Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy pénzre van szükségem orvosi ellátásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok,az én szüleim nagyon középkori szigorú nevelésben részesítettek engem és testvéreimet. 19 éves vagyok és egy éve borotválkoztam lent és megvágtam magam,aminek következtében egy szemölcsöm lett. Vártam,hogy múljon ,de az nem hogy nem múlt el,de nőtt és szaporodott is. Elmentem sztkba ,de ott nem vizsgáltak ki rendesen,tudom,hogy magán dokihoz kell mennem,hogy végére érjek ennek a dolognak.De hogy mondhatnám el ezt otthon?? Biztosan meg fog vádolni,hogy hazudok és nem is úgy kaptam el a betegséget,lehet meg is vernek vagy kitagadnak. De ha nem szólok még durvább lesz a helyzet,azon gondolkoztam,hogy esetleg nem eszek két hétig akkor össze tudok annyit spórolni ,hogy elmenejek egy vizsgálatra,meddig bírja ki egy ember étel nélkül ? Persze 500Ft-ot azért tudok költeni szóval jutna minden nap egy kiflire esetleg vajra is.
2016. ápr. 25. 14:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell neki hozzá értenie, lévén nőgyógyász, nem bőrgyógyász
2016. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nem élek nemi életet pont ezért nem mondom el otthon sem,mindenhol azt írják,hogy nemi úton terjed pedig én nem úgy kaptam el!! Azt olvastam egy oldalon,hogy most már ismert más úton való terjedése is,tehát nem csak nemi!! ÉN arra gondoltam,hogy a kollégiumban használta egy lány az én borotvámat amit simán el tudok képzelni hiszen itt minden lehetséges...
2016. ápr. 25. 14:19
 13/28 anonim ***** válasza:
97%
A szemölcs nem némi betegség, anélkül is lehet valakinek. A gyerekem 10 éves, nem el némi életet, neki is van.
2016. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg 19 éves vagy? És itt a XXI. században éltek Magyarországon?

A Humán Papilloma Vírus fertőzése következtében szemölcsök alakulnak ki, amelyek hajlamosak a továbbterjedésre, különösen akkor, ha mechanikus irritációnak vannak kitéve (pl. borotva használat)! Annyit azért hozzátennék, hogy a fertőzést csak elkaptad. :D Semmi gond, eleve a magyar nők 30%-a hozdozza a vírust. Csak nem mindenkinél okoz gondot. Tessék menni nőgyógyszhoz, semmi szégyelnivaló nincs rajta. Mi az hogy nem vizsgáltak meg rendesen? Mi a diagnózis? Csak kapál róla leletet? Valamit csak felírt? Ennyira nem kell nyuszinak lenni..

A szüleid az más kérdés: "Biztosan meg fog vádolni,hogy hazudok és nem is úgy kaptam el a betegséget,lehet meg is vernek vagy kitagadnak." Nos mit is jelent a kitagadnak? Honnan? Jog szerint ha nappalin tanulsz és a létfentartásunak nem veszélyzteti akkor még a bíróság is megítél rokontartást szülőkkel szemben a gyereknek. (25 éves korig)

2016. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Igen kaptam egy diagnózist a jóindulatú daganat címszóval. De az orvos csak a legnagyobbra koncentrált amit bárki észre venne,viszont a kicsikkel nem,és azt mondta gyógyszert sem ad,mert ő nem látta. Holott azok is látszanak csak azok nem 10cm nagyságúak. Azt mondta altatásban szikével leműti a nagyot és csókolom. Azt hiszem ezzel sok mindent nem oldunk meg,hogy azt levágja és a többi meg ott vigyorog ,semmi gyógyszer,semmi tanács.
2016. ápr. 25. 14:46
 16/28 anonim ***** válasza:
97%
BŐRGYÓGYÁSZ!!
2016. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
97%

Borotvától akkor kaphattad el, ha más is használta előtted.

Ehhez nem kell altatás, helyi érzéstelenítéssel csinálják.

HPV ellen azért nem kaptál gyógyszert, mert nem létezik.

2016. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
97%

[link]


Nyugodhon le mindenki, gondolom nem kioktatást várt a kérdező! Itt is írják, hogy ritkán nemcsak nemi úton lehet elkapni. Gondolom, elég kellemetlen is lehet, meg ez nem olyan betegség, amivel nem kell törődni. Nemi betegségek közé tartozik, tehát a nőgyógyásznak is elkellett volna látni, vagy megfelelő helyre küldeni tovább! Egyébként oltás is van, csak a mellékhatások miatt kockázatos. Ismerem az ilyen szúlöket, nekem 4 hónapig kimaradt, orvoshoz akartam menni, erre ők, hogy úgyis terhes vagyok, hiába mondtam, hogy nem.

2016. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nagyon jó abban a koszos nőgyógyászati rendelőben még gombás fertőzést is kaptam...azóta enyhén viszket és enyhe folyást is tapasztaltam. Nem tudom ezekután sírni tudok csak..
2016. ápr. 25. 19:25
 20/28 anonim ***** válasza:

Borotválkozástól nincs szemölcsöd és gombád sincs a nőgyógyászati vizsgálattól...a kinövés nem szemölcs!!!

BŐRgyógyászat¡!!!!

2016. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!