Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nélkül nőttem fel. Lehet...

Anya nélkül nőttem fel. Lehet valamilyen negatív következménye felnőttkoromra?

Figyelt kérdés

Anya nélkül nőttem fel,a szüleim már korán elváltak,nagyjából 3-4 éves lehettem.

Anyám nem is nagyon foglalkozott velem,neki fontosabb volt a többi pasi,mint a saját gyereke.

Apám jó pár évig Németországban dolgozott és ezalatt az idő alatt a dédnagymamám nevelt.

Anyámmal évente maximum 2-3X találkozok,de akkor is egy 15-20 percre.

Már egyáltalán nem hiányzik,teljesen megszoktam az évek alatt,hogy nincs egy hiteles anyám.


Felnőttkoromban lehet valami negatív következménye,hogy anya nélkül nőttem fel?



2016. ápr. 25. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Szia! Hány éves vagy? Miért nem él veled édesanyád? Dolgozik,azért nincs veled? Várom válaszod.Szép napot.-Egy anya.
2016. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

19 éves srác vagyok,a szüleim elváltak ezért nem él velünk az anyám,most jelenleg az apámmal élek.

Anyám most már egy szomszédos megyeszékhelyen él és ott is dolgozik.

De csak nagyon-nagyon ritkán tartjuk a kapcsolatot.

2016. ápr. 25. 09:07
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Ha a dédi nagyon kedves volt és szeretettel nevelt, akkor ezt a súlyos törést át tudod vészelni. Tartsd apáddal, anyáddal a kapcsolatot, mert a harag akadály, ezért neked, hogy ezt tették veled teljesen el kell engedni, a saját szabadságod érdekében.

Kívánom, hogy sikerüljön és élj önálló, szabad életet!

2016. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg csak nem is a nagymamad, hanem a dednagymamad nevelt? Anya nelkul nottel fel igen, kulonben en nem is neveznem anyanak az ilyet. Van egy ismerosom, aki ugyanebben a cipoben jart, csak a nagymamaja nevelte fel, vagy egyedul voltak a kistesojaval, mikor az anyjuk lelepett pl, lement vasarolni, amikoris eltunt tobb hetre!!! (kulonbozo apukatol voltak, egyik apa sem tartott igenyt a gyerekekre, anyuka meg elte nagyvilagi eletet.) Az illeto akirol szo van egy rendes, tanult ember, akire en mint emberre buszke vagyok. Tehat hozzaallas kerdese. A testvere viszont egy semmirekello teremtes. Szoval felnott koraban az ember mar nem mutogathat az anyjara/apjara, neked kell kilabalnod ebbol, s kihozni magadbol a legjobbat. Nem vagy szerencsetlensegre itelve, csak mert anyad szerencsetlen teremtes. Csak toled fugg, hogy milyen leszel, negativ pelda mar van, olyan biztosan nem szeretnel lenni.
2016. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen,dédnagymamám nevelt.

A nagyanyám orvos és ő is és anyám is fiatalon szült,ezért,amikor gyerek voltam,akkor még a nagymamám dolgozott.

Haragudni egyébként nem haragszom az anyámra,teljesen megszoktam hogy nincs szoros kapcsolatom vele.

2016. ápr. 25. 09:35
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi a testvéreimmel szintén anya nélkül nőttünk fel. A legkisebb húgom (4-en vagy lányok) amikor megszületett, anyám a kórházból lelépett, és soha többé nem láttuk. Én akkor 4 éves voltam, a nővérem 6 éves, a nagyobbik húgom 2 éves.

Apám nevelt fel minket, még nagyszülők sem voltak, csak apu. Ő volt 1 személyben az apa, anya, mama, papa.. Ma már sokszor meséli, hogy voltak gondjai az apai szereppel, amikor fogalma sem volt, hogy kezeljen 4 eleven lányt. Ahogy serdültünk úgy kezdett fájni apum feje..:) De mindig mondja, hogy élete legjobb döntése volt, hogy felnevelt minket. Apám odaadó szeretete, vidámsága, kitartása miatt egyikünk sem szenved attól, hogy nincs anyánk. Ma már mind a 4-en felnőttek vagyunk. Sikeresek, boldogok..Semmi negatívumot nem élünk át az anyai hiány miatt, mert bár apu férfi, de ott volt mindig ha szükség volt egy anyára...

2016. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
EditPP: a Te példád (az egyik gyerek normális lett, a másik nem) csak arra bizonyíték, hogy van aki ezt "simán" feldolgozza és van akinek tönkreteszi az életét.
2016. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lesz következménye, hiszen volt melletted "anya", dédnagymamád.
2016. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a legelső válaszoló vagyok.Én úgy gondolom,hogy mindenki másképp éli meg ezeket a dolgokat."De ugyanúgy boldog életed lehet,s hogy következménye? Max jó:-)Mert ha mamád is nevelt attól is boldog leszel,ő is egy szülő ne felejtsd el!
2016. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Természetesen, mindenkire valamilyen hatással van egyik vagy másik esetleg mindkét szülő hiánya/elvesztése bármilyen formában. Egy anya egyébként is meghatározó a gyerek életében, ő a fő gyökere mindennek és a vele való vagy a vele nem való kapcsolat is meghatározza és hat az emberre. Elvileg egy gyereknek az anya az egyetlen biztos pontja az életében ha ez csorbát szenved akkor problémák lehetnek a bizalommal, kötődéssel, később a párkapcsolatban a másikhoz való hozzáállásban és viselkedésben stb..stb.. nem volt elötted példa, a nagymama jó dolog de ő nem anya. Nem ő szült a gyerek nem tőle várja azokat a dolgokat amit egy anyától, és nem is tőle kéne megkapnia. A nagyszülőknek teljesen más szerepük van. Nálad a szerepek felcserélődtek és felborultak sajnos.

Gondolom nem véletlenül tetted fel a kérdést..Javasolok egy pszcihológust, mert bizony az otthon elszenvedett sérelmeink most mindegy milyen ilyen szempontból az egész életre rányomják a bélyeget van amit felismerünk hogy ez amiatt, azon tud esetleg az ember változtatni és van amit nem, és a rejtett dolgokkal nem is tudunk mit kezdeni de egy szakember tudna segíteni

2016. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!