Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most maradjak otthon mert...

Most maradjak otthon mert megint testverem lesz?

Figyelt kérdés
20 eves vagyok. Tavaly mentem volna egyetemre de a szuleim kedveert(foleg anyam), kihagytam egy evet. Eleg nagy a csalad vagyunk, 6-an vagyunk testverek(nem vagyunk ciganyok). Tavaly az ocsemmel kellett segitenem itthon. 1 evet en voltam a kettes szamu anyuka. E maitt egy evet mulasztottam az egyetemen. Anya 4 honappal ez elott bejelentette, hogy ujra gyereket var. Szuleim boldogok, mint az agymosottak. Oke. Ez idaig az o dolgok. De az nem hogy anyukam kijelentette, hogy o nem fog birni mindenkivel ha elmegyek, szoval gondoljam at az egeszet. Kopni nyelni nem tudtam. Egy masik varosba mennek egyetemre, kollegeiumba. Nem tudom mit tennek. Anya erzelmileg zsarol. Apa keveset van itthon. Nelkulem tenyleg all a kaosz, mivel nagyon sokat segitek a hazimunkaban, meg a testvereim korul, de nem az en gyerekeim, nem?
2016. ápr. 9. 13:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
72%
Menj el nyugodtan tanulni. Nem a te gyereked, hanem a szüleidé. Miért kéne neked anyukásat játszanod?
2016. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

Hány éves a legidősebb öcséd/húgod? Gondolom, már elég idős ahhoz, hogy egy évet most akkor ő vállaljon.

Én egyetértek azzal, hogy a család tagjai segítsék egymást, DE nem úgy, hogy egyvalaki segít mindig. Te már kivetted a részed, feláldoztál egy évet, most jön a soron következő. Április van, az egyetem kezdete előtt közel fél év van arra, hogy beletanuljon a feladatokba. Ennyi idő elég.

És nem, nem a te feladatod nevelni a testvéreid.

2016. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradj otthon:

- nem a te gyerekeid

- közben a te időd megy

- egy év sem old meg semmit, csak elodázza a problémákat (10 évig (vagy tovább) meg mégsem játszhatsz pótmamát, 30 évesen akarsz elkezdeni tanulni? Saját családdal mi lesz?)

- ha otthon is maradnál még pár évet (aminek ugye semmi értelme, mert egy 3 évessel van annyi munka, mint egy újszülöttel, új gyerekek is születhetnek stb.), ne hidd, hogy a családod támogatná később a továbbtanulásodat. Azt mondanák, hogy számlákra kell a pénz, meg a kicsik ruházkodására stb. stb., te már felnőtt vagy, boldogulj magad! NEM vennék figyelembe, micsoda áldozatot hoztál értük!

2016. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
93%
Mélyen hívő vagyok, sok keresztény családot ismerek, nem csak 6, de 8-9-10, sőt 12 gyerekeseket is. Ennyi gyerkőcnél már tényleg otthon kell maradnia egy embernek. Gondolom anyukád nem dolgozik, apukád meg sokat, hogy el tudjon titeket tartani. Anyukád nagy örömmel vállalta az újabb babát, ez nagyszerű, de ebbe Te nem sérülhetsz! Menj szépen tanulni, ne legyen lelkifurdalásod. Gondolom voltak a nagy családnak előnyei is, így hétvégén segíts bátran, járj haza, de ezt szerintem nem is kell mondanom, biztosan szoros kapcsolatod van a tesóiddal. Segíts a nagyobb tesóknak bele tanulni 1-2 házimunkába, hogy anyukád terheiből vállaljanak ők is. Te ülj le anyukáddal beszélni. Mondd el, hogy szereted a tesóidat, örülsz a soron következőnek is, és amikor időd engedi kiveszed a részed a munkából, de fontos a tanulás. És a munkából Neked is csak egy rész jár. A többit szét kell osztani a többiek között. Olyan sokaknál látom ezt működni, ha nálatok nem megy, ott valaki hibázik, és mivel anyukád a felnőtt, családos nő, Ő hibázhatott. Ne kárhoztasd ezért, mindenki követ el hibákat, de ne hagyd, hogy a Te jövőd emiatt sérüljön.
2016. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a többiek véleményéhez. Ha most nem mész, akkor később sem fogsz, mert mindig lesz kifogás, vagy majd jön a 8. testvér, nem tudhatjuk.


Anyukád pedig egyszerűen felelőtlen. Szép dolog a nagy család, ha az ember nem más terhére vállalja.

A kistestvéreiddel beszéld meg, hogy gyakran haza fogsz jönni, és sokat játszol majd velük, csak neked ugyanúgy feladatod van, mint apának.


A jövőd múlik most ezen a döntésen, nem is értem, hogy anyukád ezt miért nem látja át.

2016. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass a 24-esre!

Mindenképpen kezdd el az egyetemet. És annyit menj haza, amennyit tudsz. Úgy értem, hogy ne többet. Sok dolgod lesz, ZH-k, beadandó dolgozatok,a családodnak be el kell nyugodnia, hogy nem vagy ingyenes bébiszitter.

Segítsen a többi családtag, fogadjanak egy rendszeres segítőt, fogjon össze anyud egy másik kisgyerekes anyával és vigyázzanak kölcsönösen egymás gyerekeire, de ne a te számládra próbálja a család megoldani a problémáit.

2016. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
71%

MI az anyad valami dilis vallasos hogy fial mint a patkany esze nelkul? Meg jo hogy csak ennyien vagytok.

Ha nem akarsz egesz eletedre cseled lenni a csaladodban akkor menj tanulni es hagyd hogy ok intezzek a sajat eletuket. Anyad majd jovore meg minden alkalommal ha szules utan lefekszenek felcsinaltatja magat te meg gondozhatod a porontyokat. Eld a sajat eletedet ez nem a te felelosseged.

2016. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!