Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérdezzem meg? 12,5/L

Hogyan kérdezzem meg? 12,5/L

Figyelt kérdés

Annyi,hogy már szeretnek melltartot, gyantaztatni a lábam és szemoldokot szedni.

Igazabol mar tavaly nyár óta borotvalom a lábam és a honaljam.mivel eleve nagyon fekete volt a szorom és muszalynak ereztem. Erre csak annyit mondott hogy miért borotvalkozok? Mondtam hoyg én nem😂aztán elmentem.

Már elegem van ezért szeratnem gyantazni a lábam. Persze kozmetikussal.

Uncsim egyszer kiszedte a szemoldokom mert 2cm széles vicc nélkül. Erre anyám leorditott 😒 Ezért meg szeretném hoyg szedje akár kozmetikus vagy barki.

Aztán melltarto. Na kaptam karacsonyra melltartot ami amúgy már kicsi és szivacs sem volt benne meg semmi. Azóta csak toppokat vesz mióta kinoltem. A 60As az kicsi mivel magam probaltam és nagyon kicsi volt rám. Szoval szeretnek egy újat.

Anya amúgy elfog vinni kozmetikushoz pattanasokkal.

Szoval hogy hozzam fel neki a témát?

Egyébként nemsokára 13leszek 😊



2016. máj. 29. 17:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én is kb. a te korodban kezdtem az ilyesmit, mondjuk nekem is nagyon vastag szemöldököm volt, de csak 18 éves koromban kezdtem el szedni.


Gondolom anyukád is szedeti azért a lábát, mert ha neked sötét a szőröd, neki is. Beszélj vele, hogy kellemetlenül érzed magad, meg mások is szedetik, és nem szeretnéd ha emiatt kinéznének, vagy csúfolnának, meg egyáltalán... Kérd meg, hogy vigyen el a saját kozmetikusához (ez velem is így volt anno) hogy gyantázza le a lábadat (nekem pl. első alkalommal csak térd alatt lett gyantázva, mert akkor volt először, meg akkor még érzékeny a bőröd, nincs hozzá szokva, stb.).


Mondjuk mostanában már nem szoktam kozmetikushoz járni, max. a lábammal, mert ha eléggé gyakran epilálod pl. a hónaljadat, mondjuk hetente, akkor csak egy kicsit nő még ki, könnyebben ki tudod szedni magadnak és nem is fáj annyira. És a hónalj pl. tipikusan egy ilyen felület, amit viszonylag sűrűn szokott az ember szedni, mert óhatatlanul is látszik, ha kicsit már megnőtt, stb.. (A lábad ugye télen senki sem látja.)


A szemöldöködet szerintem ne szedd nagyon, én is amióta szedem magamnak, csak kicsit szedek belőle, hogy egyenes legyen a vonala, az ívén ne változtass. Youtube-on egyébként van egy csomó videó erről is, hogy hogy szedd, meddig és merre és miként. De ha engem kérdezel, elég ha csak középen szeded ki (nekem is vastag volt és összeért), hogy ne érjen össze.

Ha jobban ki akarod szedni, akkor csak apránként. Mindig egy ici-picit szedj csak, akkor kisebb az esélye, h nagyon elrontod: tehát nem tudod látványosan elrontani és könnyebben visszanő.


A melltartót meg beszéld meg anyukáddal. Mondd meg, hogy úgy gondolod, hogy talán jobb lenne az, meg átlátszik, és kellemetlen: ne értse félre, nem akarsz push uppos melltartót, csak hogy nézzétek meg, mi a méreted, és 1 vagy 2 (hogy amíg az egyik mosás alatt van, akkor is legyen) push up nélküli darabot vegyetek, hivatkozhatsz rá esetleg, hogy a többiek közül is van, akik olyat hordanak. Ami van neked, az kicsi, kényelmetlen, nyom, fáj tőle a melled. Ha zömmel világos ruhákat hordasz, akkor célszerű világos színűt választani (bőrszínű vagy fehér), ha sötétet, akkor feketét.


Meg az utóbbi időben találtam egy webshopon egy igen jó árban lévő terméket, ami arra szolgál, hogy ha mondjuk nyáron olyan felsőt veszel fel, amiből mondjuk kint van a hátad, vagy kilátszana belőle a melltartó pántja, akkor jó (mondjuk rendszeres vagy hosszan tartó használatra nem jó, csak ha van olyan felsőd, ami alól kilógna a melltartó, mert a bőröd nem tud lélegezni alatta):

[link]

2016. máj. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok továbbra is, csak még annyit, hogy a borotválást nem javaslom, mert tényleg erősödik azért tőle a szőröd (párszor borotváltam és tapasztaltam a különbséget, h milyen ha gyantázod, milyen, ha borotválod és milyen ha epilálod - van köztük különbség), illetve nekem a borotválástól sok helyen benőtt a szőröm a bőröm alá, úgy kellett tűvel kipiszkálni, mert idővel be is gyullad, szóval azért ezzel vigyázz.
2016. máj. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek 😊 ment a zöld kéz 😊
2016. máj. 30. 01:50
 24/35 anonim ***** válasza:
94%

utolsóelötti: Nem erősödik tőle, ez csak tévhit. Miért erősödne?? A szőr maga halott, az "élő" része a bőr alatt található tüsző, amit nem befolyásol, hogy kívülről milyen hosszúságúra hagyod. Ennyi erővel párszor leborotválom a hajam, és máris dús oroszlánsörényem lesz? Ez nem így működik. Erősebbnek tűnik, mert nem kitépi, hanem elvágja a szőrt, így ez a "vastag" töve nő tovább. Egy idő után elvékonyodna az is. A másik oka pedig az, hogy sokan a serdülőkor tájékán kezdenek el szőrteleníteni, amikor amúgy is megerősödik a szőrzet.

Persze most jön majd mindenki, hogy de ő 40 évesen borotvált életében először, és egy szál szőr helyére 5 fa nőtt vissza, de semmilyen tudományos kutatás nem támasztja alá, hogy a borotválás erősítené a szőrzetet.

2016. máj. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
20%
12 évesen mit keresel hajnali kettőkor a neten?
2016. máj. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Hát azért voltam rajta mivel folkeltem éjjel😂😂😂
2016. máj. 30. 13:45
 27/35 gömbicica ***** válasza:
15%

sem értettem, miért kell már ilyen fiatalon megfelelési kényszerrel élni? :(

kiszedem a szemöldököm, mert más is, és mit szónak ha az enyém más?

gyantázom a lábam, mert megszólnak.

kilátszik a mellbimbóm, jó ég!!! gyorsan vegyünk rá melltartót.


TE egyedi vagy, és ugy vagy jó, ahogy vagy. ne akarj a nyájhoz tartozni :( :( marajd egyedi. igy sokkal vonzóbb leszel.


Ma már minden nő lassan egyforma lesz :( csak azért, mert elvárás :(


ééééés! mondanék Neked valamit. igaz nem került szóba.

a dezodorálást oldd meg lehetőség szerint aluminium mentes dezodorral!!!!!


kimutatott tény sajnos, hogy a dezodorok elterjedésével arányosan nőtt a mellrákosok száma :(

2016. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Nem akarok olyan lenni mint a többi. Már amúgyis teljesen kulombozok a többiektől. A szemoldokom meg csak nem akarom hogy egy dzsungel legyen..
2016. máj. 30. 17:06
 29/35 anonim ***** válasza:
77%

Kedves gömbicica

A csordaszellem, és az alap igényesség és higiénia elsajátítása két külön dolog.

A kérdező nem hajatfesteni meg sminkelni akart, hanem ápolt küllemet, ami ennyi idősen már szükséges.

2016. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 gömbicica ***** válasza:
10%

kedves 29-es. igy kezdődik. -tapasztalat!-

csak egy kis szemöldök, csak egy kis mükörmös, tetoválás, piercing, hajfestés, ma egyenes, holnap már göndörebb......


aztán már át is formálódik az ember.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne legyen ápolt, dekorativ az ember!


a fiuknál is divat már a csupasz bőr :( stb.

teljesen elnőiesednek :(


Vannak, akik a természetesség hivei.

2016. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!