Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet még valamit tenni közel...

Skorpió87 kérdése:

Lehet még valamit tenni közel a 30-hoz ezügyben?

Figyelt kérdés
A szüleim szép férfit szeretnének nekem. A külsőséggel foglalkoznak, közben pedig a belső tulajdonságokkal, értékekkel kellene. Szerintem többek között nem a külsőség, vagy a kor a fontos, hanem , hogy az adott férfi szeressen és igyekezzen korrekt lenni. Szerintem totál nem helyénvaló a mai napig hallgatnom, hogy ki lenne hozzám való, főleg úgy hogy 6 éve élettársam van. Mondjuk mindig el voltam nyomva, valószínűleg már késő bármit is tennem, ez már így marad. De nagyon nyomasztó és nem tudom magam felnőtt nőként kezelni !
2016. máj. 22. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy már most felnőtt nőnek kell érezned magad, mert élettársi kapcsolatban vagy a pároddal. Önállósultál. És ez már azt jelenti, hogy saját lábadon vagy.


Innentől: meghallgathatod őket, de a te döntésed, hogy elengeded a füled mellett, amit mondanak, vagy fennakadsz.


Én már rájöttem, azért szülők, hogy mondjanak. Én már elengedem azt, amit el kell engednem.


(És megjegyzem, elég jó a kapcsolatom anyámmal)

2016. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nem is vitatkozom velük, mert felesleges lenne. Csak inkább megragad bennem a mondottak. Sajnos hiába élek külön, anyagilag totál padlón vagyunk. Így FÜGGÖK SAJNOS ANYUMTÓL anyagilag. Mivel viszonylag gyakran járok hozzájuk, így ki vagyok szolgáltatva és gondolom úgy érzik, hogy jogot formálhatnak, hogy "beszóljanak". Tudom mit kellene tennem, önállóan megélnem és talpra állnom, de a mai világban iszonyú nehéz. Köszi a hozzászólást :)
2016. máj. 22. 00:42
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Ne haragudj kérlek, hogy csak ennyire röviden válaszolok a tulajdonképpeni kérdésfeltevésedre, de éppen könyvet írok és ebből ha valaki nagyon belejön, akkor sokkal nehezebb kiszakadni mint ahogyan azt még az elején gondoltam. Ugyanakkor nem állhatom meg, hogy mégis ne válaszoljak néhány mondatban. Ne aggódj egyetlen percig sem, a hiba nem a Te készülékedben van! Most voltam a hétvégén Németországban, a vonatomra (igen, vonattal mentem, mert jól esett) Bécsben felszállt három 14 éves elsős gimnazista fiú, akikkel ha jól emlékszem Salzburgig kellett megosztanom a fülkét. A fiúk perfekt beszéltek angolul, tök egyedül utazgatnak ide–oda (akár külföldre is) ráérős idejükben, s ameddig én kifelé bámultam az ablakon, Ők osztrák létükre angolul a kommunizmusról folytattak parázs vitát. Szóval csak ennyit az önállóságról, ahogy mostanában pesti tájszólásban mondani szokás. Mi magyarok ilyenek vagyunk, nem lázadunk fel még akkor sem ha szíjat akarnak hasítani a hátunkból, hanem eltűrjük a verést, a megaláztatottságot, az elnyomást és a rabszolgaságot. Ha egy hülye kormány azt mondja, hogy nesze itt van egy narancs és kuss, akkor mi örülünk mint majom a farkának és kussban maradunk, akkor is ha közben még vernek is. Meg tudom érteni azokat aki külföldre menekülnek, én is megyek hamarosan, nagyon remélem. Amikor hazértem rögtön majdnem sírva is fakadtam. Felszálltam egy csillogó–villogó, modern nemzetközi főpályaudvaron normális emberek között és leszálltam a Keletiben ami leginkább egy rothadó nyomortelep disznóóljára hasonlít! Börtönországban élünk, Magyarország egy hatalmas börtön ahol csak két dolgot lehet: engedelmeskedni és kussban maradni. Teljesen meg tudlak érteni, hogy ennyire borúsan látod a jövő, én is úgyígy vagyok vele. Én 34 éves vagyok, de már annyira elegem van mindenből, hogy már öngyilkos is akartam lenni. El kell innen menni, amilyen gyorsan csak lehetséges. Annyira jó volt látni, hogy más országokban normális emberek élnek, komolyan mondom gondolkodtam rajta, hogy már most ott kellett volna maradnom így teljesen egyedül is akár, mert mindössze néhány hónap alatt normalizálódhatna az életem egy barátságos, szabad és normális országban! Ja igen, még egy rövid története: ahová beültem ebédelni, ott összefutottam két kiküldetésben lévő Google alkalmazottal. Csak úgy leültek az asztalomhoz egy vidám, jókedvű német lány társaságában. Csak azért mert látták, hogy egyedül ebédelek. És beszélgettünk mindenféléről. Há kiderült, hogy Magyarországon is voltak pár héttel ezelőtt de amit meséltek azt itt nyilvánosan le sem merem írni mert félek Döbrögiék egyből bekaszniznának hazaárulásért. Szóval megvolt a véleményük Magyarországról és azt senki nem teszi zsebre. Magyarország nem csak egészen Európa, de lassan már a komplett nyugati világ szégyene, ezt követően már nem mertem megmondani sehol sem, hogy magyar vagyok. Inkább az mondtam, hogy lengyel vagyok, mert lesült volna a pofámról a bőr, ha kiderült volna, hogy honnan jöttem. Magyarokkal is összesen egyszer találkoztam, akkor is ordítottak mint a vadállatok, pedig csak egy élelmiszerüzletben álltak sorba. Szerencsém volt, mert elég messze tudtam kerülni tőlük, de mindenki más is erre törekedett ahogyan láttam... Egyszóval nem a Te hibád, a társadalmunk ilyen és ezen egyelőre úgy látszik nem lehet változtatni...
2016. máj. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet keresel jobb munkát hogy ne fügj anyukádtol.másik dolog egyik füleden be másikon ki ha olyat mond .
2016. máj. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Probald elviselni valahogy, ha mar nem fuggsz tole, elmondod a velemenyed... :) addig kitartas! Parod mit szol amugy??...

3.nak: eg ovjon az ilyen okoskodo, szof*so emberektol...

2016. máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
:( Bocsánat, de ez nagyon szomorú, a 1900 évek elején éltek így a nők. Miért nem állsz a lábadra, miért kell harminc évesen is anyucitól függeni? Legyél végre felnőtt nő, illetve fogad el, hogy te élsz a pároddal nem ők.
2016. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem inkább az a bajuk, hogy még az élettársaddal együtt se jösztök ki anyagilag?

Ez hogy lehet?

Az még hagyján hogy 1 fizetésből nem jössz ki, megesik... főleg a mai albérletárak mellett.

Na de hogy ketten, megosztva a költségeket sem?

Persze hogy gyerekként kezelnek ha még annyira se vagy felnőtt hogy magadat ellásd...

Rendezd ezt és aztán várd hogy megértsenek!

2016. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

1. ha magadat sem tudjáTOK ellátni, mit vársz? Egyáltalán ez hogy a viharban lehet, mikor - elvileg - ketten! kerestek? Vagy a párod, vagy te elb.xod a pénzeteket.

2. engedd el a füled mellett - én maximálisan apámtól függök, de pont les.rom, ha ostobaságokat beszél. Már le sem állok vitázni vele, mert más az értékrendünk. Ami neki fontos (unoka, szülés), az nekem nem, de ami nekem az lenne (külföldi munka),az őt hagyja hidegen. :) De nem akadunk fenn ezen, próbálunk kompromisszálni.

3. addig marad így, míg hagyod! Mondd meg kerek perec, hogy ha nem tűnt volna fel nekik, van kedvesed, és szálljanak ki a magánéletedből... ja, hogy akkor magatokra maradhattok? Ez benne van, de valamit valamiért.

2016. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
#5: Ez aztán egy igazán művelt és érett ember hozzászólása volt, pontosan az ilyen emberek miatt kell a többi magyarnak szégyenkezni akkor, ha külföldre mennek. Pontosan erről beszélek: ha valaki olyat mond ami nem tetszik, az rögtön "szófosó", pedig csak az igazságról beszéltem. Itt már megszólítani sem szabad, mert azon befenyítenek és veréssel kecsegtetnek. Ez a birkaszellem, de inkább idióta egysejtűelmének mondanám. Ennyi ostoba ember még feketeafrikában sincs, egyeseknél még a bantunégerek is sokkal műveltebbek, illemtudóbbak. "Fosni" szerintem te szoktál a bőgatyádban és utána gondolom jóízűen ki is kanalazod a saját termékedet a lepragödörből.
2016. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

már ***megszólalni*** sem

mert ***azonnal*** befenyítenek

2016. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!