Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek erre lehet valami...

Szerintetek erre lehet valami megoldás? Évek óta ezen megy a vita.

Figyelt kérdés

Napközben egyedül vagyok itthon. A lakásban bent nagyon fülledt a levegő, ezért kinyitom a szobámban az ablakokat, hogy szellőzzön. A meleget szeretem, azzal nincs bajom.

Anya viszont minden nap veszekszik velem emiatt, hogy meleg van a lakásban mire hazajön, mert "beengedem a meleget".. Egyrészt kb 2-3 fok különbség van, meleg van csukott ablakoknál is, másrészt épp olyan este 6 körül, mikor ő hazaér, akkor ha szellőzne tovább a ház, akkor szépen lehűlne estére, de ő azonnal becsuk minden ablakot, így persze hogy meleg van estére. Mert hogy este nem lehet nyitva az ablak, mert bejönnek a bogarak.

Szóval tudtok ilyen helyzetre megoldást, hogy nekem ne kelljen az állott levegőben ülnöm idebent, neki meg ne legyen az a kínja, hogy meleg van este?


2016. máj. 31. 22:25
1 2 3
 21/27 Egyenes út ***** válasza:
0%
Menj ki a friss levegőre!Gondolom egész nap a gépet nyomod..
2016. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Akkor van igaza anyukádnak, ha van redőny...

Ha meleg van már, mikor becsukom az ablakot, és lehúzom a redőnyt azon az oldalon ahol épp süt a nap, akkor 4-5 fokkal hüvösebb a lakás! Ahol viszont nem süt a nap, ott mindig nyitva, persze szúnyoghálóval, de így legalább van oxigén.

És lámpaoltás után minden kinyit.


Redőny nélkül értelmetlen az egész, mert a nappalin pl 3db hatalmas ablak van, ha csak becsukom, redőny nélkül iszonyat meleg van egy óra alatt még télen is...


Plusz azert még nincs is olyan nagy meleg még azért, így valószínűleg anyukádnak se ez az igazi baja. Felteszem ha este 6kor ér haza, végiggürizte a napot, utálja a világot, és rajtad csattan.


De mi lenne ha kipróbálnád, hogy egyik nap kiszellőztetsz reggel, mondjuk 20p., aztán becsuksz mindent.

Ha levegőre vágysz, kint van ám egy csomó ;)

Este ugyanúgy prüszkölni fog, hogy miattad van meleg, és akkor tájékoztathatod :)

2016. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Egész évben így csinálom, hogy reggel szellőztetek egy 10-20 percet, aztán becsukom, csak ilyenkor nyáron nagyon fülledt bent a levegő. Igen a gépet nyomom egész nap, mert kell a tanuláshoz.

Miért lenne apa papucs? Kettejüké a ház, ugyanannyi joga van anyának is megmondani, hogy mit változtassanak, ez esetben mondjuk kár, mert marhaság amit mond, de sajnos ez van. Azt mondta ha rakunk fel akkor leszedi.

Éjjel villanyoltás után az én szobámban nem lehet szellőztetni, mert a kapubejáróra nyílik az ablakom ahol egész éjjel torkaszakadtából üvölt a 3 kutyánk, és nem tudok tőlük aludni ha nyitva az ablak.

Amúgy mikor én értem haza este 5-6 körül úgy, hogy nem volt senki otthon és zárva volt minden, akkor is dögmeleg volt, meg mellé levegőtlenség is, komolyan nem értem az miért jó..

2016. jún. 2. 09:31
 24/27 anonim ***** válasza:

"Kettejüké a ház, ugyanannyi joga van anyának is megmondani, hogy mit változtassanak, ez esetben mondjuk kár, mert marhaság amit mond, de sajnos ez van. Azt mondta ha rakunk fel akkor leszedi."

Akkor ugyan annyi joga van apukádnak is felrakni a szúnyoghálót és ráparancsolni anyádra, hogy hozzá ne merjen nyúlni. Nem is tudnék létezni háló nélkül, ha csak úgy nyitva van az ablak napközbe a legyek nem mennek be?

2016. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Most a napokban újra ezen megy a vita, épp most is üvölt velem a szomszéd szobából, pedig most aztán nem jön be meleg......
2016. júl. 6. 18:09
 26/27 anonim ***** válasza:
70%

Már bocsánat, de elég életképtelen szüleid vannak, ha évek óta nem képesek felrakni egy nyomi szúnyoghálót, venni egy ventillátort vagy kicserélni a zárat a szobád ajtaján.

Anyukád meg külön hülye. Problémázik valamin, aztán az egyszerű, kézenfekvő megoldást elutasítja, mert csak. Indok nélkül. Mint egy óvodás, aki bőg, hogy elázik az esőben, de esernyő vagy esőkabát nem kell, mert csak. Azon a véleményen vagyok, hogy egy családban mindenki óhaját vegyük egyformán figyelembe, ez esetben viszont anyukád le lenne szavazva, ráadásul meg sem tudja indokolni, mi baja van a hálóval. Én a helyetekben apáddal felraknám a háló(ka)t, aztán kész.

2016. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szúnyogháló.
2016. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!