Normálisak a szüleim?

Figyelt kérdés

Úgy viselkednek, mintha utálnának. Az apám diekt kötekszik velem állandóan, pl. este olyan meleg volt, hogy mire felkeltem, tiszta izzadt voltam, ezért le mertem zuhanyozni. És nálam a zuhanyzás kb negyed óra, de amúgy mindig elzárom a vizet is, mikor behabozom magam. Ez meg kitalálta, hogy ő hallotta, hogy fél 6-tól negyed 7-ig zuhanyoztam, közbe már 6-kor rég lent voltam. És kitalálta, hogy mostantól minden reggel ő fog felkelteni és végignézi, ahogy fogatmosok, aztán felöltözök, hogy nehogy zuhanyozni tudjak.

Meg nem volt itthon semmi normális kaja, csak ilyen száraz kiflik, meg valami parizer, aminek tegnap járt le a szavatossága, ezért a pékségben akartam venni valamit, ő viszont direkt, amiért nem csináltam az itthoni romlott parizerből szendvicset, elvette a pénzemet, hogy ne tudjak enni egész nap.

Ez normális? Ezért már feljelenthetném?


2016. máj. 30. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom csórók vagytok és valahogy próbálnak kijönni a kevés pénzből hónapról hónapra, te meg csk szórod azt és még neked áll feljebb... Én is ilyen voltam, magamra ismerek a leírásodban... Majd felnősz és hálás leszel mit össze nem szenvednek azért, hogy neked ilyen kényelmes legyen...
2016. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Azért annyira nem nagy probléma ez, hogy feljelentsd őket. Már csak azért sem mert kiröhögnének. Inkább ülj le velük megbeszélni a dolgot.
2016. máj. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Persze. Sőt, el is költözhetsz és eltarthatod magad egyedül.

Mi a jó ég van a mai kolkokkel?????

2016. máj. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Az lenne az igazságos, hogy ha a szüleid is el tudnák mondani a maguk szemszögét. Mert ez így elég undorító, amit művelsz.


De tudod mit? Jelentsd fel őket. Megérdemelnéd, hogy kiemeljenek a családból és berakjanak egy nevelőintézetbe, hátha rájössz magadtól, hogy jó dolgod volt. Igaz, onnan már nincs visszaút, de hát a 18 éves kor biztos hamar el fog jönni.

2016. máj. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Az oltozest nem nezheti vegig... fogmosasban nincs semmi, bar azt sem ertem, de amikor meztelen vagy azt nem kovetelheti, hogy vegignezhesse...meg reggel azert tenyleg legalabb mosakodni kell, nem lehet budosen elmenni suliba... ahhh szendvicseket fel lehet azert turbozni kicsit... kis vaj a parizsi ala, paprika ra, egy csik sajt aztan teljesen jo az :D
2016. máj. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom kiscsaj vagy. ez esetben pár éven belül neked egy dúsgazdag 60+ öregember lesz a "szerelmed", Vajna Timinél is így kezdődhetett kb :)
2016. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Nekem semmi nem utal ebből arra, hogy utalnának. Abnormálisan takarékosak. Vagy azért, mert rászorultok vagy azért, mert a vérükben van.

Egy napja lejárt felvágott még határeset. Lehet jó, de lehet romlott is. Állag alapján érdemes eldönteni. Ha romlott, nyilván nem kell megenni. A száraz(abb) kenyérfélét még egy kicsit meg lehet próbálni "feljavítani", akár melegítéssel (de akkor azonnal meg kell enni), akár pirítással, akár jó bundáskenyérnek - mondjuk egyiket sem tudod elvinni a suliba.

Hány éves vagy? Nem tudsz vállalni némi diákmunkát? Csak, hogy egy minimális zsebpénzed legyen. (Úgyis jön a nyár.) Tudom, nem az lenne a "normális" megoldás, hogy diákmunkából vegyél "normális" ennivalót, de figyelembe véve a lehetőségeidet, ez tűnik a lejárhatóbb útnak.)

2016. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem azért de mi a tökömet csinálsz negyed órát a zuhany alatt? Én öt percet vagyok ott maximum, ez alatt bőven meg lehet mosdani tisztességesen. Nekem lelkiismeret furdalásom lenne ha negyed órán keresztül folyatnám a vizet, és nem a pénz miatt.
2016. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Én negyed óra alatt lezuhanyzom hajmosással együtt, megborotválkozom, és levágom a körmeimet.
2016. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Mi van veletek emberek?

Miért kell mindig a szülőket védeni itt? Most komolyan akkora probléma, hogy szerencsétlen gyerek úgy döntött lezuhanyzik és, hogy venni akart magának kaját? Komolyan normális szerintetek, ha valaki ennyit sajnál a gyerekétől? Szar gyerekkorotok lehetett ezek szerint, sajnállak benneteket.

Persze a feljelentés szerintem is erős túlzás, és nyilván kiröhögnék emiatt a rendőrségen, de azért nehogy már az apukának legyen igaza ebben. Szomorúnak tartom, hogy tényleg vannak olyan szülők, akik ilyen alapdolgokat (fürdés, étel) sajnálnak a gyerekeiktől. Természetesen a kérdező meg lett volna a zuhanyzás és a reggeli nélkül is, de most komolyan, emiatt parádézni?

2016. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!