Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek aki maga előtt...

Szerintetek aki maga előtt hűtlenséget lát a családjában, az maga is hűtlenné válik felnőtt életében?

Figyelt kérdés
Mekkora az esély arra, hogy pl.: egy családban a férfi megcsalja a feleségét, akkor később a fia is ezt tegye? Ti hisztek abban, hogy "Nem esik messze az alma a fájától"???Mekkora szerepet játszanak a gének ebben? Van megcsalásra való hajlandóság ilyenkor? Esetleg ha már a nagyszülők esetében is megcsalás és válás lett a kapcsolat vége, akkor szinte biztos?

2016. ápr. 5. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
A gyerekek utánozva tanulnak, akaratlanul is rögzül bennük a szülők viselkedésmintája, mint a jó, mint a rossz tulajdonságokat illetően (lásd, dohányzás). Nem törvényszerű, de nagyobb az esélye annak, hogy félre lép egy férfi, ha a családjában ez már előfordult.
2016. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
86%
Szerintem elrettentő példaként is szolgálhat a szülők/rokonok viselkedése. Például nekem egyik ismerősöm anyukája alkoholista. Az ismerősöm 22 éves és életében csak egyszer ivott. Mondta, hogy ő nem szeretne inni, azóta ha el is megyünk valahova ő kizárólag üdítőzik. Tehát! Nincs rá szabály, ha az apuka foci rajongó a kisfiának is annak kell lennie. Érted, ugye?
2016. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem, ez emberfüggő.


Az én szüleim dohányoztak (már nem), én sosem ki sem próbáltam.

Ők monogámak, én nem. Anyumnak csak apum volt, apumnak is csak anyum. Én swingeresem, bi vagyok, imádom a hármast. Heterok, én biszex vagyok.



Emberfüggő.

2016. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Költőnő? ***** válasza:
100%
A géneknek ehhez kb semmi köze. Tanult mintának annál inkább.
2016. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Apukám piált és félrelépett, mindkét szülőm láncdohányos volt.

Én soha ki se próbáltam a cigit, késztetésem se volt rá.

Alkoholt még szilveszterkor se nagyon iszok, csak ha nagyon tukmálják. És hűséges vagyok mint egy kutya.

Nekem a szüleim tökéletes negatív példaképek voltak. Ennek ellenére sok tulajdonságot átvettem tőlük aminek nem örülök.

2016. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tanult minta nem a gének
2016. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, megy a zöld kéz! :)
2016. ápr. 5. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy a gyerek hogyan élte meg a látott mintát, vagy egyáltalán mennyit tapasztalt belőle.
2016. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

NEM!! Olyan kedvesek vagytok, hogy aki soha nem volt ilyen helyzetben, az magabiztosan válaszol, ezen kívül olyan példákat hoz, mint az alkohol, (amiben van genetikailag örökölhető hajlam), valamint a dohányzás, amiről meg bizonyították, hogy a dohányos szülők gyerekei gyakrabban rászoknak.


Elvált szülők gyermeke vagyok, felnőtt nő, határozottan tiltakozom, hűséges típus vagyok.

Aki miatt elvált szülők gyermeke vagyok, az az apám. Az ő szülei is elváltak.


Mivel a kérdés férfiakról szólt: ismerek korombeli férfiakat, akiket az anyjuk nevelt fel, csodás apukák és férjek, nem hiszem, hogy örömként élté volna meg hogy a szüleik elváltak.


Most beparáztattad magad, hogy a pasid lelép, mert elvált szülők gyermeke, vagy tényleg komolyan gondolod ezt az öröklődő marhaságot? Vagy Sári néni a szomszédból ezt mondta? Azért válaszoltam, mert ez egy akkora bxromság... nehogy elhiggye valaki

2016. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ahol az apa viszi a gyereket csajozni es átadja nekia mentálus gobdolatmenetét a nőkről, ott nagy esélyes hogy a gyermek öntudata is olyan lesz..
2016. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!