Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21. században van ilyen? A...

21. században van ilyen? A szülők a felnőtt gyereküknek megtiltják, hogy az legyen a barátja akit ő választ.

Figyelt kérdés
Én 27 éves vagyok. A barátommal 3 éve vagyunk együtt, de még csak együtt sem aludhattunk soha, mert a vallás szerint az bűn. Barátomat utálják, nem hozzám való szerintük. Állandó vita volt és van a szüleimmel miatta, nem rég emiatt szakítottunk is (barátom besokallt tőlük), 2 hónapot külön voltunk, de azóta titokban megint találkozgatunk. Mikor szóba hoztam, hogy mi lenne ha újra összejönnénk, azt mondták azt egyszerűen nem engedik meg. Azt se, hogy találkozzunk. Legutóbb autóval követtek, hogy hova megyek. Nonszensz az egész...A költözést fontolgatom, erre viszont azt mondták, hogy akkor haza többé nem engednek vissza. Normális dolog ez a mai világba ennyi idősen így viselkednek velem? Szerintük a mai világ erkölcstelen és csak azt akarják, hogy én normális legyek. Itt megjegyezném, hogy jó szakmám van, munkahelyem, nem csavargok és káros szenvedélyem sincs, úgymond minta "gyerek" vagyok.
2016. márc. 28. 10:59
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
így örökké vénlány maradsz a végén. nyugodtan költözz csak el, meglátod, még ők fognak kérni, hogy látogasd őket. Nem tarthatnak örökké bezárva, nehezen akarnak elengedni, de már 7-8 éve meg kellett volna ennek történnie. A párt meg saját magadnak választod, nem nekik, semmi közük a párodhoz. Legyél önállóbb, szerintem nagyon el vagy nyomva, ha 27 évesen még ilyeneken agyalsz, ahelyett, hogy a pároddal lennél együtt boldogan
2016. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%
Ha 27 évesen ezt hagyod, akkor meg is érdemled...
2016. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 Trafó1 ***** válasza:
100%
Minél előbb költözz el, az életben nem leszel boldog ha ott maradsz.
2016. márc. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
27 évesen "gyerekként" tekintesz magadra, akkor nem csoda ha a szüleid is.
2016. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Nem merek a barátommal megint nyíltan a tudtukkal találkozni. Szüleim zsarnok módszereket használnak, fenyegetnek, ha elmegyek itthonról képesek utána kizárni, nem normálisak szerintem.
2016. márc. 28. 11:17
 6/44 A kérdező kommentje:
Azért írtam " jellel, mert én nem annak tekintem magam, de nekik 50 évesen is az leszek, csak félek tőlük.
2016. márc. 28. 11:18
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el minnel elobb
2016. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
34%

Ha nem.tetszik, költözz el.

Ezt nem fogod fel XXI. századi gondolkodásoddal? Akinek a háza, az mondja meg, ki mehet be.

2016. márc. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tekinted magad gyereknek, van állásod, jó fizetésed, mi a francért vagy még otthon? Az, hogy a szüleid zsarnokoskodnak feletted, csak azért történhet meg, mert alkalmat adsz rá azzal, hogy náluk laksz. Pakold össze a holmidat, nyomj egy-egy csókot az arcukra, és tipli, a saját lakásodban/albérletedben úgy élsz, ahogy akarsz.

Nem normálisak, de te se vagy az, hogy 27 évesen még rettegsz elvágni a köldökzsinórt.

2016. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
27 éves vagy, állj ki magadért! Nem normális, hogy ennyire korlátoznak a szüleid az életedben. Ha mindig a szüleid reakciójától, fenyegetéseitől fogsz tartani,akkor nem fogsz tudni olyan életet élni,amilyet szeretnél. A helyedben elköltöznék, van jó szakmád, jó munkahelyed, akkor mi az akadálya? Írhatnám azt is,hogy beszéld meg ezt a szüleiddel, de amint látom nem lehet. Soha nem értettem,hogy egyes emberek miért akarják másukra erőltetni a világ nézetüket és a vallásukat.
2016. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!