Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni a megkesered...

Mit lehet kezdeni a megkeseredett szülőkkel?

Figyelt kérdés

Nem is biztos, hogy jól fogalmaztam meg a kérdést, mindenesetre leírok egy-két esetet. Apámról van szó. Elmúlt 50 éves, miután elváltak anyámmal, nem nősült meg újra, nem lett élettársa. Mondhatni, csak én vagyok neki, de a viselkedésével lassan csak azt éri el nálam, hogy minél hamarabb és minél messzebbre menekülni akarok.


Szabadidőmben szívesen írok, regényeket, verseket, novellákat, akár dalszövegeket is. Nem nagyon szoktam erről beszélni senkinek, csak pár ember tudott róla. Nemrég elmeséltem az apámnak, hogy írok, és majd szeretnék megjelentetni egy könyvet vagy verses kötetet. Erre gúnyosan csak annyit mondott, hogy "És mit írsz? Más könyvekből kimásolod, és rámondod, hogy azt te írtad?".


Soha semmi nem jó neki, állandóan csak a hibákat keresi mindenben és mindenkiben, lehetetlen neki megfelelni, de már nem is akarok.


Mindig úgy tesz, mintha ő mindent jobban tudna mindenkinél, csak az lehet a jó, amit ő tapasztalt és átélt, számára minden ember csak egy szélhámos, utolsó valaki. Rajta kívül persze. Ami már kicsit is másabb, mint az ő kis világa, az már rossz.


Szűk látókörű, egyáltalán nem nyitott.


Bocsánat, ha hosszú lett, de úgy éreztem, hogy muszáj ezt leírnom.


2016. ápr. 9. 19:58
 1/9 Punannygirl válasza:
78%
tudom hogy nehéz, de próbálj vele kedves lenni. én nem szolgálhatok neked jó példával mert mondhatjuk hogy én már bele fáradtam ebbe, de tudom hogy lesz jobb és ez hajt. amit most tehetsz, hogy finoman közeledsz felé, pl megdícséred az öltözködését vagy ha mondjuk rendszerető akkor azt stb. később elbeszélgethetsz vele mondjuk megkérdezheted hogy milyen volt a napja meg ilyenek. ha észre vetted hogy már egy kicsit megnyílt akkor próbáld neki finoman elmondani hogy mi a bajod. nem a legkönnyebb de ha megpróbálod biztos nem maradsz eredménytelen még ha nem is érzékeled h válzozott volna a helyzet. ne feledd nyiss rá h ő is nyithasson rád :)
2016. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
80%

Susan Forward - Mérgező szülők

ajánlom olvasásra

2016. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

amikor felidegesít, gondolj arra, hogy ő fizeti a netet.

Próbálj minnél önállóbb lenni, és akkor el tudsz költözni.


Szűklátókörű? 50 évesen? te mit tudnál net nélkül?


Amúgy csak megsúgom a valóság az, hogy azért ideges, meg mondja, hogy semmihez se értesz, mert fél, hogy tényleg nem találsz munkát. Amint elkezdesz dolgozni, rögtön a kedvedben akar járni, hogy csak el ne költözz.

2016. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hol olvassátok, hogy nem dolgozik??
2016. ápr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne a részleteket jobban ismerni, hogy részleteket tudjak mondani.


Persze vannak olyan emberek, akik folyton csak kritizálják gyereküket és mindenki mást.

Az ilyenekért csak imádkozni lehet.

2016. ápr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok még, jövőre fogok diplomázni, ha minden jól megy. Milyen részleteket szeretnétek még tudni? Szerintem a lényeg itt van.


Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2016. ápr. 9. 23:00
 7/9 anonim válasza:

Teljesen ilyen az én apám is.

Szerintem nem nagyon lehet ez ellen már mit tenni, talán egy társ segítene neki, de például az én apámnak az sem lesz, mert ilyen begyepesedett emberrel épeszű nő nem állna le....


Te nem tudsz rajta segíteni, hagyd rá, próbálj meg minél kevesebbet a közelében lenni.

2016. ápr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még egyetem első évében elköltöztem otthonról. Az apám abusive, anyám mélykomor depressziós áldozati bárány volt. Valahogy egyik sem tudott meggyőzni, hogy nekem bármi keresni valóm van a közelükben.


De az biztos, hogy sokat dobott az önállóságomon, hogy nem volt kire támaszkodni. Jól el is rontottam sok mindent és csúnyán kihasználtak többször is. De egyetemet úgy fejeztem be, hogy volt 1kk spórolt pénz a zsebemben, mert közben dolgoztam és több ösztöndíjas programban is profitáltam.


Az a lényege a mondani valomnak, ha én megtudtam - és nem vagyok egy zseni - Akkor neked is menni fog, ha egyszer elkezded egyedül. Az eleje, kb fél év neccesebb, de aztán laza volt.


De.ez csak egy lehetőség, ami járható. Biztos van másik út is. Remélem megtalálod!

2016. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2016. ápr. 10. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!