Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási kupleráj van otthon?!...

Óriási kupleráj van otthon?! (Többi lent)

Figyelt kérdés

Na szóval vázolom a helyzetet. Kertes házban élünk, ami viszonylag nagy, de egy probléma van vele. Óriási a rendetlenség, ami elsősorban Anyámnak köszönhető. Van kb. 2 szoba, ami tele van ruhával ezek általában nem a miénk, amolyan adományok anyám "foglalkozásából" kifolyólag, az alsó lakásban 2 szoba szintén tele van cuccokkal, a kert szintén tele van régen használt, elázott, elrohadt bútorokkal, maradványokkal a garázsról nem is beszélve. Ezeket egyáltalán nem használjuk és nem is fogjuk, egyszóval szemét. Ezeket a "tárgyakat" egyszerűen nem lehet kidobni, nem lehet velük semmit csinálni, mert anyám megtiltotta. (Hasonló a helyzet, mint a "TLC" nevű csatornán a gyűjtögetők c. sorozatban) Nem tudunk mit kezdeni vele, pokoli nagy a rendetlenség és nem engedi őket kidobni. Kb. már 3-4 autónyi szemetet, ruhát kidobáltunk de így se látszik semmi változás. Tavaly még csak ki se dobtunk semmit csak szelektáltuk a ruhákat, hogy melyik lehetne adomány vagy melyik a miénk, mikor elutazott. Nagyon nagy botrány lett belőle, apámmal azóta romlott meg a kapcsolata. Nem utolsó sorban, ha rendet szeretnénk rakni, vagy csak szóba hozzuk mindig, olyan választ kapunk "Mindennek én vagyok az oka, én vagyok a rossz". Miközben írom ezt Nektek, megint hozott az egyik ismerősétől használt szekrényeket, k*rvára idegesít és nem csak engem, hanem a család minden egyes tagját. Most májusban megint elutazik és azt tervezem, hogy hívatok egy konténert és mindent kidobok... Találkoztatok már ilyennel vagy ismerősötök, aki hasonló cipőben jár, és megoldották?


Előre is köszönöm a válaszotokat.



2016. ápr. 21. 15:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudtok vele kezdeni, mivel súlyos pszichiátriai kórkép, aminek önértékelési zavar, depresszió az alapja. A vakbelét se tudnátok ti kivenni. A háziorvos vagy meg tudná győzni, hogy beteg, és feltétlenül szükséges a kezelése, vagy megmutatni neki a gyűjtögetős tévésorozatot, vagy otthagyni. Más megoldás nincs.

Amig nincs otthon, ki lehet dobni mindent, de készüljetek fel, hogy teljesen ki fog borulni tőle, és néhány hónap múlva ugyanitt fogtok tartani.

2016. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az okot kell megszüntetni.

S akkor ő maga fogja rendbe tenni a környezetét.


El kell menni először pszichológushoz vagy pszichiáterhez (nektek) s elmondani mi van, tud e erre valami eljárást.


Ha a jegyző - vagy bárki - tesz rendet erőszakkal az csak ideiglenes megoldás ami utána még súlyosabb lesz.

2016. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen próbáltunk rá hatni, mondani, hogy ez nem jó és beszéljük meg, de mindig ellenkezett, hogy vele minden rendben van. Ezért nem tudjuk, őt el vinni pszichológushoz sajnos.. A jegyző az jó ötlet lenne, lehet megfontolom.
2016. ápr. 21. 22:56
 14/20 anonim ***** válasza:
Itt van egy elrémisztő cikk, de többet is lehet találni. [link]
2016. ápr. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 elwera ***** válasza:
91%
Párom apja is gyűjtöget. Kipakoltuk egyszer a pincetárolóját, csak a fele cuccot dobtuk ki lomtalanításba, de azért is veszekedett, aztán elrohant mérgesen duzzogni. De amióta van egy új barátnője, valahogy rend lett a házában. Kezdenek eltűnni szem elöl a felesleges kacatok. A nő tisztaságmániás, állandóan pakol, szerintem sokmindent ki is dobál közben, de úgy ketten jól elvannak egymással.
2016. ápr. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%

Dobjatok ki mindent amikor nem lesz otthon pár napig.

Saját magatokat ne jelentsd fel, mert még meg is büntethetnek. Arra számíts, hogy súlyos összegbe kerül ennyi cuccot elvitetni. Most vitettem el 10m3 ruhát, takarót és egyéb lomot az elhunyt anyósom két szobájából és 68000 Ft volt. 100 db. 120 literes szemeteszsákot tömtem meg és púpoztam rá a konténerre. Jó móka volt és még van kb. 5 m3 a többi helységekben..

Megvárhatod a lomtalanítást is, de ennyi cuccot 1 nap alatt képtelenség felpakolni és elhordani, de egy részétől megszabadulhattok.

2016. ápr. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtatok, amit köszönök! Annyira elfajult már sajnos a helyzet, hogy a családban mindenki belátja a pénz nem számít, ezért gondolkodtunk el a "jegyzős bírságolós" verzión. Lomtalanítás az sajnos ma van Budaörsön, habár noszogattuk többször, hogy rakjunk ki valamit, üresen áll a ház előtti járda... Pszich
2016. ápr. 22. 11:00
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet vele mit kezdeni, mert nincs betegségtudata (nem hajlandó elismerni, hogy amit csinál, nem normális), arra meg szimplán nagy ívben tesz, hogy ti mit mondotok. Kezdjétek el mondani, hogy menjen pszichológushoz, mindannyian egyszerre, amíg meg nem teszi. Elég érdekes lenne, ha ő egyedül elrontaná egy egész család amúgy normális életkörülményeit.
2016. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos hogy egy pszichológus ne tudná hogyan kell vele bánni. Ezért nem neki kell pszichológushoz menni hanem annak akinek bánnia kell vele.

De mondom ha külső erővel akartok hatni rá s nem belső erőt felébreszteni azzal csak azt éritek el, hogy miután megszabadítottátok a lomjaitól, még több lomot fog felhalmozni.

Ezzel a baj csak erősödik mert a hiányt is kompenzálnia kell majd.

2016. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Költőnő? ***** válasza:
Tisztiorvosi szolgálatnál vagy tűzoltók vagy vmi hivatalos szervnél esetleg jelezni. Amennyiben életre veszélyesnek nyilvánítják az állapotokat, akkor akár kényszerlomtalanítást is elrendelhetnek.
2016. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!