Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most maradjak otthon mert...

Most maradjak otthon mert megint testverem lesz?

Figyelt kérdés
20 eves vagyok. Tavaly mentem volna egyetemre de a szuleim kedveert(foleg anyam), kihagytam egy evet. Eleg nagy a csalad vagyunk, 6-an vagyunk testverek(nem vagyunk ciganyok). Tavaly az ocsemmel kellett segitenem itthon. 1 evet en voltam a kettes szamu anyuka. E maitt egy evet mulasztottam az egyetemen. Anya 4 honappal ez elott bejelentette, hogy ujra gyereket var. Szuleim boldogok, mint az agymosottak. Oke. Ez idaig az o dolgok. De az nem hogy anyukam kijelentette, hogy o nem fog birni mindenkivel ha elmegyek, szoval gondoljam at az egeszet. Kopni nyelni nem tudtam. Egy masik varosba mennek egyetemre, kollegeiumba. Nem tudom mit tennek. Anya erzelmileg zsarol. Apa keveset van itthon. Nelkulem tenyleg all a kaosz, mivel nagyon sokat segitek a hazimunkaban, meg a testvereim korul, de nem az en gyerekeim, nem?
2016. ápr. 9. 13:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha a tesóid nagyok lesznek, akkor meg fogják érteni, hogy miért mentél el. Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod. Anyukád nagyon önző.
2016. ápr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Anyukáddal felneveled a tesóidat, és majd ha a most még meg nem született testvéred is kijárta az egyetemet, mehetsz te is. Ha nem megy többet a gólya.
2016. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%
Atyamária, anyádat sterilizálni kellene, az egész életedet tönkreteszi!
2016. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
95%
Menj tanulni. Mi 3 - an vagyunk testvérek, ketten felnőttek, a kicsi még csak alsós. Én eljöttem otthonról, tanulok és már saját családom van. Anyu rossz helyzetben van, de oldja meg naga. Nagyon sajnálom, de nem én halmoztam fel az adósságát és nem is én vállaltam harmadik gyereket. Soha nem maradtam volna otthon miatta, mondjuk ő nem is várta el. Most nyomorogjak egy életen át, mert nem tudok majd magamnak felépíteni semmit? Neveljem más gyerekét? Nevelem a sajátjaimat. Elhiszem hogy szereted őket, de anyád önző és manipulál téged. Tönkreteszi az életedet. Gondolj bele... Nem alapítasz saját családot, mert anyád dolgait végzed. Nem tanulsz, szintén ebből az okból. Ha mindennek 30 évesen akarsz nekiállni (tanulás, munka, család) nagy esélyed lesz a boldogtalan életre. Egy életed van.
2016. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
12-es válaszom szarkasztikus volt, de mindegy.
2016. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%

Erről valamiért a Shameless c. sorozat jut eszembe...


Egyébként meg ne légy hülye, nehogy már emiatt ne menj egyetemre. Eszedbe se jusson maradni!

2016. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
ELhiszem hogy nagyon rossz lehet amikor a családod érzelmileg zsarol, de már felnőtt vagy és itt az ideje hogy elkezd a saját kis életedet kialakítani. Ettől függetlenül még ugyanúgy fogod szeretni a testvéreidet és ők is téged, csak ritkábban fogod látni őket. Anyukád pedig oldja meg valahogy, nem hiszem hogy a te felelősséged lenne a gyerekeket pesztrálni.
2016. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is menj egyetemre. Anyád magának vállalta azt a sok gyereket nem neked. Vállalj diákmelót, esetleg diákhitel és kezd el az életed. Bulizz, ismerkedj. Később mi lesz, ha munkád lesz? Dolgozol 8-fél 5ig hazaérsz és a testvéreidre főzöl, mosol, takarítasz? Mielőbb kezdd el a saját életedet és ehhez az kell, hogy elmenj otthonról. Ne aggódj anyád miatt, eleinte persze fújni fog rád, de hidd el mindent meg fog tudni oldani.

Amúgy hány évesek a testvéreid?

2016. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
25%
Mi az indoka arra, hogy ennyi gyerek van? Komolyan érdekelne, mert nem értem. 3 gyerek elég a csokhoz is, többnek nem látom értelmét.
2016. ápr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
61%

# 19, mert gyereket a CSOK miatt kell csinálni???


Kérdező, menj el nyugodtan!!! Anyud önző.

2016. ápr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!