Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim ledegradálnak?

Ha a szüleim ledegradálnak?

Figyelt kérdés
A szüleim világ életemben ledegradáltak és lehúztak. Sosem voltam jó tanuló, ezért meg pláne és sosem tudtam mit akarok az élettől, mert úgyis csak lehúznak. Tesóm jótanuló, jó melója van stb és ő körbe van ugrálva. Nevelőfaterom engem szó szerint lesz*r, max köszön. Tesómhoz pedig ugrálva megy oda kérdezősködik stb. Neki mindig mázlija volt. jó suliba járhatott, főnökei mindig képezték, pedig sokszor alap problémákat nem tud megoldani, nem lát át dolgokon stb. Egy ideje nincs melóm, nem találom a helyem, pedig hosszútávra terveznék. Most is, szüleim azt hiszik fogyatékos vagyok, mert nem tudok elhelyezkedni, minden nap az orrom alá dörgölik, amikor annyira zavar, hogy nem tudok elhelyezkedni egy rendes helyen, hogy nehezen is alszom stb sőt, már nem is merek pályázni sok helyre, nem érzem magam alkalmasnak semmire. Felőlük utcaseprőnek mehetnék, vagy hasonlókra, azt mondják hova tanulnék már, nem kell nekem szabadidő, 3-4 műszakra menjek mert sokat fizet. Minden nap ér kudarc az élet minden területén, egyfajta átmeneti válság, de a szüleim nem támogatnak lelkileg, lehúznak. Idegenektől mindig megkapom, hogy nagyon jó képességeim vannak stb, de szerintem kamu. Vannak terveim, sok is, tanulnék hasonló, de nem érzem hogy lesz ebből valami. Pszichológus mondta, hogy önértékelési deficitem van, de jelenleg nincs pénzem hozzá. Tudtok valami megoldást, vagy van aki hozzám hasonlóan alulértékelt?

2015. jún. 29. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellenek ahhoz a szüleid, hogy kitűzz célokat és elmenj tanulni meg dolgozni. Persze, nehezebb így, mint ha támogatnának, de sokan csinálják, neked is menne.


Dolgozol, összeszedsz egy kis pénzt, befizeted magad valami szimpatikus szakképzésre. Ha végeztél, találhatsz eggyel jobban fizető munkát, jobb feltételekkel, és akkor már lesz szabad időd is. Ha még mindig van ambíciód, akkor akár egyetemre is mehetsz utána.


Azt kéne belátnod, hogy ha nagykorú vagy, akkor valójában már nem kéne függnöd attól, mit mondanak a szüleid. A te fejedben kell megszülessen a terv, hogyan boldogulsz.

2015. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember már ne a szüleit hibáztassa, éljed már a saját életedet ahogy te akarod és ne siránkozz. Könnyű másokra fogni, ha életképtelen vagy. Tegyél valamit magadért.
2015. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Verbális bántalmazás.
2015. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem számítottam pozitív kommentre, köszönöm.


Igen, az elhelyezkedésem fő célja, most az hogy tanulhassak mellette, akár tanfolyami szinten, ezért kell XY napokon szabadidő. Ők azt mondják hova tanulok már, rég elvégezhettem volna főiskolát (egyre vettek fel támogatott szinten, de 2 év után rájöttem, hogy totális pályatévesztés és meg is buktam). Persze tesóm olyan ostoba dolgokra jár, amire soha nem lesz szüksége, őt abban is támogatják.

2015. jún. 29. 14:05
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idős vagy?
2015. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
amikor egy rendes állást sem tud az ember összeszedni, mert a HR esek ide-oda dobálják, akkor elég nehéz nemhogy nem siránkozni, de magamért tenni. Folyamatosan igyekszem, tanulok újat, változtatok a dolgokon...
2015. jún. 29. 14:23
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvastam vegig,off lesz,de olyan szo nincs,hogy ledegradal. Degradal van,az mar alapbol azt jelenti,hogy lealacsonyit,ne duplazd az igekotot.
2015. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük
2015. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha igyekszel, az bőven elég, akkor pedig csukd be a füledet és ne halld meg, amit a szüleid beszélnek. Engedd el a füled mellett, vállrándítással.
2015. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ma is pl megkerestek állással kapcsolatban, valami közvetítő cég. Habár az adott állás nem érdekelt, a hölgy méltatott, hogy fantasztikusan van megírva az önéletrajzom, ahogy beszélek vállalkozónak gondolt, továbbküld ismerőseinek személyesen és nem cégen belül stb. Lehet kamu, de jól esett.


Pár órával előbb anyámtól megkaptam, hogy nem tudok rendes melót sem összeszedni....érdekes, nem tudom kinek higgyek...

2015. jún. 30. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!