, még gyerekek! Erre 10 perc múlva az egyik valahogy leesett (egy puffanást hallottam a hátam mögött) és olyan hangosan bőgött, hogy a tesóm fülét sértette. Az unokatesóm mondta az anyukának, hogy mi a véleménye erről? Mire ő: hagyjál békén!

2015. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Van állatod? Azt is szereted, pedig nem is "közös vér".
2015. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Evolúciós előnyt jelent, ha a leszármazottakról gondoskodunk.
2015. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Az ivadékgondozó állatokra jellemző a gondozási ösztön, ami belülről fakadó kényszeres cselekvés, aminek a végrehajtása jó érzéssel tölti el az (ember)állatot. És "cserébe" nem vár el semmit.
2015. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
A Kérdező itt a saját gyerekre gondolt, márpedig minden egészséges lelkű ember szereti a saját gyerekét. Jól írják az előttem szólók, szerintem is ösztön, akármilyen csúnyán is hangzik. Az embergyerek kirívóan sokáig nem képes ellátni saját magát, ezért a fajfenntartáshoz elengedhetetlen, hogy a szülők saját magukat háttérbe szorítva, ellenszolgáltatás nélkül gondoskodjanak róluk. Ez szeretet nélkül nem menne.
2015. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

"a szemük láttára alakult ki?"

Ó, de kedves kis kérdés! igen, az egészen fantasztikus, semmihez sem hasonlítható élmény! figyelni a bontakozó tudatát, hallani,ahogy beszélni tanul. Figyelni a friss gondolkodását,ahogy rajzol énekel, játszik. Persze rosszalkodik is az fárasztó, de hát ez együtt jár:D.

És nemcsak a sajátot -hisz sajnos olyan gyorsan felnő - mindegyik kisgyereket lehet ezért az élményért csodálni és szeretni! Komoly matematikusok mondják a gyerekfoglalkozások előtt: figyeljetek, mert nagyon sokat lehet tanulni tőlük! nem sematikusan, sablonosan, mint akik rávágják "nem szeretem a gyerekeket" mintha nem is lettek volna soha gyerekek, rögtön undok felnőttként bújtak volna ki valami a lárvából.

Eredetien, intuitíve gondolkodnak, és az nagyon üdítő. Ne is hagyjátok el ezt a kreatív gondolkodást és ne veszítsétek el a kreativitásotokat gyerekek!

2015. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, benne van az is, hogy belőlünk van a gyerekünk, saját jó és rossz (!) tulajdonságainkra ismerünk benne.

AZ is okozza, hogy akiről az ember hosszú időn át gondoskodik, ahhoz kötődni fog, jobban, mint ahhoz, aki róla gondoskodik. Ezért a gyerek általában könnyebben leválik a szülőről, míg a szülőnek nehezebb tudomásul vennie, hogy a gyereke már nincs (annyira) rászorulva.


És mert a gyerek ártatlan lelkű, legalábbis ártatlanabb lelkű, mint a felnőttek.

2015. dec. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én utálom őket :D Hálátlanok, csúnyán viselkednek a szüleikkel, akik mindent megtesznek értük és mindenüket odaadják nekik. Ne értsd félre ezt magamra is értem, mert én is voltam szemét a szüleimmel minden bizonnyal. Nem bírnám elviselni, ha lenne gyerekem és az tiszteletlenkedne velem miközben én minden nap azért kelek / fekszek, hogy neki jobb legyen az élete.
2016. júl. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!