Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg az ember a szüleivel él...

Amíg az ember a szüleivel él otthon, addig kötelessége segíteni a ház körüli munkában?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 12. 09:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%
én is egyezek az előttem szólókkal! ha te felnősz, és családod lesz, neked is jól esik majd, ha segít a gyermeked a házimunkában!
2016. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Ez csupán erkölcsi és érzelmi kötelesség, nem jogi kötelesség. De persze ragaszkodhatsz az utóbbi állásponthoz is.
2016. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Ez kötelesség! Tök alap egy normális családban. Mindenki tesz azért, hogy jobb legyen.
2016. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Micsoda kerdes, meg ha nem szivessegi lakashasznalo lennel, hanem rendesen lepapirozott lakotars aki fizeti a lakber ra eso reszet, akkor is ki kene venned a reszed a kozos munkakbol.
2016. ápr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

Nem köteles semmit sem csinálni, viszont a maximális kiszolgálást jogosan elvárhatja, hiszen nem ő kérte, hogy megszülessen.


(Csak megelőzőm azt a válaszolót, aki rendre ezt szúrja be mindenhova.)

2016. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
Igen, és a rezsi és ételköltségekbe is illik beleadni, ha már kereső, felnőtt ember
2016. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

Én pl. odabenn mindent megcsinálok, de odakinn semmit. Anno én panelba szerettem volna költözni, arra lett volna pénzünk is, anyám ragaszkodott a kerteshez, aminek a hitelébe bele is bukott. Nem is használom a kertet kb, valami gyíkom van, ha dudvászok, egyből kijön az ekcémám, elég durván. Nincs veteményes, csak fű.

A házban én főzök mindhármunkra (anyám, a pasija, én) saját pénzből, beadom a részem a rezsibe, mosok, takarítok, plusz hónap végén még adjak már ennyit meg ennyit, majd megadják. Persze nem szokták, de hálistennek nem keresek rosszul, csak még nem régóta. De a kert miatt anyám szerint én semmit nem csinálok itthon. A közeljövőben szeretnék elköltözni.

2016. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
Ha te tartod el az egész családot, talán kibújhatsz alóla.
2016. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ mit. Pl a házban MINDENT megcsinálok, de a kertben nem vagyok hajlandó. Apám kitalálta a k.rv@nagy veteményest, aminek a termését fel sem használjuk, kb kidobásra kerül az egész. De minden nyáron eljátssza, hogy menjünk ki kapálni a negyven fokba, délben, ő meg issza a kis sörét bent. Hát kösz, nem.
2016. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%
Valamilyen szinten mindenképp. Szerintem ennek automatikusan kéne jönnie, hogy ha látom hogy valamit meg kell csinálni akkor megcsinálom. Vagy segítek pl anyukámnak ha látom hogy együtt gyorsabban meg fogjuk csinálni. én 1-2 havonta vagyok otthon de akkor is segítek. Meg mindig vannak ilyen egyértelmű esetek pl ha látom hogy éhes a kutya akkor nyilván adok neki enni.
2016. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!