Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyám elég érdekes...

Mit tegyek? Anyám elég érdekes dolgot akar tőlem

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy én 27 éves nő vagyok, van egy 12 éves öcsém. Én már 18 éves koromtól nem lakok anyámmal. Most két éve a párommal lakunk egy albérletben.

A lényeg az,hogy anyám kitalálta (nem megkérdezett, hanem kb közölte), hogy ő elmegy a pasijához külföldre, de ehhez az kéne, hogy nekem öcsémre kéne vigyázni EGY ÉVET, amíg ő ott rendbeszedi a dolgokat, kibérelnek lakást, talál munkát. Aztán kiviszi öcsémet is.

A terve az, hogy én a párommal odaköltözöm az ő lakásába, amiben most laknak, mivel öcsém oda jár iskolába, és utána ha ők kimentek, eladja a lakást, és a fele pénzt nekünk adja, hogy vehessünk magunknak belőle egy saját lakást. Na most,a párom Budapesttől olyan 20-30 kmre dolgozik, így is fél órát utazik oda, viszont így egy-másfél órára ugrana neki az idő, két átszállás.

Az én munkahelyemhez sincs túlzottan közel a lakás.

nem tudom mit tegyek, mert anyám ezeket nem megkérdezte, hanem erőszakoskodik, hogy ez így lesz, és hogy nekünk mennyire jó lesz. meg hogy ezt az áldozatot meghozhatjuk azért, hogy legyen egy lakásunk, mert másképp úgysem lesz.

De én ezt nem akarom, maga a hely, meg az, hogy rámsózza a 12 éves öcsémet egy évre... még ha egy két hónapról lenne szó.... :( nem tudom mit tegyek...


2016. jún. 6. 14:37
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam neki, hogy nem értem, hogy miért nem gyűjt akkor itthon pénzt, az új szakmájából (masszőr), és akkor úgy tudnának kimenni. Előre azért nem akarja eladni a lakást, mert mi van ha nem jön össze neki a munka, a pasi(gondolom), tehát nem akar mindent feladni egyből.
2016. jún. 6. 15:30
 22/42 anonim ***** válasza:
96%

Szomorú dolog, hogy egy ilyen beállítottságú anya miatt gyökeresen meg kell változzon az öcséd, és a te életed is. Hiszen az öcséd már annyit csak megért, az anyja simán lepattintja egy ilyen helyzetben.

Neked pedig teljesen más életet kellene vállalnod. Hiszen egy 12 éves gyerek minden gondja a nyakadba szakadna. És az is számít, a párod hajlandó-e ebben részt venni.

Talán meg kellene mondani az anyádnak, nem vállalod a testvéredet és alakítsa úgy az életét, hogy a gyerekét is kötelessége még jó pár évig nevelni, ha már nem képes anyaként tekinteni a fiára.

2016. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
42%
én egy ilyen számító anyától inkább elvenném az öcsémet...Nem azért de az öcséd jobbat érdemel minthogy csak dobálják, igen ha anya kimegy nem sok esély lesz arra hogy valaha is magával viszi a fiát, ha jól érzi magát.
2016. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam végig az összes választ, de ez megütötte a szememet:

"olyan marha sok gondod nem lesz vele"


Pont most kezdődnek csak a gondok egy 12 éves, kamaszodó fiúval, akit 12 évesen simán otthagy az anyja ki tudja, mennyi időre gyakorlatilag két, számára idegen emberrel (hiszen abszolút semmi részed nem volt az életében, tekintve, hogy kb a születésénél elköltöztél), aztán lehet ezt a traumát majd renitenskedéssel próbálja feldolgozni, kompenzálni. Na az lesz ám csak a jó móka..."nem vagy az anyám", és társai. Édesanyád bolond.

2016. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
77%

Ne vállald, oldja csak meg a helyzetet ő! Mégis mit képzel, mi az öcséd, egy darab rongy, mit megunt, és most lepasszolna? Tudod, mikor jönne érte, vagy vinné el egy év után...Gondolod, hogy kint dolgozik meg él a pasikájával, akkor majd oda hiányozni fog a pasinak is egy kamasz? A pénzből valószínűleg úgyse látnál semmit, ő se hülye, hogy ha van egy saját pesti lakása, annyira kialmozzon maga alól, hogy eladja, és a fele összeget neked adja...

Van neked saját, önálló életed, amit Te alakítasz, te hozod a döntéseket, és majd a saját döntéseidért felelősséget vállalsz. Most őszintén, a párod mit szólna ahhoz, ha hirtelen hárman lennétek és nem úgy, hogy gyereketek lesz, hanem be kell fogadni egy számára idegen kamaszt. Soha egy kettesben töltött hétvége, vége a spontán szexnek a lakás bármely pontjában stb., meg gyakorlatilag minden lazaságnak, mert ott lesz valaki akihez állandó jelleggel alkalmazkodni kell. Sokaknak még a saját gyerek is tönkre vágja a kapcsolatukat, hát még egy örökölt.

2016. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
35%
hiába írja mindenki hogy éljen saját életet, meg a társai(amiben amúgy egyetértek hogy egy 12 éves szétzilálja a kapcsolatot) de ha anyád így is úgy ledobja hozzá akkor nem engedném vissza hozzá az öcsémet, hisz milyen anya az aki egy se veled se nélküled kapcsolatért ledobja a gyerekét? család csak egy van és ha tényleg rendes gyerek akkor testvérhez híven ha már semmi esély nincs a kikerülésére, nemhogy befogadnám, hanem vissza se adnám menjen csak anyuci a pasijához, aztán nem jöhetne nekem vissza sírva hogy őt senki sem szereti és nincs családja sem...
2016. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
47%
24es szépen megfogalmazta amit nekem nem sikerűlt olyan jól! Volt egy műsor a tvben. Veled is megtörténhet vagy Csalàdi titkok vagy ilyesmik közűl az egyik. Ami nagyon hasonló témàt dolgozott fel. Csak a làny fiatalabb volt mint te volt huga, öccse az öccsét a cigizős bandàzós haverok közül kellett haza ràngatni" mert őt mindenki utàlja csak ezek a bandàzós haverok értik meg." Minden mese fele igaz , lehet öcsikéd is ìgy reagál. Màsik dolog ha jól sül el minden egy év alatt kialakúl egy kötődés közted közte esetleg pàrod közt akkor azt megszakìtani és újból kezdeni mindent??? Volt olyan kapcsolatom 1év1hónap amiben volt egy kis lány 5éves eleinte furcsa volt mire megszerettük egymàst anyucija meg....lt
2016. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
97%

apuka hol van a történetben?? igen,szemét húzás ,hogy az anya képes lenne egy évre hátrahagyni a gyerekét. ezt nem vitatom. de az apuka is ugyanolyan szülő. vele mi van? ő hol van ilyenkor?

amúgy én úgy gondolnám jónak,hogyha most jön a nyári szünet és anyukád meg a tesvtéred kimennének külföldre. ugye a pasi miatt adott a lakhatás. ha anyukád nem talál nyáron munkát,akkor szeptemberre szépen hazajön az öcséddel és ő folytatja a sulit itthon. viszont ha anyukád talál munkát és jónak tűnik a helyzet,akkor tesód ott kezdené meg a tanévet. ez nem nagy kicseszés vele,hiszen későbbiekben nagyon jól fog jönni,hogy gyakorlatilag anyanyelvi szinten beszéli majd az adott nyelvet. gondolom tanul pár éve nyelvet. ráadásul még fiatal,anyanyelvi környezetben pár hónap alatt el fogja sajátítani ő is. de ha más nem egy intenzív nyelvtanfolyamra beíratják ott külföldön.

ez lenne a normális mód. nem az,hogy anyukád itthon hagyja 1 egész évre.. az hogy esne a gyereknek? hogy anyu lepasszolja ennyi időre, mert pasizni akar? ha elég érett a kapcsolat ahhoz,hogy összeköltözzenek,akkor legyen elég érett ahhoz,hogy a fiát is tudja vinni. ez van,aki gyerekes nővel kezd , tudhatja,hogy ezzel jár.

te és a párod ne adjátok fel a kis megszokott életeket mert anyukád azt parancsolja..tényleg nem lenne egyszerű egy 12 évessel.oké,nem kell már pelenkázni meg ilyenek,igaza van az egyik válaszolónak. de most kezd kamaszodni. ráadásul nektek kéne etetni,ruháztatni,fizetni az osztálypénzt,a könyveket stb.. azért ez több, mint ami egy testvértől elvárható..persze ha árván maradna a tesó,akkor érhető,hogy befogadod és te neveled..de itt nincs arról szó,az anyuka él és virul.

2016. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
96%
27 éves FELNŐTT NŐ vagy,ha neked egyéb okok miatt nem jó, fogod magad és megmondod anyádnak...különben is magának szülte a tesodat vagy neked?! Én pl hiába imádom szeretem a tesomat nem lennék a gyámja 1 évig amíg anyám ki tudja mit csinál kint! Viheti most is magával akár!
2016. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
75%
Öcsi költözzön hozzád, anyu fizessen gyerektartást, és minden legyen lepapírozva, az is, hogy megkapod a lakás felét ( mondjuk irassa rád az 50%ot haszonélvezet nélkül)
2016. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!