Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire ez a rohadt nagy féltés?...

Mire ez a rohadt nagy féltés? Ti is így féltitek a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet, hogy apám borzasztóan fél mindentől és engem is félt így nagyon de nagyon. 8-ra legyek itthon este. De napközbe is iskola után lehetőleg legyen itthon. Sose voltam egy buliba se. Igaz egyáltalán nem vágyom buliba.

18 éves vagyok. Kb egy éve van jogosítványom autóra. Vezettem olyan 20 ezer kmert. Eddig. Most meg elmennék már autóval 100 km távolságra egy barátomhoz. Azt teljesen ki van térve a hitéből hogy ez milyen veszélyes. Miért nem vonattal meg busszal inkább. Igaz tömegközlekedés is elég veszélyes lehet találkoztam már egy két furcsa emberrel...

Na de az mindegy.

Aztán hogy egyedül elmenni olyan messzire? Jaajjmi lesz. Azt mondja több szem többet lát. Igaz volt rá példa hogy majdnem friss jogosítvánnyal mentem 4 en mentünk. Éjszaka. 8 szem. Abból 6 csukva volt. Egyedül levezettem ismeretlen úton borzasztó hatalmas ködben 400 kmert egyhuzamban. Sokszor a gpst is néztem hogy mikor lesz kanyar kb. Olyan borzalmas volt a helyzet. Megoldottam. Vittem már jó pár rokont véleményük az volt hogy sokkal jobban vezetek mint anyám vagy apám. Akiknek 30 éve van jogsijuk. És ez szerintem is igaz. Ők elég sok bakit elkövetnek. Bátyámat vittem vizsgára 80 kmre tőlünk. Anyámnak el kellett jönnie. Mert meg ketten se menjünk. Következő vizsgájára is vinnem kell. Anyám nem bír jönni. Ezért apám még kivesz egy szabadnapot is hogy elkísérjen minket.

Apám minden nap kb 4 órát tvzik. Ez tartalmazza az RTL klub híradót minden nap. Semmi pénzért ki nem hagyná. Megnézi a rengeteg balesetet. Tele beszélik az ember fejét. Tvt egyáltalán nem kéne néznie az embernek szerintem.

És így borzasztóan be van fásulva apám. Nem tud elképzelni semmi egyéb szórakozást. Ha elmentem mégis valami esti programra. Addig ő nem alszik ameddig haza nem értem. Akár éjfélig is vár. Igaz másnap hajnalba megy dolgozni. De annyira aggódik. Pedig hoznak visznek. Nem sétálok egyedül az utcán éjszaka. És ennyire fél. Rengeteget tudnék még mesélni de ennyi elég lesz.

Ti is ennyire aggódtok a gyereketek után? Aki valójában már felnőtt papír szerint? Vagy a ti szüleitek is aggódnak ennyire? Én másoknál nem igazán tapasztaltam még ekkora féltést meg aggódást. Mit lehetne ezzel kezdeni?

Menni fogok dolgozni hamarosan. De délutáni műszakba tudnak csak felvenni. Hajnal 1 körül fogok hazajárni..nem fog aludni fél éjszaka? Azt utána meg kel hajnalban fél 5-kor.

Másik nagy hóbortja még a pénz. Jajj ne aurózzunk sokba kerül. Meg lett véve egy autó újonnan. 10 éves azt van benne 100 ezer km. Jajj mi lesz ha eléri a szervizelési kmert. Meg jajj most ez a 200 km 10 ezer forintba kerül. Minek megyek el meg jajj mi lesz a program meg mit csinálunk. Meg vonattal busszal fillérekből megjárom. Ha valóban jó volna a tömegközlekedés elmennék azzal. Nincs bajom a tömegközlekedéssel mert 3 éven keresztül napi 150 kmert vonatoztam iskolába oda vissza. De autóval 100 km. Tömegközlekedve meg 160-170 km. 3-szori átszállással. És 5-6 óra utazás. Autóval másfél óra körül van. Vonat busz az 2500 körül. Autóval üzemanyagit számolva 4000Ft. Nem az ő pénzükön mennék. Sok spórolt pénzem van és egy hónap múlva kezdek dolgozni. Eddig kaptam.az ösztóndíjat. Mindent magamnak fizetek.


2016. jún. 2. 20:38
1 2
 11/15 dellfil ***** válasza:
36%

Ha nem túlzol, akkor nagy baj van a faterral. Sürgősen pszichiáterhez kellene vinni...

Csak az a baj az ilyesfajta elmeroggyanásban, hogy aki ebben szenved egyáltalán nem ismeri föl a betegségét. Ha felhívják rá a figyelmét, akkor hevesen tiltakozik és tagadja, hogy nem normális amit csinál. Ő teljesen természetesnek veszi viselkedését és azt hiszi más szülők is ilyenek. Őszinte részvétem... :)

Bocsesz, de azt hiszem egyetlen esélyed a menekülés.


dellfil

2016. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
21%
szerintem meg aranyos az apukád, ő ilyen típus, nincs semmi baja, mint ahogy azt az előző agyatlan írta... Mond el neki, hogy akár egy cserép is a fejedre eshet fényes nappal az utcán sétálgatva, ha ez van megírva a sorsodban, nem tudsz mit csinálni. Nem zárkózhatsz be a lakásba egész életedben.
2016. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12-es. Ez íg
2016. jún. 2. 22:47
 14/15 A kérdező kommentje:

12-es ez így igaz!

Még itthon is ezer dolog érhet. Igaz kevesebb mint a kapun kívül. Itthon is megrázhat az áram. Betörhetnem megverhetnek stb. Itthon se biztonságos. Leszakadhat a mennyezet... Van ezer dolog :D

2016. jún. 2. 22:49
 15/15 anonim ***** válasza:
A kérdésedben benne van a válasz is. ez az hogy lehet hogy csak papír szerint vagy felnőtt. azért mert te betöltötted a 18-at még ugyanúgy kell alkalmazkodni a szüleidhez mint ezelőtt. Tehát semmi nem változott. Egyébként nem hinném hogy ez rohadt nagy féltés kategóriája lenne. Örülni kéne hogy egyáltalán van kocsitok és tudsz mit vezetni, meg hogy jogsid is van. Nem azért hisztizni (büszke 18 évesen) hogy most nem engednek el kocsival és vonatoznod kell. Biztos túl fogod élni valahogy.
2016. jún. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!