Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyám elég érdekes...

Mit tegyek? Anyám elég érdekes dolgot akar tőlem

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy én 27 éves nő vagyok, van egy 12 éves öcsém. Én már 18 éves koromtól nem lakok anyámmal. Most két éve a párommal lakunk egy albérletben.

A lényeg az,hogy anyám kitalálta (nem megkérdezett, hanem kb közölte), hogy ő elmegy a pasijához külföldre, de ehhez az kéne, hogy nekem öcsémre kéne vigyázni EGY ÉVET, amíg ő ott rendbeszedi a dolgokat, kibérelnek lakást, talál munkát. Aztán kiviszi öcsémet is.

A terve az, hogy én a párommal odaköltözöm az ő lakásába, amiben most laknak, mivel öcsém oda jár iskolába, és utána ha ők kimentek, eladja a lakást, és a fele pénzt nekünk adja, hogy vehessünk magunknak belőle egy saját lakást. Na most,a párom Budapesttől olyan 20-30 kmre dolgozik, így is fél órát utazik oda, viszont így egy-másfél órára ugrana neki az idő, két átszállás.

Az én munkahelyemhez sincs túlzottan közel a lakás.

nem tudom mit tegyek, mert anyám ezeket nem megkérdezte, hanem erőszakoskodik, hogy ez így lesz, és hogy nekünk mennyire jó lesz. meg hogy ezt az áldozatot meghozhatjuk azért, hogy legyen egy lakásunk, mert másképp úgysem lesz.

De én ezt nem akarom, maga a hely, meg az, hogy rámsózza a 12 éves öcsémet egy évre... még ha egy két hónapról lenne szó.... :( nem tudom mit tegyek...


2016. jún. 6. 14:37
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
96%

Mi a biztosíték, hogy tartósan ott is marad anyád a pasijánál?

Bemondásra egyáltalán nem biztos, hogy a lakás eladása után valóban megkapnád az ígért összeget.

Miért nem viszi a gyereket is magával, ha már annyira van a kapcsolata a pasijával, hogy egy másik országba elköltözzön, ami, ugye nem 100 km távolság.

Gyámhatóságnál jelezni kell, te leszel jogosult minden ügyben képviselni a gyereket.

12 éves fiú egyáltalán nem könnyű eset a legtöbbször. Kamaszodik, és aki már nevelt kamasz fiút, tudja, nagy általánosságban akadnak némi gondok a mindennapok során.

2016. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
89%

Vigyáznék az öcsémre nagyon szívesen, de el nem költöznék. Iskolát kellene váltania.

Az öcsémet azért sajnálnám, hogy anyám ennyire önző...

2016. jún. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
10%
Alapjáraton is megilleti a ház eladásából a pénz ezt nem cserébe kapná,hanem jár és kész.Mármint egy normális családnál.
2016. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
96%

Én sem vállalnám el.

Mi lesz ha teljesen meglepő módon mégsem költözik ki az öcsi, és mégsem kapsz pénzt?

Feljelented hogy "Azt mondta hogy.."? Ráadásul külföldön?

Kiteszed a gyereket az utcára? Beadod nevelőintézetbe?

Esetleg szerződést íratsz?


És mi lesz ha öcsikétől hallgathatod egész nap hogy "Nem vagy az anyám!"?


Szerintem NE vállald el. Túl nagy a kockázat. Optimális esetben is túl nagy teher. Még ha egy hétre vagy ilyesmi, akkor esetleg.

2016. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 Snorri ***** válasza:
47%

12-essel teljesen egyetértek.

Én is magamhoz venném az öcsémet. Róla miért feledkezik meg mindenki? Biztosan tudja, sejti a dolgokat. Szerintetek milyen érzés lehet neki, hogy az anyja itt akarja hagyni? Szégyellheti magát, és az is tuti, hogy abból tényleg nem egy év lesz. Én intézném a családit, adókedvezményt, és mondanám anyámnak, hogy azzal is számoljon, hogy ha nem jön össze, és visszajön, akkor nem lesz hova mennie, mert lakása nem lesz, és hozzád tuti nem jön. Gondolj a testvéredre.

2016. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Snorri ***** válasza:
81%
Ja, és költözni én sem költöznék, viszont mondanám, hogy akkor írassa át öcsi nevére a lakás felét.
2016. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
37%
Ìrtad te nem akarsz méggyereket, felelősséget! Ezért nem vàllaltatom sajàtot. Okés jogos!! Élni bulizni utazni akàrmi ilyet akarsz jogos mert most vagy(tok) fiatalok. 12évesselnincs gond...Kamaszodik bàrmi nem tetszik neki " te nem vagy az anyàm" pàrod meg plàne nem lessz rà fegyelmező hatàssal, idegeit meg lehet kikészîti. Ki akarja ugyan vinni, de ha mégse jön össze , akkor itt kell középsulit kezdenie, 13éves kora körűl ezzel is el kell kezdeni foglalkozni. 12éves gyerek nem akàrmit vesz fel azt ki fizeti? Kapcsolatod is ràmehet inkàbb 1-1 fundamenta havi 15000 vel+àllami tàmogatàs 31éves korodr5milla össze jöhet.
2016. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Én nagyon sajnálom szegény öcsémet, hogy ezt akarja vele csinálni az anyám... Velem sem volt valami "rendes" soha, mindig csak magára gondol.

Annyira jó gyerek szegény. De tényleg például attól is félek, hogy tönkremegy a kapcsolatunk a párommal emiatt, vagy megromlik, akármi.

Amúgy ezzel a pasival úgy 7-9 éve vannak együtt, de állandó szakításokkal tarkítva, most épp két évig nem beszéltek és találkoztak, aztán hazajött a pasi és anyám újra szerelmes lett, illetve folytatják, de a pasi megmondta, hogy ő már nem költözik haza magyarországra. Ezért most anyám hónapok óta új szakmát tanul, és németezik...

2016. jún. 6. 15:24
 19/42 anonim ***** válasza:
77%
Aki csak így közli a "vélt tényeket", valószínű nem egyenes. Ha a pasija külföldön él, a pasi előre dolgozhatna, hogy pl lakást keres mindhármuknak. Nem kell szerintem ahhoz a mama is...egyszerűbb lenne szerintem a testvéreddel mennie, mert egy kalap alatt elintézné a dolgaikat. Mielőtt kimennének, eladnák a lakást és ezután úgy osztoztok, ahogy szeretnétek. A testvéred az anyja mellett maradna, és úgy tudnátok a pénzzel gazdálkodni, ahogy akartok. Sőt, mamának is lenne indulótőkéje külföldön. Feleslegesen nem keresném magamnak a feszültséget. A fiú kamaszodik, te még fiatal vagy egy ilyen korú gyerekhez...ha lehetőségetek van, élnetek kéne. Ha rászorulnának a segítségre, valószínű másképpen nézne ki a dolog, de a leírtak alapján erről szó sincs. Minden jót.
2016. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
87%
Öcséd sorsa anyád felelőssége nem a tied.
2016. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!