Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kicsit elveszettnek érzem...

Kicsit elveszettnek érzem magam, de tudom, hogy jobb lesz. Másnál is volt így?

Figyelt kérdés

Februárban befejeztem egy tanfolyamot, azóta nincs rendes munkám. Hetente egy napot tudok dolgozni, ami havi 20ezret jelent. A tanfolyam befejeztével elkezdtem rögtön németországi munkát intézni nekem és a barátomnak, de április-májusi határidőt mondtak, és még nem hívtak... Másik munkát meg még itthonra nem találtam.


A nevelőapám viszont kitalálta, hogy mivel még mindig otthon lakok hivatalosan, ezért adnom kell neki 10ezret havonta, hogy ott lakhassak. (Azt tudni kell, hogy néhány hónapja kaptak egy elég szép nagy összeget, amit seperc alatt elvertek anyámmal többnyire felesleges dolgokra) Hetente kb 3 napot voltam otthon az elmúlt hónapokban, arra az időre is én vettem magamnak az ételt, innivalót, és minden mást amire szükségem volt.


Aztán tegnap egyszercsak bejött a nevelőapám a szobámba, és közölte, hogy ők most elmennek a húgommal meg anyámmal moziba, de nehogy elfelejtsem a pénzt amit megbeszéltünk. Mivel nem tudom kifizetni, meg nem is akarok a félretetthez nyúlni(amit a külföldi elinduláshoz tettem félre), összeszedtem pár fontosabb cuccom, és pár táskával leléptem otthonról a barátomékhoz. Az ő családja mindigis nagyon szivesen fogadott.

Most viszont valahogy elérkeztem arra a pontra, hogy kicsit elveszve érzem magam, sehol nem vagyok igazán otthon, és a sírás kerülget, hogy ilyen a családom.

Anyám bátyával voltam, tegnap kicsit, neki is elmeséltem, milyen rosszul érzem magam, és mondta, hogy vele is megcsinálta a nevelőapám, hogy elmentek együtt megcsinálni egy munkát, és nem fizette ki rendesen, mert "nem dolgozott elég aktívan". Ilyen dolgok tudatában, egyszerűen már rosszul vagyok az egésztől. Undorodok tőlük.

Mások, akik "elmenekültek" otthonról, hogy csinálták? Mikor vittétek el az összes cuccotokat, és milyen sűrűn néztek vissza? És mikor éreztétek magatokat újra otthon valahol?

Köszi L20..


2016. ápr. 4. 10:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

Felnőtt, kereső képes ember vagy, ezért teljesen jogos elvárás, hogy hazaadj pénzt. Az a 10 ezer forint semmi ahhoz képest, hogy mennyibe kerül egy háztartás havi költsége.

A barátod szülein sem szép dolog élősködni. Ha ott fürdesz, használod az áramot, melegszel, mosnak rád vagy mosol magadra, takarítani kell utánad stb, még akkor is pénzbe kerülsz nekik, ha nem eszel egy falatot sem abból az ételből, amit ők vesznek.

Majd akkor fogod otthon érezni magad valahol, ha képes leszel megteremteni magadnak az élethez szükséges dolgokat. Akkor fogod átérezni, hogy hálás lehetsz a nevelő apádnak, hogy mindössze 10 ezer forint hozzájárulást kér tőled, mert 20 éves létedre nem akar tovább eltartani.

Nem bántásból írtam, csak hogy próbálj meg a realitások talaján szemlélődni és elgondolkozni.

2016. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

Egyet értek az 1-es válasszal.

Elég gyerekesnek tartom azért összecuccolni, mert havi 10 ezret haza kellene adni:(, főleg, hogy igazából nincs hova menned, a barátod családjára akaszkodni nem megoldás.

Mert ha tényleg behívnak áprilisban, akkor még elmegy, de ha elhúzódik, akkor mi lesz?


(Vannak persze szülők, akik egy albérlet árát akarják "behajtani" az olykor még nem is kereső vagy minimálbért kapó gyerekükön, az nem fair, de 10 ezer forint, az csak jelképes összeg)


Ez egy hisztis tini leírása / cselekedete, nem egy felelősségteljes felnőtté. Szedd össze magad, mert ezzel a szemlélettel az önálló élet nem fog menni, sem Németországban, sem máshol!

2016. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Látszik hogy csak neveloapa...
2016. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
5%

Miért, 3? Mert joggal elvarja, hogy egy felnőtt ember hozzá járuljon a saját eltartasahoz? Ugyan mire elég 10e? Max egy hónapig kenyérre.

Amúgy nagyszerű, hogy anyádek helyett most a barátod szüleinek nyakán élősködsz

2016. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%

Németország gazdagodik még egy idiótával, aki azt hiszi, hogy ott kolbászból van a kerítés.


Nem alapozhatod a jövődet arra, hogy majd talán behívnak. És mi van akkor ha nem? Ingyenélő leszel valaki nyakán?

10 ezer forint, ez nem a világ vége, ennél csak jóval többet fogsz fizetni, Németországban meg duplán. Ha ilyen hozzáállással akarsz kimeni Németországba, akkor inkább maradj otthon.

Csak mert elrohantál egy probléma elől, az nem azt jelenti, hogy meg lett oldva. A probléma még mindig ott van.

2016. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem értek teljesen egyet a válaszolókkal. Tehát ez mindenkinél normális hogy kikerült az iskolából a gyerek és kész vége, soha többet nem támogatom, nem segítem??? Rögtön élősködő lesz ha nem talál azonnal munkát?

A kérdező nem százezreket keres össze egy hónapban és abból nem ad, hanem 20 ezret, amiből gondolom ruházkodnia kell, közlekedni, félretenni a kiutazáshoz.

Igazatok van abban hogy víz, villany stb, de egy szülőnek nem fér bele pár hónap míg a gyereke megtalálja a helyét? Tényleg nem sok amit a nevelőszülő kér, mert 10 ezer a mai világban semmi, de mégis a kereset felét kéri, úgy meg nagyon sok, főleg hogy a kérdezőnek nincs pénze.

Kérdező anyukád mit szólt? Hagyta ezt az egészet?

Az én szememben nem anya az ilyen.

Leírom, hogy nálunk milyen anya , szülő, nevelőszülő van. Suli befejezése után nem lettem ingyenélőnek, élősködőnek bélyegezve, segítettek munkát keresni így a suli befejezése után már dolgozhattam. Soha egy fillért nem kellett hazaadnom, a spórolásra biztattak. És a többi segítséget le sem írom.

Kedves kérdező! Nagyon sajnállak hogy ilyen családod van. De azért vannak rendes emberek mint a barátod szülei. Remélem sikerült kimennetek külföldre és helyre jössz anyagilag.

2016. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

En mint szülő, eleve nem is hagynám hogy husz evesen ne legyen semmilye a gyerekemnek, plane nem lehuznám. Nem ezert hozom a világra.születesetől gyűjtök neki akár a majdani jogsira, egyetemre, akár ingatlanba tőkére, stb. 20 ev rengeteg idő.


Igy ertettem, hogy latszik hogy neveloapa.

2016. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
55%
Az előző válaszadóknak! Élősködik? Azt ugye tudjátok, hogy a jelenlegi statisztikák alapján akár 9-12 hónap is eltelhet, mire valaki álláshoz jut? Én úgy gondolom, hogy a szülőnek az a feladata, hogy támogassa a gyermekét, amíg meg nem tud állni a saját lábán. Eléggé irreális elvárás egy pályakezdőtől elvárni, hogy 1 hónappal a tanfolyam befejezése után munkát találjon, nem gondoljátok? A kérdésre válaszolva: szerintem az lenne a legjobb, ha hárman leülnétek megbeszélni ezt az egészet. Mi az ő elvárásuk és mik a tieid? Milyen segítségre lenne szükséged, hogy elkezdhesd a saját életed? Az mindenképpen jó lenne, ha addig találnál valamilyen határozatlan munkaidejű állást (pl tesco pénztáros, vagy ilyesmi), hogy lássák a szüleid az igyekezetet. Szerintem felesleges egyből Németországba menni, ahogy többen is írták, ott sincs kolbászból a kerítés. Lehet, hogy 2-3x annyit kapsz, mint itthon, de 2-3x annyit el is költesz albérletre, buszbérletre, stb. Egyedül az élelmiszer olcsóbb a fizetéshez képest arányaiban, mint itthon, de az a havi kiadások kisebb részét teszi csak ki. Arról már nem is beszélve, hogy a jelenlegi politikai helyzetben nem vagyok biztos benne, hogy szívesen látnak bármilyen külföldi bevándorlót. Függetlenül attól, hogy nem a közel keletről jöttél. 24/F
2016. ápr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%

Bocsáss meg, de miután van keresete, így abból illő lenne hozzajarulni a koltsegekhez. Még akkor is, ha havi 20 e a jövedelme. Nagyszerű, hogy félre tesz belőle, de ha nem jarul hozza az otthoni költségeihez, akkor az a minimum, hogy ne akarja már beosztani az anyja pénzét.

És igen, élősködes az, ha van jövedelmem es nem járulok hozzá a koltsegeimhez. Eddig a szülei nyakán el, most a barátja nyakán. Előbb utóbb ok is szólni fognak, hogy ez nem ingyen hotel, szálljon be a koltsegekbe

2016. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

2-es 6-8-asoknak:

Nem neveztem a kérdezőt élősködőnek. És havi 10 ezer hazaadása egyáltalán nem lehúzás a szülők részéről, hanem nagyon is komoly anyagi támogatás (hogy csak ennyit kérnek) - hallottam már olyat, hogy valaki azt várta el a gyerekétől, hogy vegyen havonta 1 pár zoknit:)) nyilván nem azért, mert szüksége volt rá, hogy a gyereke vegye meg neki, hanem nevelő célzattal.

DE! A kérdező felnőtt, és nem csak egy felnőttől, de már egy gyerektől is elvárható, hogy lehetőségeihez mérten hozzájáruljon a családi feladatokhoz - gyerekként persze főleg házimunkával jár, és felnőttként igen, anyagiakkal is!

Nekem az nem tetszett, hogy a kérdező nem törekedett az adott probléma megoldására, nem kommunikált, nem alkalmazkodott, nem törekedett kompromisszumra, hanem egyszerűen elviharzott - a másik családhoz beköltözni pedig tényleg "élősködés", akármennyire is nem szeretem így megközelíteni a dolgokat.

A kérdező 20 éves, ideje már, hogy felnőjön, és megértse, az életben nem várhatja, hogy alá toljanak mindent, és nem menekülhet el a problémák elől, és nem takarózhat azzal, hogy pl. most nincs munkája (akármilyen igazságtalanul hangzik is, de az élet sem igazságos, ha nincs bevétel, attól a számlák még jönnek) mert a probléma elodázása általában azt jelenti, hogy az ember rosszabb helyzetbe kerül, mint eredetileg volt:(

2016. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!