Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarják ennyire a...

Miért akarják ennyire a jogosítványt? Miért nem értik, hogy "nem"?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most volt a ballagásom.

Több barátom, barátnőm új autót kapott ez alkalomból és a barátom is azt kapott az apukájától. Tegnap volt nálunk, anyáék is megnézték az autót és elkezdtek nyaggatni, hogy nekem is lehetne saját, ha hajlandó lennék megcsinálni a jogsit. A KRESZ és az EÜ megvan, de a forgalmi nincs.

Egyszerűen nem megy. Az oktatóm is azt mondta, hogy "tipikusan olyan ember vagyok, akit nem lehet megtanítani vezetni", pedig a forgalomban jól mentem, a parkolás nem ment. Szóval most az érettségi miatt megbeszéltem anyáékkal, hogy pihentetem ezt az egészet, mert ha vezetni kellett mennem, már tiszta ideg voltam aznap, hogy vajon az oktató miért kezd el ordítani, mikor fékez be úgy, hogy lefejelem a kormányt, stb. De én nem akarom folytatni, mert

1. Augusztusban Pestre költözünk a barátommal, a lakás az V. kerületben van. Minden ott lesz közel, központi hely, az egyetem 5 perc kb. gyalog. De a barátom autója ott lesz, ha esetleg messzebb mennénk, plusz ugye van taxi, Uber.

2. Hiába lenne meg a jogosítványom nyáron, a fővárosban akkor sem vezetnék egyedül.

3. Nem hiszem, hogy annak sok értelme van, hogy megszerezzem, de a vezetést magát gyűlöljem és sose akarjak vezetni.


Magát az autózást szeretem, de a vezetéstől teljesen elment a kedvem az oktató miatt.


2016. máj. 3. 17:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Válts oktatót, ha ehhez az kell akkor iskolát is! Van ilyen ismerősöm sajnos nem is egy, aki azért hagyta abba a jogsit félúton, mert egy idegbeteg vadbarom volt az oktatója. Nekem szuper oktatóm volt, de én eleve szándékosan hozzá mentem, mert előtte körbe érdeklődtünk, hogy kinél érdemes vezetni. És nekem bizony ehhez az kellett, hogy iskolát váltsak, de abszolút megérte.
2016. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

A párom is sokat szenved az oktatójától, neki is a parkolással van baja, egy (sikertelen) vizsgán már túlvan. Neki is azt mondom: kit érdekel most az oktató, ha utána évtizedekig vezetni fog? Meg fogod szeretni, elillannak az oktató dolgai hetek/hónapok alatt, és marad az élmény, hogy vezetsz, mobilis vagy.


1. Bárhová vidékre kell menni, már nincs oda Taxi vagy Uber csak úgy. Főleg ha sürgős, és éjszaka. Ritka eset, de megeshet.

2. Dehogynem, legfeljebb jövőre, meg azután évtizedeken keresztül. :)

3. Lásd fent.

2016. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
így van, válts oktatót, ha már annyi pénzt kiadtatok rá, most már csináld végig. később szükséged lehet még rá, nehogy egy k*csög oktató miatt hagyd abba
2016. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
A parkolásról meg annyit, hogy azt gyakorolni kell. Szedd össze apád, anyád vagy a pasid egyik délután és gyakorolj. Ha van nagy kertetek vagy bejárótok akkor ott vagy menjetek ki a földutakra. Esetleg ha van a közeletekben ilyen a madár se jár arra természetvédelmi vagy magánút, akkor oda.
2016. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Az oktatód a bűnös! Ne hagyd,hogy elvegyék a kedved! Megírhatnád azt is,mi nem megy a parkolásban,hátha tudunk segíteni, nekem pl van egy frankó trükköm,amit nem tudom,hogy amúgy tanítanak-e. Gondolom már nem kis összeget meg időt is belefeccöltél,ne add fel! Én Pesten tanultam, 3szor vágtak meg, igazából nem tudom, jogosan-e,de nem is ez a lényeg, hanem hogy utána beledobtak a levesbe, turistaparadicsomban vezettem egész nyáron. Azóta is hasítok,mint a pinty. Nagyon jól vezetek. 3 év alatt letoltam 200ezer km-t egyetlen kisebb balesettel,akkor is a kerék elkopása miatt megcsúsztam. Imádok vezetni.
2016. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Én szerettem volna jogosítványt. Úgy volt, hogy még a középiskola alatt meg is lesz, az ára megvolt. Viszont mivel érettségi előtt voltam, sokat tanultam, így inkább nem csináltam meg, mert úgy voltam vele, hogy így is vidékről jártam be iskolába, suli után vezetés, utána meg haza, akkor mikor fogok tanulni? Viszont rossz döntés volt, mert mindenképpen jogosítványt akartam szerezni, viszont legközelebb évekkel később lett rá módom, 28 éves fejjel, munka és gyerek mellett csináltam meg. Hát, nem volt könnyű, minek után így is 4-kor végzem a munkahelyemen, utána még 2 órát levezettem, utána estem haza, másnap reggel fél 6-kor ébresztő volt, de a gyerekkel is kéne lenni, szóval nem volt könnyű. Sokkal könnyebben ment volna középiskola alatt. És nyugi, a parkolás nekem is nehezen ment, nem kicsit!!! Hiába van jogosítványom, a mai napig utálom a parkolást, nem is igazán tudok parkolni, inkább válogatok a helyek között, inkább elindulok időben, hogy keressek egy olyan helyet, ahol nem kell különösebben "kínlódni". És bizony annyira utáltam a parkolást, hogy a végén én is úgy voltam, hogy hagyom az egészet a fenébe és inkább nem csinálom meg. Egyszer el is kapáltak a forgalmi vizsgán, bár nem parkolás miatt, akkor végképp azt mondtam, hogy én befejeztem. De annyit mondtak a családban, hogy ha már eddig eljutottál, akkor ne hagyd abba. És igazuk volt. Következőnek átmentem és vezetek. És mondom, a parkolást a mai napig utálom. És bizony nálunk is megoldott, hogy tömegközlekedéssel járjak, meg a férjemnek is van jogosítványa, így nem lenne muszáj sokszor vezetnem, de vannak olyan helyeztek az életben és adódtak már ilyenek, amikor is egyszerűbb volt autóval menni és a férjem nem volt itthon, így tök jó volt, hogy csak beültem az autóba és elintéztem a dolgomat.

Szóval én is azt gondolom, hogy ha már eddig eljutottál, akkor inkább gyakorolj többet, keress egy másik oktatót, aki nem ordibál veled, sok türelme van és inkább gyakoroljátok a parkolást többet, mert sosem tudhatod, hogy mikor lesz szükséged a jogosítványra. Mert tudod oké, hogy esetleg a következő 5 évben nem lesz rá szükséged. Na és utána? Nem tudhatod. Arról nem is beszélve, hogy munka, család mellett csak még nehezebb megoldani, mint esetleg most.

2016. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Az oktatód csak simán egy paraszt. Olyan nincs, hogy valaki nem tud megtanulni vezetni, azért ez nem atomfizika. Szüleid meg azért próbálják erőltetni, mert ők már tudják azt amit te még nem, hogy lehet, hogy most úgy érzed, minek az neked, de 5 meg 10 év múlva majd vered a fejed a falba, hogy mekkora barom voltál. Persze munka mellett is lehet csinálni, de soha ilyen egyszerű nem lesz mint most. Nem szabad ilyen lehetőségeket eldobni egy marha miatt. Beszélj a szüleiddel és keressetek egy másik oktatót.
2016. máj. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is próbáld meg másik oktatóval.

Érdekes, amit írsz, mert szerintem parkolni ezerszer könnyebb, mint a forgalomban vezetni :)

Szóval, ha forgalomban jó vagy, az már jó! A parkolást meg lehet gyakorolni.

Na meg senki sem úgy végez a vizsgán, hogy akkor már mindent tökéletesen tud. Én a jogsi megszerzése utána az első évben folyamatosan tanultam, kb. egy év után éreztem úgy, hogy azon a szinten vagyok, hogy már jól érzem magam vezetés közben.

2016. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy "nem", akkor nem.

Ezt nem szabad senkire ráerőltetni, mert úgyis csak baj lesz belőle:(

Később még mindig megérhet benned az elhatározás, hogy szeretnéd megcsinálni, és ha lesz motivációd, akkor könnyebben is fog menni.

Én az egyetem utolsó évében csináltam meg. Az egyetem alatt teljesen felesleges lett volna egy kocsi, de akkor már tudtam, hogy állás esetén előnyös lesz (nem csak munkáltatói szempontból, hanem időtakarékosság és kényelem miatt is). Úgy meg nem akartam megtanulni, hogy évekig tuti úgysem vezetek majd.

A mostani életvitelem mellett sokkal nehezebb dolgom lenne kocsi nélkül - nekem is, és a családomnak is. A feladataim felét sem tudnám elvégezni - nem is annyira a feladatok jellege, hanem az időigénye miatt.

2016. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Mama sem tud vezetni, világ életében vagy tata furikázta, vagy sofőr...

Szóval lehet élni jogsi nélkül és az oktatóm már annyit alázott, hogy úgy gondolom, nekem jobb is lesz, legalább nem kapom a lelki terrort.

Elhiszem, hogy nem nagy dolog megcsinálni, hiszen az én környezetemben is 10-es IQ-val rendelkező lányoknak is van, plusz a legjobb barátnőmnek is, aki a mai napig csak kamerákkal tud parkolni és azt is általában teherautónyi helyekre. De velem már teljesen elhitette azt az oktató, hogy közveszélyes vagyok (??), lehetetlen megtanítani vezetni és az ötödik vizsgán is megbukok majd (eddig már volt kettő, mindkettő a parkoláson úszott el).

Meg már ha csak beül mellém a kocsiba, azonnal stresszelek és a vizsgákon is ez volt, hogy kb. remegett a lábam a kuplungon parkolás közben. Pedig ha az apa hatalmas terepjáróját merem vezetni (magánutakon), akkor nem igaz, hogy egy kis Poloval nem tudok menni... De az oktatóm teljesen azt erősítette eddig, hogy nem fog menni soha. Vizsgák előtt is, hogy "hát ez a vizsga 100%, hogy nem sikerül, hacsak a vizsgabiztos el nem alszik hátul", meg hogy "tuti nem mész át holnap, de legalább lesz vizsgatapasztalatod, meglátod, hogy milyen egy forgalmi vizsga".

Most őszintén, hogy lehet ilyet mondani valakinek, aki másnap vizsgázni megy?!

2016. máj. 3. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!