Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ugye nem csak szerintem nem...

Ugye nem csak szerintem nem normális ez a nevelési módszer?

Figyelt kérdés
A barátommal masfel eve vagyunk egyutt es anya es apa is azt mondja hogy len merjek feküdni vele 18 eves koromig. Vagy ha meg tudják eltiltjak tolem örökre. Egyaltalan nem tudok semmilyen nemi élettel kapcsolatos temat dolgot megbeszélni az anyukámmal. Fenyegeto hangsúllyal ram ordít ha szobajon a téma h ügye nem fekudtel le vele 18 eves korodig meg ne próbáld! A masik meg az h masfel ev utan meg mindig konyorogni kell hogy heti egyszer találkozhassunk a barátommal. Nem lehetünk kettesben alig lehetek nála es ha becsúszik egy rosszabb jegy nem is találkozhatunk. Ha 4est kapok akkor is mar fenyegetőznek. Egyaltalan nem törődnek a lelkivilagommal csak a teljesitmenyemmel foglalkoznak es mar uy érzem lassan meggyulolom őket. Minden vágyam hogy nagykorukent elkoltozhessek innen. Egymással pedig allandoan veszekednek. De ha anya észreveszi h a csalad tobbi tagja sem ért vele egyet azonnal letagad mindent es fel van háborodva hogy o márpedig nagyon jó szülő.
2016. ápr. 18. 21:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Én egyáltalán nem értem ezt a 18 év mániát. Vagy csak azért van, mert neki addig kell felelősséget vállalnia érted? Volt itt olyan anyuka, akinek a lánya 17 múlt, terhes lett, és magát ostorozta, hogy mért engedte, hogy a lánya a barátjánál aludjon. De nem értem, mi van, ha nem engedi? Akkor vár 18 éves koráig, aztán ugyaúgy teherbe eshet. Mennyivel jobb 18 évesen teherbe esni, mint 17 évesen? Úgyanúgy gimis, egyetem előtt van, nincs munkája, karrierje, tanulni kéne, stb. És szerintem a 16 se sokkal rosszabb.
2016. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Vallásosak szüleid? minden esetre tényleg elég buta közönséges a hozzáállásuk?
2016. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Eszter76 ***** válasza:
94%

Te nagyon jól nevelt lány vagy, kérdező, hogy itt föltetted ezt a kérdést és nem szeretkezel a barátoddal szépen titokban, ahogy mindenki más tenné ugyanebben a helyzetben! Azt hittem, az én korosztályom már fölvilágosultabb és nem kínozzák a gyerekeiket, de úgy látszik, tévedtem...


Egy történet jutott erről eszembe... az egyik egy ismerősöm 18 éves fiával és 16 éves barátnőjével esett meg. Elszakadt a gumi. Szerencséjükre őket felvilágosult szülők nevelik, így azonnal szóltak a srác anyukájának (aki a barátnőm), aki elvitte az ügyeletre a leányzót, kapott esemény utáni tablettát. Majd fölhívták a lány anyukáját és megkérdeztették a leányzóval, hogy beveheti-e a gyógyszert. Bevette. Senki nem hazudott senkinek, és a lány sem esett teherbe.

Ugyanez a lány másik anyukával most leányanya lenne... szóval nem ártana elgondolkodni, kedves agyontiltós asszonytársaim, hogy melyik jobb! A gyerekek felnőnek, akár akarják a szülők, akár nem. Szerintem jobb, ha a szüleiktől kérdeznek és nekik szólnak, ha baj van, mint ha a hátunk mögött csinálnák... mert ugye azt mindenki tudja, hogy mi sem vártunk annak idején annyit, amennyit a szüleink szerették volna?!

(És tök mindegy, hogy 16 vagy 19 évesen lesz terhes... amíg tanul és nincs hova szülni, addig a kettő ugyanaz.)


A párod anyukája milyen? Esetleg vele nem lehet beszélni a dologról? Ha ő jó fej, neki elmondhatnád, hogy mi a helyzet! A fiús anyukák jobban viselik az ilyesmit! És ha véletlenül elszakadna a gumi (mint a fenti történetben), akkor még orvoshoz is elmehet veled... így lenne felnőtt a történetben, aki segít ha kell. (A te anyukád meg ráér megtudni akkor, amikor már felkészült rá, ha már ilyen...)

2016. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%

És lefeküdtél vele?

Ez a nevelési módszer abszolút nem normális. Ennek ellenére én sem gondolom iszonyúan elengedhetetlennek, hogy 16 évesen rendszeres nemi életet élj...mondjuk másfél év után már megint más.

2016. ápr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
14%

Eszter76, nekem errol az jut eszembe hogy vannak szulok akik legalabb megprobalnak hatarokat szabni a gyerekeiknek (igen, 16 evesen meg gyerek). Az ketsegtelen hogy a kerdezo szulei rossz modszert alkalmaznak, de megsem az a megoldas hogy csinaljon amit akar, ugyse lehet mast tenni.


A 16 es a 19 eves gyerekek kozott nagy kulonbseg van, erzelmi es ertelmi fejlettseg szempontjabol is.


Egy gyereknek se lett semmi baja abbol hogy megvarta a felnottkort a szexel, forditva viszont ez mar nem igaz.

2016. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
A "megtiltom" nem egy nevelési módszer,hanem fenyítés. Minden építő jellegű magyarázat nélkül, "csak mert szülő vagyok,tehát feletted állok és megtehetem." Mondom ezt mint szülő, nem mint lázadó tini. Mivel jobb az,hogy soha nem ül le beszélgetni az amúgy is összezavarodott félig gyerek-félig felnőttel az anyja,hanem leordítja a fejét? Akik az erkölcsöket védik ezerrel: senki nem mondta,hogy biztassuk a gyerekünket,hogy azt tegyen,amit akar,csak hogy beszéljünk vele értelmes ember módjára. Ha valaki akarja,úgyis megtesz bármit a legnagyobb tiltás közepette is. Ez az arany vonal meg,hogy 18 éves korodig...mert hogy ugye törvényileg addig vagyunk felelősek egy kiskorúért,vagy hogy is van ez? Addig jól megfegyelmezem,utána meg már nem az én dolgom,mehet az ereszd el a hajamat? Aminek aztán egyenes következménye egy mélyrepülés mivel sem tapasztalata nincs,sem tanácsokkal nem láttam el a most már jogilag felnőtt embert.
2016. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell tudniuk. Barátnőnél alszol meg hasonlo szovegek aztan ahogy jólesik csak a szomszédokat ne zavarja
2016. ápr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
14%
Egyszerűen észrevették a szüleid milyen elbaszott generáció tagja vagy így komolyabban veszik a dolgot(pl. mint mikor egy 19 éves srác egy 14 éves lány iránt érdeklődik). A legjobb az lesz ,ha elősször utánna nézel a dolog veszélyeinek,mert hidd el a korosztályodból elég kevesen vannak tisztában vele ,majd mond el a szüleidnek ,es jelentsd ki nekik ,hogy tudsz vigyázni magadra és a tanulmányaidat sem fogod elhanyagolni közben. Megutálni őket meg butaság,hiszen ők csak téged és a jövődet próbálják védeni.
2016. ápr. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, szerintem egyszerűen ne foglalkozz a hülyeségükkel, nem kell nekik tudni a te szexuális életedről, ez ennyi.
2016. ápr. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
5%

"Egyaltalan nem tudok semmilyen nemi élettel kapcsolatos temat dolgot megbeszélni az anyukámmal"

Mit akarsz megbeszélni vele? 14 voltál, mikor elkezdtél egy kapcsolatot, jóhogy az ember nem akarja a 14 éves kislányának azt tanítgatni, hogy hogyan kezdjen bele az orális, vaginális és esetleg anális szexbe! Beteg gondolat, hogy majd anyucikádtól kérsz tanácsot! Majd ha ő úgy gondolja, akkor szóbahozza, te mit erőlteted?

2016. ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!