Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van így ezzel? Tapintat...

Más is van így ezzel? Tapintatlan, egyszerű szülők - diplomás gyerek? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Tehát a szüleim, akiket szeretek és viszonylag a kapcsolatunk is jó, folyton megjegyztést tesznek az aktuális párjaimra. Minden más téren so-so normális felfogásúak, de sajnos a párválasztásban nekik az a legfontosabb szempont, hogy fizikai munkát végezzen, ugyanis nekik csak az munka, a többi nem.


Nekem 2 diplomám van és irodában dolgozom, szerintük az nem munka, mert csak ülök és úgy vélik, egy favágóval kéne együtt lennem vagy valakivel, "aki tud dolgozni is". Minden eddigi párom és a mostani is mérnök, egyébként sportol mind, tehát jó a fizikumuk, mégis lenézik őket, mert nem fizikai munkát végeznek.


Már nagyon bántóak az állandó megjegyzéseik, hiába magyarázom, hogy jól kijövök velük, tudok velük mindenről beszélgetni és ez a legfontosabb.


Más is van így ezzel? Ti hogy állítottátok le a szüleiteket? Az is nagyon bánt, hogy semmibe nézik a munkámat, csak mert irodában végzem, de már a páromra is kezdik... :(



2016. ápr. 18. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk is a családban hasonló a helyzet.


Két testvér van, de a szülőknek mindig csak az egyik vej volt tökéletes, a másiknak ha 7 lába van és 2 feje, még akkor sem lesz szenzáció.


Mintha azt sugallnák vele, hogy a fizikai munkát végző pasinak a keze munkáját lehetne mutogatni, lehet vele dicsekedni, aki a ház körül is szivesen végzi el a munkát, nem csak fizetnek valakinek, aki egy délután alatt végez vele. Általában ez a "segítség" az, ami számít. A kétkezi munka nemesít. Ezt jól mondják. Mindig más az ha valaki a saját keze által dolgozik, és nem megbíz valakit.


Szerintem ha jön a jó idő akkor kertészkedjetek, nézzétek át a tetőt, ereszcsatornát, nyírjatok füvet, ültessetek virágokat a kertbe, hátha így majd megenyhül a szivük és lehet mivel dicsekedni a szomszédnak. :)

2016. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem rossz ötlet, de kizárt. :D Egész héten dolgozunk párommal meg edzünk, ha néha-néha lemegyünk vidékre, szívesen segítek bármiben nekik, de helyettük megcsinálni nem fogjuk. Ha ők jönnek el hozzám, terülj-terülj asztalkám van, meg kiszolgálás minden téren, szóval érted. A szüleim fiatalok és egészségesek, hadd ne dolgozzunk helyettük is. :)
2016. ápr. 21. 10:52
 13/14 anonim válasza:
58%
Szerintem ez nem normális.Én csak 16 vagyok ,de a szüleim mindíg azt mondják nem fizikai munkával járó állást akarjak magamnak.Ők is azt végeznek és nem akarják hogy leterheljem magam.16/l
2016. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%
Érthetetlen számomra, hogyan lehet viszonylag jó a kapcsolata az embernek olyan szülőkkel, akik semmibe veszik a munkáját és mindig leszólják az aktuális párját.
2016. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!