Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet a kollégiumra? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni, hogy Ti hogyan vennétek rá a szüleiteket, hogy koleszbe mehessetek.

2016. máj. 14. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Hát én nem tudom miért akarna bárki is önszántából kollégiumba menni, de mond azt, hogy így olcsóbb :D
2016. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Miért akarsz kollégiumba menni? Nem tudod őszintén megindokoli, muszáj valami mesterkélt dologgal előállni?
2016. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 valaki54321 válasza:
82%
Én úgy, hogy megmondanám neki miért szeretnék koleszos lenni és hogy úgy sokkal könnyebb lenne suliba járni, többet tudnék tanulni, nem kéne utazgatnom minden nap, és azt is megmondanám a szüleimnek hogy vigyázni fogok magamra, nem csinálok semmi hülyeséget. Meg hogy ott lesznek a barátaim...stb de hogy miért akarsz koleszos lenni, azt csak te tudhatod.
2016. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Csak te tudod h miért akarsz kollégista lenni
2016. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én perpill arról akarom meggyőzni a szüleimet, hogy kiírassanak a koliból. Hidd el, nem olyan jó az. De felhozhatod érvnek talán, hogy önállóságot tanulnál, és a tanuláshoz könnyen segítséget kaphatsz. :)
2016. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A kollégium mellett szóló legnagyobb érv általában az, hogy nem kéne hajnalban kelned, nem kéne órákat utazni és este is több időd lenne tanulni és pihenni.


De a körülmények ismeretével jobb tanácsokat is adhatunk.

2016. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 sztrecskó ***** válasza:
100%

Mert a koliban megtanulsz másokkal együttélni, alkalmazkodni, együtt tanulni.

Ha olyan helyre mész, akkor felhozhatod érvnek, hogy nem leszel ettől még nagyon elengedve, nem kell féljenek hogy elkallódsz...

Vagy hogy sokkal kényelmesebb, mert közelebb van a suli...

Mi a helyzet, nem írtad meg!

Gimi/Egyetem? Oda jársz, vagy oda akarsz? Szüleidnek mondtad már egyáltalán, hogy szeretnél, vagy még csak erőt gyűjtesz rá?

Nehéz ám így tanácsot adni!

2016. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 sztrecskó ***** válasza:
62%
Én sokat laktam koliban, szerintem csúcsszuper :)
2016. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden a szobatársakon múlik.
2016. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Én egy sz*r koliban kezdtem, onnan kirúgtak, majd pár hónapig bejárós voltam, faluból, 60 km-ről - ebből 5 biciklivel... fincsi volt. Aztán kövi év elején átkerültem egy sokkal lazább koleszba, ahol végigbuliztam 3 évet. ;) A tanulmányaimon ez annyira nem látszott meg, mert már elsőben is sikerült toronymagasan alulmúlni az elvárásokat. :D Mondjuk azóta egy generáció felnőtt, gondolom ma már más a helyzet.
2016. máj. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!