Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fogalmam sincs, hogy mit...

Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, van bármi tippetek? Menjek a gyámügyhöz? Bíróságra? (Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú)

Figyelt kérdés
49 éves férfi vagyok. 6 éve az interneten ismertem meg egy nôt, akivel párkapcsolatban éltem budapesten. A nô 39 éves most és túrkevérôl származik. Felköltözött hozzám Pestre, és 3 éve született egy lányunk (nem tervezett gyerek volt). Van egy másik lányom is aki már 16 éves. Az exfeleségemnek 20% gyerektartást fizetek. A mostani exbarátnôm egy munkakerülô, 6 éve nem dolgozik, inkább a nyugdíjas édesanyját küldte el dolgozni. A gyerek nem szobatiszta, és azt mondták az orvosok, hogy beteg a gyerek, de szerintem csak a nô elnevelte. A gyámügyhöz szeretnék fordulni, hogy elvegyék tôle a gyereket és nálam legyen, mert már most ellenem neveli a gyereket. Azt mondta, hogy nem vihetem el a gyereket (mert ô visszaköltözött) és soha nem fogom látni. És a pénzzel sincs megelégedve amit adok neki (40000 forint), pedig a számláját is én fizetem, és az anyja telefonszámláját is. Nem tudom mihez kezdjek, hogy oldjam meg a dolgaimat.

2016. jún. 2. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Először is köss alkut. Kizárólag akkor fizetsz, ha eleget tesz a szülöi kötelességeinek és láthatod a gyereket. Ez fair ajánlat. Ha nem megy bele, beszélj egy ügyvéddel. Ö több információt tud adni, mint itt bárki.
2016. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Eszter76 ***** válasza:
73%

Először is keress egy ügyvédet. Lehet, hogy nem kell a gyámügy, elég lehet egy "sima" gyermekelhelyezési per. Ha indokolt, akkor az gyorsabb, és manapság már nincs előnyben az anya - 3 év fölött pláne nincs.


Másodszor is, te maradj "jó". Vagyis bármit csinál az ex, te tartsd be a játékszabályokat. Azaz fizess. A 40.000,- Ft rengeteg, de gondolom, a gyerek érdekeit tartod szem előtt. Annál több nem kell. Annak viszont legyen nyoma! Semmiképp se készpénzben add neki oda! Vagy banki átutalás legyen, vagy ha esetleg az exednek nincs számlája vagy nem adja meg, akkor add föl rózsaszín postai utalványon - és őrizd meg a cetliket!


Olyan nincs, hogy a gyereket nem láthatod - láthatást már a gyermekelhelyezési per előtt simán kapsz! Ebben is tud segíteni az ügyvéd, hogy hogyan.


Olyan, hogy elneveli valaki a gyereket nagyon ritkán fordul elő. Szóval ennek eldöntését inkább bízd az orvosokra szerintem.


Vigyázz, hogy mit mondasz! Ne az ex legyen a "rossz", hanem te legyél a "jó" - óriási különbség. A gyereknek semmiképp se mondj rosszat az anyukájáról (vagy bármilyen más anyai ági rokonáról). Folyamatosan keresd a gyereket! Hívd rendszeresen legalább telefonon, akkor is, ha esetleg nem beszél veled! Egy ilyen pici gyerek még nem érti, hogy mi a helyzet, simán lehet, hogy rossz ráhatás nélkül sem akar veled telefonon beszélni - ő csak annyit érzékel, hogy apa most nincs vele.


Mindig nézd a gyerek érdekeit! Kitartás!

2016. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze menj bíróságra ès keress egy jó ügyvédet. Viszont a gyerektartást azt fizetni kell attól,hogy nem láthatod a gyereket. A kettőnek nincs köze egymáshoz.
2016. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Kérd, hogy nálad helyezzék el a gyereket. Minden számlát, bizonylatot megőrizni, felmutatni. Te képes vagy normális körülményeket biztosítani a gyereknek, ő nem. A gyerektartás nem azért jár, hogy az Anya otthon üldögéljen. Azt a pénzt a gyerekre kell költeni. Nem is csoda, hogy keveslni, hiszen valószínűleg elvárja, hogy az ő személyes költségeit is te vedezd. Bírom az ilyen pénzéhes, ingyenélő lusta nőket!!! Felmegy tőlük a pumpám.
2016. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

ja mert az 5 éves férfi majd szobatisztaságra tudja nevelni a gyereket...

te csak nem akarsz 2 gyerektartást fizetni

mért kel 40 felett össze1aszni egy kölyköt

2016. jún. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

nincs igazad, mint leírtam fizetek, a 40 000 forintot + gázszámláját + az ô, meg az anyja telefonszámláját. Ez úgy 55 000 forint, és ezzel sincs megelégedve, mert a másik gyerekemnek a bíróság vonja le a pénzt a fizetésembôl, ált. 70 000 forintot. Egyébként meg nem a kérdésre válaszoltál, majd ha van ötleted akkor írj kérlek.

2016. jún. 3. 07:16
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Bíróság, gyermekelhelyezesi per. Mondjuk szinte esélytelen, hogy nálad helyezzék el egy ekkora gyereket.

Tartásdij a hivatalos elhelyezésig nincs,de természetesen addig is önként fizethető. Arra viszont figyelni kellene, hogy bizonyítható Legyen, ugyanis a kérvény beadasatol visszamenőleg 6 hónapra igényelhető.

2016. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkeppen keress eloszor egy jo csaladjogi ugyvedet, aztan pedig birosag. A birosag majd megallapit egy havi osszeget, amit gyerektartaskent kell fizetned, mar ha nem itelik meg Neked a gyerektartast. Azon felul a no nem kovetelhet semmi tobbet. Nem lesz rovid lefolyasu, arra keszulj fel, de jobb most lerendezni, mint amikor mar nagyobb a gyerek.
2016. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Úristen. Azt írtad, 20%-ot von le a bíróság a gyerektartás miatt az első gyerekednek, ami 70ezer. Akkor te aztán jól keresel mit ne mondjak...
2016. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!