Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyám elég érdekes...

Mit tegyek? Anyám elég érdekes dolgot akar tőlem

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy én 27 éves nő vagyok, van egy 12 éves öcsém. Én már 18 éves koromtól nem lakok anyámmal. Most két éve a párommal lakunk egy albérletben.

A lényeg az,hogy anyám kitalálta (nem megkérdezett, hanem kb közölte), hogy ő elmegy a pasijához külföldre, de ehhez az kéne, hogy nekem öcsémre kéne vigyázni EGY ÉVET, amíg ő ott rendbeszedi a dolgokat, kibérelnek lakást, talál munkát. Aztán kiviszi öcsémet is.

A terve az, hogy én a párommal odaköltözöm az ő lakásába, amiben most laknak, mivel öcsém oda jár iskolába, és utána ha ők kimentek, eladja a lakást, és a fele pénzt nekünk adja, hogy vehessünk magunknak belőle egy saját lakást. Na most,a párom Budapesttől olyan 20-30 kmre dolgozik, így is fél órát utazik oda, viszont így egy-másfél órára ugrana neki az idő, két átszállás.

Az én munkahelyemhez sincs túlzottan közel a lakás.

nem tudom mit tegyek, mert anyám ezeket nem megkérdezte, hanem erőszakoskodik, hogy ez így lesz, és hogy nekünk mennyire jó lesz. meg hogy ezt az áldozatot meghozhatjuk azért, hogy legyen egy lakásunk, mert másképp úgysem lesz.

De én ezt nem akarom, maga a hely, meg az, hogy rámsózza a 12 éves öcsémet egy évre... még ha egy két hónapról lenne szó.... :( nem tudom mit tegyek...


2016. jún. 6. 14:37
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a válaszokat,de miért nem apukátok vigyáz addig öcsédre?
2016. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Ő csak féltestvérem és az apja elég megbízhatatlan, sokat iszik... Anyám nem akarja rábízni...
2016. jún. 7. 14:01
 33/42 anonim ***** válasza:
25%
Nagyszülők?
2016. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Nagyszulok oregek mar sajnos, 80 koruliek. Anyu nem akar szivesseget kerni toluk....
2016. jún. 7. 16:33
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat de , azért érdekes nö 2 gyerek 2 apa most a harmadik igazinál jár. A második gyereket egy alkesznak szülte. Anyud se egyszerü eset, nem nagyon a megfontoltság sugárzik róla.
2016. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
és hozzáteszem, hogy az én apám is alkoholista, és nem beszélek vele egy éve kb :D és még anyám akar nekem párkapcsolati tanácsokat adni, meg lehülyéz hogy megbocsátok a páromnak, és próbálkozunk, hogy minden rendben legyen :D
2016. jún. 8. 08:41
 37/42 anonim ***** válasza:
25%
Okos ember màs kàràn tanúl :)-Kedves kérdező! Bàr azt mondom nem ne vàlald el a gyereket egy évre de abban us biztos vagyok , hogy ha véletlen ki is viszi majd magával ott se lessz jó helye az öcsédnek egyre több informàció utan egyre inkàbb ugy érzem neked kell okos döntést hozni. Vagy anyud helyett anyja leszel a gyereknek de arra ràmehet a pàrkapcsolatod az idegeid mert nehéz évek jönnek vagy kitalàlsz egy harmadik megoldàst ami mindenkinek jó.
2016. jún. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
24%

Ha alapból nem akarod vállalni az öcsédet, akkor pénzért se tedd. Anyád lakása az övé (nagy tévedésben vannak itt egyesek), neked majd akkor "jár" a fele, ha beadta a kulcsot, addig azt csinál vele, amit akar - teljesen függetlenül attól, hogy sz...r anya-e vagy sem.

Ha ki akar menni, nyáron találhat melót, elrendezheti a dolgokat, nem kell ehhez egy év. Addig vagy kiviszi öcsit, vagy bízza a nagyszülőkre, gondolom, a szünetekben eddig is vigyáztak rá. A lakását pedig kiadhatja bérbe, most úgyis magasak a bérleti díjak, az is bevétel, és nem kótyavetyéli el, lesz hova hazajönnie is, ha mégse úgy alakul. Eszembe se jutna a helyében az egyetlen nagy értékű vagyontárgyamat, évtizedekkel nyugdíj előtt, csak úgy elosztogatni, ki tudja, hogy alakulnak még a dolgok, rád biztosan nem számíthat, ha pl. tartósan beteg lenne.

2016. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt azóta?
2016. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Vigye ki a kölköt nem årt,ha kicsit beszéli a nyelvet,ismerkedik a kulturåval,ti meg amúgy sem tudtok vigyåznirå,nevelni a kiskamaszlekét.
2016. okt. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!