Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a szüleimmel?

Mit kezdjek a szüleimmel?

Figyelt kérdés

11 éves làny vagyok nyaron leszek 12. Szüleimmel élek együtt és 3 tesómmal. Mindenünk meg van csak ahoz idő kell. De anya és apa úgy beszél a tesóimmal de a legjobban velem hogy az hajmeresztő. Beszélgetek a barátaimmal fb on és bejön és elmezd főnökösködni:

Mi ez a szemét a polcodon?

Pakold el a ruháidat!

Kivel beszélsz *r i b a n c* ?

Meg a suliban a fiúk érettebbek lettek és azt hiszik hogy engedem hogy fogdossanak de közben nem engedem. Apa azt mondja rám hogy én *r i b a n c*vagyok és paraszt *k u r v a* stb...

Meg anyámék azt a feladatot adták nekünk hogy nekünk kell kivinni a szemetet. 1 hétig az enyém 1 hétig a batyjame. És ha én vagyok a soros akkor apam folyamatosan dobálja be a szobámba a szemetet.(flakonok stb) aztán mondja hogy vigyem ki a a szemetet vagy telefont elveszem. Ok nélkül elszoktak venni tőlem a telefonomat!!

Múltkor már mondtam nekik ha nem fejezik be akkor elfogok költöni a mamamhoz kiröhögtek aztán mondták hogy nyugodtan. Meg amikor felhúznak nagyon akkor sírni tudnék...

Rászoktam arra hogyha valami olyan baj történik (már többször volt nagy baj) akkor fogom az ollóz belenyomom az alkaromba és mélyen húzok egy vonalat...



2016. máj. 6. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Es a vagdosastol jobban erzed magad?! Beszeld meg a nagyiddal..hatha ra tudja venni a szuleidet, hogy odakoltozz, habar ketlem, hogy belemennek..Apudnak meg mutasd meg, hogy melyik a kuka, ha nem tudja megkulonboztetni a szobadtol..
2016. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
AZ a baj,hogy ahhoz még kicsi vagy hogy komolyan vegyenek.Egyébként azt még megérteném hogy ki kell vinnitek a szemetet de hogy bedobáljon a szobádba palackokat stb az tényleg felháborító.Én a helyedben szólnék a mamámnak hogy próbáljon meg beszélni a szüleiddel és ha nem mentek semmire szerintem a mamáddal beszéld meg hogy kis időre oda mész.Remélem tudtam segíteni és fel a fejjel(a vagdosást meg nem nagyon csinálnám a helyedbe mert mély nyomokat hagyhat,és emiatt az oszt.társaid cikizhetnének+elfertőződhet ami nem túl jó)
2016. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
A vagdosás nem fog segíteni
2016. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Szüleid feltehetőleg nem született pedagógusok és megpróbálják valahogy rávenni a három lusta és dologtalan gyereket rávenni arra, hogy vegyék ki részüket a házimunkából és legalább maguk után tartsanak rendet. Hát ezt a módszert találták ki. Ti megszoktátok, hogy a gyerek az teljes kiszolgálást kap és nehezen veszitek észre, amikor le kellene venni a terhet a szülőkről.
2016. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
akkor is bedobálják a szemetet a szobátokba, ha időben kiviszitek? vagy csak akkor ha már nem fér bele a kukába meg napok óta ott büdösödik? Ok nélkül el szokták venni? Vagy csak akkor ha nem csinálod meg a feladatod vagy azt amire megkérnek?
2016. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Még ha nem vennék ki a részüket a gyerekek a házimunkából, ez a szülői módszer akkor sem elfogadható. Amikor gyerekek voltunk, a szüleink józan ésszel vettek rá minket a feladatok elvégzésére és nem így. Lehet hogy ki kellene próbálnod azt hogy a mamádnál laksz. Az unokaöcsém is a nagyszüleinél nőtt fel hasonló okok miatt és maximálisan elégedett és boldog gyerekkora volt ott. Felháborító hogy a szülő például a munkahelyi feszültségét otthon a gyerekein vezeti le. Ilyet még felnőttre sem illik mondani: *r i b a n c*, nem egy 12 évesre.
2016. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Hát szerintem aki vagdossa magát meg fenn akad azon hogy ki kell vinnie a szemetet, az ha nem is r.banc de egy minimum egy ostoba pic sa.Szüleid nevelési modszerei rosszak de ha én élnék egy fedél alatt veled lehet én is ide jutnék
2016. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom nem véletlenül találták ki ezt modszert mert nem segitetetek ,illetve rendet sem tartotatok magatok szobájába

Ha kiviszed szo nélkül szemetet amikor neked kell ,és elpakolod magad után dolgaidat és szobádbol is kidobod szemetet,akkor nem lesz mit kidobni apádnak .nem kértek sokat.

2016. máj. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Szokj le róla! Nem lesz jobb semmivel sem! Meg amúgyis az megmarad meddig,és gondolom nem szeretnéd ha mindenki kérdezgetné hogy miért csináltad. Az én szüleim is ilyenek,de én inkább csendbe maradok és bemegyek a szobába,de nekem még rosszabb a kapcsolatom velük,nem is beszélünk hetek óta egy szót sem.
2016. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Imádom, hogy ha valaki segítséget kér, az egyetlen dolog, amit tenni tudunk, az az áldozathibáztatás. Ne aggódj, kérdező, azért írják, mert ezzel megnyugtatják saját magukat, hogy egy ideális világban élnek, ahol a büntetés mindig jogos és megérdemelt, kivéve persze, ha velük történik.

Jó ötlet lenne a nagymamádhozenni, de hazahozathatnak, ezt jobb, ha tudod. Ha van olyan tanár a suliban, aki bír téged, akkor próbálj meg vele beszélni. A vagdosást előbb-utóbb (inkább előbb...) észreveszik, és akkor bajban leszel.

2016. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!